Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dogab93

    tag

    Sziasztok!November végén írtam ide a topikba rejtélyes szaggatás kapcsán.Akkor arra jutottunk valószínűleg a dsub-dvi átalakító okozza a jelenséget ,mert a mai modern kártyák nem szeretik az analóg történetet.Azóta beszereztem egy full hd monitort amire hdmi csatlakozóval van rákötve a kártya de a jelenség ugyanúgy jelen van.A rendszert többször újra raktam semmit nem ért,próbáltam win 7-el is azzal sem változott a helyzet.Töredezettségmentesítés sem segített,ezen kívül több féle videókártya drivert próbáltam az sem változtatott a dolgon.Ezek után alaplap bios frissítést is eszközöltem mondanom sem kell teljesen felesleges volt.Manuálisan beállítottam a processzor feszültségeket teljesen hiába semmit nem ért.Beállítottam a turbó órajelet minden magra változás elmaradt. Malware keresés megvolt ,szerencsére ezt is kizárhattam mint problémaforrást.Videókártya alap órajelre való visszaállítás után is maradt a szaggatás.Kipróbáltam videókártya nélkül nyilván butított grafika mellett akkor is szaggatást tapasztaltam.Kikapcsolt tűzfal ,vírusirtó mellett sem történt semmi változás.Gondoltam megpróbálom az fps fixálást mert másnál bejött hátha nálam is segít,sajnos nem segített olyan játékban ahol fps fix nélkül 120-140 fps.em van 60-as fix mellett is időközönként beesett az fps 50-55-re majd vissza 60-ra mondanom sem kell mekkora szaggatást produkált ilyen helyzetekben a játék.Fps fix nélkül is ha van 100 feletti fps-em akkor is darabosnak hatnak a játékok.Ekkor jutottam arra a döntésre ,hogy egy részletesebb monitorozás nem fog ártani,így is tettem.Monitorozás közben arra a felismerésre jutottam ,hogy akkor fordul elő leginkább a szaggatás amikor hirtelen ugrik fel a vinyóm kihasználtsága.Létezne ,hogy a vinyó a gond okozója??Hard disk sentinel szerint hibátlan a kondija nincs hibás szektor semmi.Esetleg nincs valami ötletetek mi lehet vagy mivel próbálkozzak??Agyamra megy már lassan a jelenség ,főleg azért mert elég érzékeny szemem van és nagyon bántja.Elnézést a regényért de gondoltam hátha tud így valaki segíteni,hogy leírtam minden tényezőt. :)[/I

    ]

    [ Szerkesztve ]

    "Jó, ha az embert emlékeztetik rá, hogy a legerősebb is elgyöngülhet, és a legbölcsebb is tévedhet" Mahatma Gandhi

Új hozzászólás Aktív témák