Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 80hun

    addikt

    válasz csurgoi #82639 üzenetére

    Na most itt valótlanságot állítasz :)
    "a képekről meg csak azt állítottam hogy dinamikájukban gyengék, ami nyilvánvaló mert egy 16 Mp MILC nem hozhatja a 24 Mp-es tükrős dinamikáját."

    A dinamika nem megapikszel és bizonyos keretek közt nem is szenzorméretfüggő.

    Pár példa hogy össze tudd hasonlítani
    E-M10II 16mp 12.5Evs
    RX100 20mp 12.4 Evs
    A7S 12mp 13.2 Evs
    5D mk iii 22mp 11.7 Evs
    5DsR 50mp 12.4 Evs
    7D mk ii 20mp 11.8 Evs
    A7R 36mp 14.1 Evs
    D810 36mp (ugyanaz a szenzor mint az A7R-ben csak a nikon mindig kicsit többet kicsal belöle) 14.8 Evs

    A felsorolt gépek közt nemegy profi gép is van.

    A dslr és a milc közt szenzorban nincs különbség így a kategórikus összevetésük felesleges. Milc v. Dslr az mindegy ebböl a szempontból :)

    És persze mindegyik gép dinamikája csökken ha emeled az alap iso-t. Nálad akár itt is lehetett probléma hogy túl magasra toltad és kevésnek érezted a dinamikát. De az iso-t nem muszály az egekbe tolni ha nem mozgó témát fotózol , használni kell álványt. :)

    Ha pikszelkukkolva akarsz monitoron részletgazdagabb fotókat nézegetni venni kell egy Fuji GFX-et :D
    Egyébként lényegtelen az egész mert a legtöbben 10x15-ös képeket nyomtattatnak ki amihez 3mp-es kép is bőven elég.

    Tehát a részletgazdgasággal sem értem mi a problémád..

    Én sem azért vettem az e-m10 mellé egy A7II-t mert hiányzott a dinamika v. a részletgazdagság.
    Egyszerüen a DOFmánia volt a cél :)

    "mert a gépből kieső fotók minősége szerintem vállalhatatlan"
    A profi fotósok v. akár a komolyabb hobbisták nem a vázból kieső jpeg fotókat mutogatják.
    Nem lennél előrébb egy D810(stb)-el v. akár egy KF-ú hátfallal sem.
    Kell az utómunka a fotóhoz akárcsak a videóhoz. És pont ez a szép benne hogy nem csak megyek és kattingatok.
    Az analóg filmes időszakban is utómunkázták a képeket a laborokban csak lehet nem tudtál róla :)

Új hozzászólás Aktív témák