Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz silmatauki #80050 üzenetére

    Ez a 25-ös bal-felső sarokban nekem úgy tűnik eléggé CA-zik. Számomra inkább fényerő előnye van mint képminőségi a 12-32-höz képest, legalábbis ezen képek alapján. Engem kicsit zavar, hogy más a wb színezetük.
    Most nézegetem a 12-32-60-as sorozatokat az említett 22mm-től. Nézd meg ott a bal felső-jobb felső sarkot a 12-60-al, eléggé csúnyán szétesett, 12-32 jóval kevésbé. Igaz középen meg a 12-60 élesebb. Fókusz pont vajon hová esett?
    Számomra úgy tűnik a képközépen a 12-60 az erős, széleken viszont nagyon szétesik az átfedett gyutávon, így szélen a 12-32 lényegesen jobb, középen meg gyengébb. Utóbbi obi kiegyenlítettebb. Gondolkodtam a váltáson, nagyon tetszett mikor megjelent, de ez nem annyira meggyőző, összességében számomra, szokásaimhoz kicsivel gyengébb a 12-60 és mivel 12mm-en használom a legtöbbet ott meg lényeges a különbség a 12-32 javára. Kettőt egyszerre birtokolni számomra felesleges lenne, meg ha vállalnám az obi cipelést, cserélgetést akkor egy 60-as stigmát tennék a végre, mint a 12-60-t.

Új hozzászólás Aktív témák