Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enrico77

    csendes tag

    válasz aAron_ #115796 üzenetére

    Sziasztok,

    köszi szépen a sok hozzászólást!

    Sorban válaszolnék:
    #115796aAron_:
    Azért gondoltam a fenti megosztásra, mert a VWCE gyakorlatilag a világpiac, én meg maximalista vagyok és ettől többet szeretnék. :)
    Fama & French azért kapott Nobel díjat 2013-ban, mert kidolgozta az 5 faktor modelt és statisztikailag bizonyítottan többet lehet elérni ezekkel, mintha pusztán a piacot vásárolnám.
    Bocs ha nem pontosak a számok, de kb helyesek:
    - piac - 8-9% hozam
    - osztalékbefektetés - piac + 2-3% (ebből nem válogattam be)
    - Értékalapú bef. - piac + 4,7%
    - Minőség alapú osztályozás - piac + 4,7%
    - cégméret alapú, small-cap - piac +4%
    - Momentum - piac + 4,3%
    - alacsony volatilitás - piac + 4,3%

    Mindegyikre nem akartam lőni, csak azokra, amikkel egyetértek, vagyis mind bizonyított, így inkább azt mondanám, hogy magam is hiszek a választott stratégiákban, hiszen ha esés lesz, akkor csak a hit marad.

    VWCE-t azért adok el, mert most ebben van minden pénzem. Ha nem így tennék, akkor kb 5-8 év, mire felépítem a diverzifikációt.

    #115797Paxker315:
    AW1R azért van bent, mert Euro hedgelt és azért, mert hiszem, hogy az Euro/USD árfolyam nőni fog hosszú távon.

    Aranyat a feleségem preferélja, ő meg ebben hisz. Mivel kettőnk befektetése, így nyílván figyelembe veszem az ő szavát is. Halkan jegyezném meg, más befektetők is jelezték hogy + változást prognosztizálnak az arany tekintetében.

    Igazad van, az USA aránya nagyobb lett, köszönöm a tippet az XDEM, IS3R, megnézem ezeket a momentumos ETF-eket!
    Euros small-capra van esetleg javaslatod?

    XDEM->WVAL, ezt is megnézem, köszönöm!

    #115798Ereshkigal
    miért nehezíti meg az életem a kissebb megosztás, ezt nem értem.
    Azért, mert több ETF-et kell kezelnem? Nem érzem nehézségnek azt az éves ~+2 órát ami a nagyobb diverzifikációval járna.

    #115800net91
    nem értek egyet a meglátással, a kereskedési díj bőven kevesebb kell legyen, mint az elvárt hozam.
    Egyébként nem 1-2 millióról beszélünk.

    AVL:
    egyetértek a meglátásoddal, ezért is gondoltam az AW1R-re :).

    A fenti stratégia 80%-át az említett két, neves úriember munkássága okán választottam.
    Próbáltam olyan ETF-eket keresni, melyek kis TER-rel rendelkeznek és képviselni tudják a fentieket.
    Az utolsó 20% az teljesen a saját (és család) megérzésere játszik, úgy is fel lehet fogni, mint tapasztalat szerzés.
    Illetve azért pont az említett AW1R-nél is van egy erősebb női megérzés a hattérben (nem a sajátom :) ). Nem érzem azt, hogy ezen megérzések veszélyeztetnék a megtakarítást.

    Köszi még egyszer a sok választ, a konkrét javaslatokat (Paxker) külön köszönöm, megnézem és valószínűleg beépítem a portfóliómba.
    Ha esetleg másnak is van kedvenc ETF-je, amit jó szívvel ajánl és az általam vázoltakba illesztkedik, azt szívesen veszem. :R

Új hozzászólás Aktív témák