Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    válasz rii #1 üzenetére

    Több garancia, biztosabb szervízháttér, viszont pofátlan alkatrészárak.

  • Szalma

    őstag

    válasz rii #1 üzenetére

    (Használattól függ. Könnyen hurcolászható PC kompatibilis bigyót akarsz vagy mobil formában használható PC jellegű eszközt? Utóbbi esetben IBM.)

    Szeretettel:
    Szalma

  • Den

    veterán

    válasz rii #1 üzenetére

    A cimben lévő kérdésre válaszolva, nem sok. Tudásban ugyanott vannak. Amiben néhány ''brand'' gép jobb az a burkolat masszivitása, és az ergonómia (elsősorban az ibmre igaz ez) Az olcsóbb notikon töübbekközt úgy spórolnak hogy (vékony) műanyag házuk van. Néhány igényesebb gyártó viszont nagyon masszív házat készít a gépeihez. Én használtam sokáig gercomot is és ibmet is, teljesítményben, megbízhatóságban, támogatásban nem volt különbség, viszont az ibm ergonómiája nagyon ki van találva, és olyan masszív mintha tömör lenne, volt ''szerencsém'', leejteni egyet, és semmi baja nem lett, míg a gerikomnak a kijelzőjét is óvatosan nyitottam föl olyan vékony műanyag volt. Amúgy a gericom felódött ezen a téren, az újabb gépeik közt van pár masszív darab.

    www.simson4t.hu

  • bimbiri

    tag

    válasz rii #1 üzenetére

    Bocsi, hogy beleszólok. De nem tudom ki figyelte a témanyitó üzenetet. Azóta kicsit elkanyarodott a topik.
    Hasonló cipőben járok, mint a témanyitó, így engem is érdekel a téma.
    Elismerem, hogy az ECS nem az örökkévalóságnak épít gépet, szemben az ibmmel.
    De itt nem is egy 400e-s centrino laptopról van szó. Bár az is elgondolkodtató:
    ECS g551 [L]http://www.depo.hu/?page_number=6&id=16151&lid=3&csid=41[/L] ára br. 392e
    IBM ThinkPad R51 (TJ0EHL) [L]http://www.notebook.hu/hu/notebook/ibm/thinkr/ibm_r51_tj0ehl[/L] ára br. 528e.
    A két gép főbb paraméterei megegyeznek.De az IBM ennyivel jobb lenne?

    Jelen esetben egy 170-180ezres gépekröl van szó. És, hogy egy x (?3-4esetleg 5) éves használt ibm gép vagy egy új ECS. Melyik ér többet, középszerű chipset, DDR RAM, új akku, wifi, USB2, alsó kategóriás, de új tft, új HDD, 2 (de itt pletykáltak 3 ról is) év garancia, vagy régi, de válogatott chipset, ATI vga, minőségi de használt akku, HDD, PC113 SDRAM, csak kábeles lan, USB1 de van PCMCIA, válogatott, de használt tft, 3 hó garancia?

    És még egy kérdés. A nagy ''brand'' gyártók miért nem hoznak ki ''kis'' processzoros gépeket?

Aktív témák