Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz DarkLyrics #3342 üzenetére

    Előre bocsátom nem sokat tudok az E-410-ről, így ehhez mérten kell nézni a véleményem, de így összességében:
    - Azt mondtam/mondtuk, hogy az EOS-350D kicsit játékgép feelinges. Nagyon kicsi, könnyű, nem tűnik komolynak, a fogása is rossz. Namost. az E-410 nála is kisebb, így kapásból nekem ki lenne zárva.
    - 4/3-os rendszerek eleve nem szimpatikusak. A kereső kicsi. A fotózás az - legalábbis nekem - nagyon olyan dolog, amiben a feeling számít, az érzés, hogy belenézek egy keresőbe, hallom a tükörfelcsapódást, stb. Egy kis keresőben sajnos a feeling egy része elveszik, teljesen más egy 4/3-os rendszer keresőjébe belenézni mint akár egy pentatükrös Pentaxéba.
    - A 4/3-os rendszer nem csak a kis keresőméret miatt cinkes. Az érzékelőlapka is kisebb, emiatt az elemi érzékelők mérete is kisebb lesz. Ez meg ugye tudjuk mit jelent.

    (Most nincs időm sajna laborteszteket nézegetni, sőt úgy egyáltalán átfutni akár csak a dpreview tesztjét, de pl a dpreview előnynek tünteti fel azt, ami a szememben az egyik legnagyobb hátránya, a méretét )

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák