Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padree

    senior tag

    válasz Nebuló #2798 üzenetére

    Ez vicc. Te tényleg rádugtad arra a Deer-re? A Ferraridba pedig Tesco olajat öntesz?? :o

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    Egy másik topikba már leírtam ugyanezt, válaszul, egy az FSP APN sorozatát kritizáló hozzászólásra [link]. Nem mondom, hogy nincs igaza az illetőnek, de talán a dolog nem ennyire fekete vagy fehér, érdemes lehet megvizsgálni más megvilágításból is a dolgokat. Ezt a topikot jóval többen olvassák, és a probléma (hiányosságok) közismert. A másik ok amiért leírom ide is, az, hogy több másik tápról is szó esik benne, melyek személyes tapasztalataim, és talán lesz aki hasznát veszi ezen információnak.

    "Tény, hogy mindent ami nem létfontosságú lehagytak az FSP APN-ről: a 24eres alaplapi kábelköteg harisnya sincs, és azt az 5Ft-os gumigyűrű is lemaradt a tápból kibúvó lukon, egyébként ugyanezt hiányoltam egy hasonló árfekvésű Chieftec Arena tápon is (ANP-355A12), sőt, ott még a 12centis tápventit védő rács is a táplemezből lett "kinyomva". Egyébként ez utóbbi táp CWT beles lehet a matricája szerint. Kábelezése úgy rémlik hasonlóan "gagyi" az FSP APN-jéhez.


    Az APNnél egy ágon van a 3 SATA, mert a narancssárga 3,3V-ot csak azon viszi el a többin nem, Codegen ezt "elegánsabban" oldotta meg: egyszerűen nem vitt 3,3V-ot a SATA csatlakozókhoz, jah és ha már a CG-nél tartunk: a 400W-osán volt 2db Molex és 2db SATA csati, valamint egy FDD és egy PCI-E. A SATA és Molex csatik - használhatóan - páronként 1-1 voltak mindkét ágon, de a régimódi gépemhez kevés volt a 2db Molex. Jah és ő sem húzott rá harisnyát, de tett gumigyűrűt :U .

    Van egy régebbi Hiper HSU-3S350 tápom, amin minden van ami szem-szájnak ingere: díszdobozban jött, 6 molex, 2 FDD, 2 SATA, harisnyás alaplapi (igaz, csak 20 eres), aranyozott minden csatlakozó, aranyozott ventilátor rács, hőfokszabályzós venti, overcool, és majdnem 2kg-ot nyom (passzív PFC-s). De igazából nem valami komoly képességű vasdarab (lásd teszt). Viszonylag olcsó volt 4-5 évvel ezelőtt: 7000Ft, akkoriban 4-5ezerér lehetett Mercurykat kapni.
    Talán ő lehet az APN tipikus ellenpéldája (najó azér nem übergagyi belül sem), csontig kinyalták vele a hátsónkat, de mégsem igazán tutkeráj, ha pedig az APN-t felvérteznénk ezekkel az apró dolgokkal, amik most hiányosságai, lehet dobna az áron 1-2 ezrest, de akkor ki venné meg a felsőbb kategóriás társait? Mekkora profittól esnének el? Maguk alatt vágnák a fát. Különben is, az APN egy OEM táp, OEM gyártóknak, összeszerelőknek szánt tápegység, akiknek fontos, hogy megbízható alkatrészt szereljenek be egy nem kimondottan gémer/highend/exhibicionista rétegnek szánt számítógépekbe. Valljuk be őszintén: irodai gépekbe ritkán kell PCI-expressz csatolós videókártya, és 3 éven belül a kutya nem nyúl bele (még a "számtekesek" sem, hogy kifújják a port :U ) hogy jól jöhessen a kábelharisnya vagy a gumigyűrű.

    Egyébként én elvagyok az APN-nel, régi házban (közép és felső tartós), régi vassal (2-3 IDE eszköz) nem gond a kábelezés, tény ha van egy manapság elterjedt SATA HDD-nk egy SATA DVD-vel, alul-fölül elrendezve akkor okosan meg kell oldanunk a tápolásukat, vagy elrendezéssel vagy toldókkal, átalakítókkal.

    Nemrég raktam össze egy gépet, és vitába keveredtem a "megrendelővel", hogy miért nem egy tápos-házat veszek 8k-ér, miért kell külön 7+6ezer erre. Pedig volt miből fizetnie, csinálhattam volna úgy is hogy, 15k a táp és 10k a ház - és még ez is az alsó vonal. De ő a büdös életbe bele nem fog nyúlni, és extrém videókari sem kellett neki. Ha tudtok az APN-hez hasonló árban, azonos képességű de komolyabb körítésű tápot akkor arra sokan vevők lennének szerintem!"

    [ Szerkesztve ]

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    válasz andrade #24580 üzenetére

    Az FSP ventijét szidjátok? Nekem 400-as APN van, kb 2 éves napi 6-8 órát megy, nemrég éktelenül elkezdett zörögni a ventilátora. De meg lehet kenni a csapágyát a matrica alatt van egy kis gumidugó azt kihúz, egy cseppke műszerolaj be és azóta is pöpec, ennek 2-3 hónapja. :K

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    válasz MMIX #24782 üzenetére

    Akkor ezek szerint az Iponnál kapható Antec VP350P 9500Ft-ért Delta belsős. Kérdés, hogy miben jobb az FSP 350APN-nél (az ugyanott 8500Ft jelenleg)?

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Padree

    senior tag

    válasz diox #27577 üzenetére

    Nekem is volt egy hangtalan tápom, majd fél óra után mikor gyanús szagok kezdtek terjengeni a lakásban, kiderült, hogy fordítva kötöttem be a cserélt tápventi kábelét. ;]

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

Új hozzászólás Aktív témák