Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TomMusic

    őstag

    Sziasztok,
    Lány ismerősnek kéne segíteni telefont választani. Jelenleg iphone 11 van neki, de én próbálnám az android felé terelni, mert semmivel sincs előrébb az iphonnal, abszolút nem is használja az almás ökoszisztémát, és én úgy látom, inkább csak nyűg neki. Anno előtte android volt, valami samu, de 1 év után megadta magát, azért váltott iphonra.
    (Nekem eddig mindegyik droid bírta legalább 5 évig, szóval szerintem csak rásóztak valami gagyit, azért ment tönkre).

    - Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
    Nagyon max 300k
    - Használt vagy új?
    Új.
    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
    Újonnan magyar független (Alza, stb..).
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
    Hosszú távra. A jelenlegi majdnem 4 éves, bírjon az új is legalább ennyit, és szoftveres támogatása is hosszú legyen ebből kifolyólag.
    - Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
    Normál felhasználás, fényképezgetés, internet, zenehallgatás. Sok telefonálás, megbízhatóan kell működnie! Tehát ne dobálja a hálózatot, mobilnetet, stb.. Jó képeket csináljon, üzemideje jó legyen.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    Mindegy, de a fent említett miatt én a droidot preferálnám.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Passz, iphone 11 az irányadó.

    Amik nem fontosak: vezetéknélküli töltés, dual SIM, SD bővíthetőség, szoftveres fícsörök (pl. az n-dik semmire nem jó gyári alkalmazás ;] ).
    Kompromisszum lehet: magas IP védelem, NFC hiánya.

    Előre is köszönöm!

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

Új hozzászólás Aktív témák