Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rasiel

    senior tag

    válasz daimonion #47030 üzenetére

    Semmi rossz szándék nincs bennem, tehát nem kötekedésből vagy okoskodásból írom, de én úgy vélem, hogy megfelelően körültekintő gép-, illetve internethasználattal és természetesen némi hozzáértéssel komoly problémája nem lehet a felhasználónak, ha vírusfertőzésekről van szó. Persze emellett fontos tényező a megfelelő védelem kiépítése a számítógépen. Egyébként tény, hogy van létjogosultsága a Windows frissítéseknek, de - főleg az utóbbi időben tapasztaltak szerint - sajnos egyes helyzetekben van esély arra, hogy tudnak kisebb, nagyobb fejtörést, illetve kárt okozni a user gépén. Ezzel természetesen nem azt mondom, hogy minden áron ki kell kapcsolni a WU szolgáltatást, de azért azt is vegyük figyelembe, ha az imént említett opció aktív, akkor az nem egyenlő a biztonságos, különböző fenyegetésektől mentes géppel.

    Lehet kövezni, de jómagam alapból kikapcsolom a Windows Update-t, amelynek természetesen meg van az oka. Windows 10-emet akkor szoktam csak frissíteni, ha valamelyien hardverváltozás, csere után újrahúzom a rendszert, akkor természetesen a legfrissebb build-et telepítem fel. Sokáig használtam Windows 7-et, illetve SP3-as XP-t, tartom azt, hogy a mai napig normálisan, problémáktól mentesen bőven lehet rajtuk internetezni úgy, hogy a fentebb leírtakat figyelembe vesszük, illetve az Update szolgáltatás inaktív.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák