Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz tyan #29237 üzenetére

    Hali!

    Nos, egy pont idevágó téma. El kellett "rohannom", mert hívtak, hogy a kb fél éve telepített masinán, a jogtiszta ESS "bepirosodott", magyarul nem frissül se automatikusan, se manuálisan.

    Az egyből szembeötlő volt, hogy egy Norton Scanner(vagy hasonló) ikon figyelt az asztalon, kérdésemre, hogy az hogyan meg mikor került fel, persze nem tudtak mit mondani(Nyilván ilyen nextnextnextok telepítés lehetett) ;]
    Uninstalláltam a Nortont, restart, ESS továbbra sem frissül. A futó folyamatok közt is még bent volt! Legyilkoltam, HDD-n végigkerestem utána, majd töröltem, majd ezt követően a resgistry-t is kipucoltam, restart. Lőn csoda, ESS egyből frissült...

    Szóval egy ha elfogadsz egy javaslatot, akkor ezt kellene csinálni(és nem áll rendelkezésre szűz rendszermentés)

    1. Ha van az adott védelmi proginak(amit jelenleg használsz) speciális eltávolítója, akkor használd azt

    2. Ha nincs, akkor soha nem a Windows Programok eltávolítása/módosítás lehetőséget használd, hanem a start menüben navigálj el a progiig és onnan
    (ESS-nél ezt külön ki is kötik a doksiban)

    3. Valószínűleg újraindítást kér, tedd meg, majd jön a manuális takarítás

    4. Először nézd meg, hogy hagyott-e valamit a futó folyamatok közt. Ha igen, "gyilkold" le. Erre használd ezt a progit Process Hacker (ingyenes). Ez még a víruskergetőket is likvidálni tudja a futó folyamatokból ha kell. :K

    5. Ezt követően pl Totalcommanderrel keress a teljes HDD-n az eltávolított védelmi progi után (pl ha Smart Security lenne, akkor "Eset" után, ha NIS, akkor "Norton" vagy "Symantec" után stb stb) Nagy valószínűséggel fog jó pár mappát/fájlt találni. Ami egyértelműen a védelmi progihoz tartozik, azt töröld.

    6. Most a registry-ben kell ugyanezt végigjátszani, végig kell keresni az eltávolított védelmi progi nyomai után. Ehhez használd ezt a progit: Registry Workshop (Ne ingyenes, de a Trial változat is teljes értékű 30 napig)
    Ez is nagy valószínűséggel találni fog jó pár bejegyzést. Ami egyértelműen az eltávolított védelmi progihoz tartozik, azt töröltesd. Lehet olyan helyzet is, amikor nem lehet törölni a bejegyzést, ilyenkor(akár csak egy mappán) saját tulajdonba kell venni, majd csak ezt követően lehet letörölni. (Az ajánlott progival is megteheted, jobb egér a reg bejegyzésen/Permissions)

    7. Gép restart és csak ezt követően állj felpakolni a Vipre-t

    8. Ne 10 perces mail-re regisztrálj!

    Remélem ez segítség, mindenki számára, aki szeretne feltelepítgetni különböző víruskergetőket, de nem megoldható, hogy tiszta/szűz rendszerre tegye. Ennél többet nem nagyon lehet tenni, max olyan uninstallereket használni(de ezt még bármely AV telepítése előtt), amelyek teljes takarítást tudnak végezni pl
    Revo uninstaller
    Your uninstaller
    Ashampoo uninstaller
    Advanced uninstaller

    Noxy #29238
    Már a nevéből is látszik, hogy nem a gyári oldalról lett letöltve, hanem valami "egyébről"... ;] Ez esetben meg ez megszokott látvány. :DDD

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Aktív témák