Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz tlac #30224 üzenetére

    elnézést az érthertetlenségért

    nem tudtam melyik info-ra hegyezzem ki a post-ot, melyik a fontosabb, lehet h a bios flash hiánya miatt borítékolható, hogy amíg az meg nincs, addig felesleges tovább erőlködni

    eddig: csak angolul

    sajnos most meg már továbbmegy,k és ezt mondja:
    this copy of the install macos sierra application is damaged, and can't be used to install macos.,

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Smiley #30226 üzenetére

    átettem usb 2-be
    install: megáll...10-20 perc. közbe megbizgerálja a dvd-t
    átmegyek network utility-be ... mókolok ... majd kilépek
    install: most már megint: damaged
    átmegyek terminalba, majd megint
    install: damaged

    netlist: látja a kártyát
    network utility - info - ip address is van /en0

    ping: request timout 200-adjára is

    diskutil látja az ssd

    de kilépéskor: select boot device-ben nincs semmi

    (elveszett az install közben írt postom, és csak ennyi maradt meg fejben)

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • tlac

    Topikgazda

    válasz rii #30234 üzenetére

    az első damaged után nézd meg mi mond log
    képet is csinálhatsz

  • rii

    nagyúr

    show errors only:
    localhost opendirecotryd(141): 142.1 - ODNodeCreateWithNameAndOptions failed with error "Unknown node name" (2000)
    iMac installer Progress(135): Progress app loading ...
    iMac installer Progress(135): progress app is runing with no progress set
    iMac installer Progress(135): progress app running ...
    iMac Unknown (486): language chooser (465) (errors) CGColorSpaceCreateWithName failed for KGColorSpaceITUR_709
    iMac Unknown (486): language chooser (465) (errors) CGColorSpaceCreateWithName failed for KGColorSpaceITUR_2020
    iMac Unknown (486): language chooser (465) (errors) CGColorSpaceCreateWithName failed for KGColorSpaceROMMRGB
    iMac Unknown (486): Setting boot completed
    iMac language chooser (465): could not read prev-land: kbd to set keyboard
    iMac installer progress(135): end progress UI called...
    iMac Unknown (486): Language chooser(465:7395) NSColorList could not parse color list file /System/Library/Colors/System.clr
    iMac Unknown (486): macOS Utilities(497:16611) NSColorList could not parse color list file /System/Library/Colors/System.clr
    OSIESprinboard(497): Registering the connection
    OSIESprinboard(497): Client XxXXXXXXXXX phaseName = INstall Sprinboard
    OSIESprinboard(497): Client XxXXXXXXXXX phaseName = "INstall Sprinboard"
    OSIESprinboard(497): Client XxXXXXXXXXX phaseName = INstall Sprinboard
    OSIESprinboard(497): Can not connect to /var/run/systemkeychaincheck.socket: No such file or directory
    OSIESprinboard(497): Failed to unlock login keychain.
    iMac Unknown (486): objc(497): class TIMlog is implemented in both /System/Library/CoreServices/Mneu Extras/TextInput.menu/Contents/SharedFrameworks/TextInputUI.faremwork/Version/A/TextInputUI and /System/Library/Coreservices/Menu Extras/TextInput.menu/Contents/SharedSupport/TIMCore.bundle/Contents/MacOS/TIMCore (XxXXXXXXX). On of two will be used. Wich one undefinied.
    iMac Unknown (486): macOS Utilities(497) (errors) CGColorSpaceCreateWithName failed for KGColorSpaceITUR_709
    iMac Unknown (486): macOS Utilities(497) (errors) CGColorSpaceCreateWithName failed for KGColorSpaceITUR_2020
    iMac Unknown (486): macOS Utilities(497) (errors) CGColorSpaceCreateWithName failed for KGColorSpaceROMMRGB

    install semmedig nem jjut el .... 10-20 próbálkozásból az elején volt talán egyszer, hogy az install alatt nem "upgrade and new install" volt, hanem "restore ....."

    install log -ban ennyi van csak, több log bejegyzés nem születik, néztem damaged előtt is, meg utána is, .... se terminal, de disk utility nem hoz újabb log-bejegyzést ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz Smiley #30253 üzenetére

    a sima install még sose mukodott
    .... csak kiszrkl a "Continue" gomb
    .... vagy ha mas menupontot valasztok, abbol kilépek, majd megint ranyomok az "install"-ra, akkor meg "Damaged...."

    internet kapcsolat sincs, ping is time out

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz szuszinho #30294 üzenetére

    próbáltam már azt követni ...

    de nem tudom pld. h nekem is kell-e bios frissítenem
    mert az egy itx, nekem atx, az ac, nekem K4 .

    nem tudom miért, de a "install osx" gombra rányomva semmi nem történik, log nem keletkezik több, menübeől más ki lehet még választani, majd ha rohanglok a menük közt, és megint Isntall akkor meg közli, hogy Damaged.

    - kell-e USB letiltani, mint amit Plasticbom linkelt oldalnál

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    kis kényszerpihenő után odajutottam a géphez .-)

    vmware alatt megcsinálva a pendrive az alábbi módokokon:
    1. unibeast, 2. itteni összefoglaló, 3. ez alapján .... 4. majd végül 3.-as pontban írt efi-clover-kext-other fakescmc.kext-et lecserélve az összefoglalóban írtra

    az utóbbi kettővel jutottam legtovább, és ugyanoda mint multkor: install gombra nem csinál semmit, majd ha bohóckodok (netstat, terminál, akármi .-)) és utána megint rányomok: install: közli, hogy damaged .... pedig ebből ment fel a vm-re is a sierra ...

    bios-ban semmi nincs még átállítva akkor ... (jó volna ha lehetne profilokat gyártani)

    azt szeretném megkérdezni, hogy mi a legtudatosabb osx install?
    milyen mélységekbe kell leereszkedni?

    Plasticbomb 18.3-ra pontozta a gépet, eddig ez az egy biztos .-)))) másik smbios is kellene?

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • rii

    nagyúr

    válasz tlac #30546 üzenetére

    az összefoglaló alapján most mégegyszer megcsináltam, sajna mint korábban, csak eddig jut el:
    +++++++++++++++++++++++++++

    az SSD-t mindig a telepítőből csak, de úgy már többször megcsináltam
    vmware player alatt nem kapott disk utility-t (most látom, nincs is ilyen lehetőség, hogy connectaljon hozzá)

    ".... nem iso-ból tetted fel? ...."
    ja de .-))) iso-bol .... de az iso meg a pebdrive is ugyanabból az install sierra-bol van .-)))

    gondoltam, még ezekkel probalkozom majd, csak sajnos koran kelek, köpött a maci .-((((

    - pendrive efi particio findr-ből delete, clover újrarak az itt írt beállításokkal (gondolom a clover is felülírná, nem kellene törölni, csak így tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés)
    - efi // clover // kexts // other folder -t átveszem a fenti linken mutatott bezippelt anyagban levő other folder-ből, .... eredetileg csak a fakesmc.kext-et akartam átvenni, de most látom, jól tele van:

    AppleALC.kext
    AtherosE2200Ethernet.kext
    FakePCIID.kext
    FakeSMC.kext
    IntelMausEthernet.kext
    Lilu.kext
    NvidiaGraphicsFixup.kext
    USBInjectAll.kext
    XHCI-200-series-injector.kext

    mondjuk - sajnos - nem hiszem hogy kext megoldaná, hogy elinduljon a telepítés ,,, mivel gondolom azért nem indul, mert damaged-nek gondolja, csak ez az ablak csak aztán jön fel, hogy egyszer már rányomtam az install-ra, vártam-vártam, .... és utána valami mást indítottam el-majd léptem ki belőle, vissza az "install" gombhoz, ami aktív lesz megint, csak most már damaged-ol ...

    a bios-ban, az ssd-nél van egy olyan, hogy:
    storage configuration // kingstone xxxxxxxx // SATA device type
    ezt átállítsam hard disk drive-ról solid state drive-ra?
    úgy értem .... van jelentősége?
    telepítőben a disk utility látja, és kezeli az ssd-t

    meg a telepítő a "select boot drive" vagy hol továbbra sem látja az ssd-t, mint bootolható eszközt ... voltaképp üres a lista .... (önmagát nem teszi ide,m illetve az ssd-n meg nincs semmi, azért?)

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Lazika

    senior tag

    Sziasztok! Vegre sikerült behoznom a telepítőt, viszont ezt írja ki..OSInstall.mpkg appears to be missing or damaged. Most csinaltam a telepitot a vegleges high sieraval. Azt olvastam, hogy ez normal macnel is jött mar elő. Ilyenkor mit lehet csinalni? Köszi

  • Lazika

    senior tag

    Sziasztok!

    Egyszerűen nem tudom feltelepíteni a high sierrát. Akárhogy csinálom a telepítőt ezt írja OSInstall.mpkg appears to be missing or damaged. Mi lehet a gond? Apfs. efi-t is belerakom a telepítőbe, bár elvileg nem kéne mert sima hdd-m van. Aki tud segítsen pls. Köszi

  • scream

    veterán

    válasz Sapphi #31132 üzenetére

    Nem, nem volt.

    Most készített HSierra telepítőhöz a legújabb apfs.efi-t rakjam? :F

    Amúgy most már legalább látok 2 új Mac opciót a Cloverben, igaz egyik sem a Recovery vagy a tényleges rendszer, hanem van egy Preboot, a másik meg az install-t akarja folytatni, viszont mind a kettő elhasal egy ilyen szöveggel: "mac os could not be installed on your computer high sierra the path /system/installation/packages/osinstall.mpkg appears to be missing or damaged".

    [ Szerkesztve ]

  • SidCorky

    senior tag

    Telepítés után újra bebootolnék, kiválasztom az SSD-t amire telepítettem, felvillan az Install macOS felirat, és bedobja a következő hibaüzenetet:

    macOS could not be installed on your computer
    The path /System/Installation/Packages/OSInstall.mpkg appears to be missing or damaged
    Quit the installer to restart your computer and try again

    Persze újraindítás nem segített, negyedszer is ezt dobta be.

    Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

  • scream

    veterán

    válasz scream #31577 üzenetére

    Hát nem tudom mi a bánat baja lehet...

    Gondoltam, akkor megpróbálom El Capitan-nal, de ott meg a Kabylake miatt macerásabb a dolog, úgyhogy azt hagytam.

    Most ott tartok, hogy már át van másolva a megfelelő APFS.efi a Clover-be, de ezt csinálja:

    - Elindítom a telepítőt (Cloverben az USB-t választom), az első reboot megvan (az USB és Preboot mellett megjelenik egy új bejegyzés Cloverben)
    - Az új bejegyzést indítom, de minden esetben ez fogad:

    "macOS could not be installed on your computer
    The path /System/Installation/Packages/OSInstall.mpkg appears to be missing or damaged.
    Quit the installer to restart your computer and try again."

    Próbáltam az itt írtakat: LINK, de így sem ment.

    Amúgy ennek a leírásnak az alapján próbálkozom: LINK

    Clover install után a "kész" mappa tartalmát felmásoltam az EFI-re, majd megcsináltam ami MSI mobo-ra vonatkozik (OsxAptioFix2Drv-free2000.efi-t bemásoltam, a Fix3-at kitöröltem), illetve a darkwake-et is beállítottam, az APFS.efi-t install előtt Terminal-ból bemásoltam a Cloverbe.

    Továbbá itt van még a Cloveres OSX install is, ezt követtem (kivéve, hogy én APFS-re formáztam és így a 2. lépést kihagytam): LINK

    Mit rontok el? :F

    [ Szerkesztve ]

  • RaZroX

    addikt

    válasz kushwavez #35858 üzenetére

    % sudo diskutil mount disk3s1
    Password:
    Volume on disk3s1 failed to mount
    If you think the volume is supported but damaged, try the "readOnly" option

    Pedig ez lesz az:
    /dev/disk3 (internal, physical):
       #:                       TYPE NAME                    SIZE       IDENTIFIER
       0:      GUID_partition_scheme                        *240.1 GB   disk3
       1:                        EFI ⁨EFI⁩                     209.7 MB   disk3s1
       2:                 Apple_APFS ⁨Container disk4⁩         239.7 GB   disk3s2

    [ Szerkesztve ]

    This is the way

  • iater88

    kezdő

    válasz kushwavez #36378 üzenetére

    Ha felmountolom a Catás SSD EFIjét akkor igen ott van BOOT és CLOVER mappa. És egy APPLE.
    A windosos ssd-t nem engedi felmountolni, mert akkor bejön a Tuxera üzenete, hogy hibernálva van és ha purge-t nyomok, akkor megvan az esélye hogy az egész elveszik... A Terminal pedig ezt írja: Volume on disk0s2 failed to mount. If you think the volume is supported but damaged, try the "readOnly" option.

  • kushwavez

    Topikgazda

    válasz iater88 #36383 üzenetére

    Akármit választok ki a biosban az elején mindig a clover jön be.

    Ez biza érdekes. Tehát a BIOS nem talál semmi bootolhatót a Wines SSD-n és átugorva megy a másik SSD-re ahol a Clover bejön. Csak nem stimmel valami azon a Wines SSD EFI-n.

    A windosos ssd-t nem engedi felmountolni, mert akkor bejön a Tuxera üzenete, hogy hibernálva van és ha purge-t nyomok, akkor megvan az esélye hogy az egész elveszik... A Terminal pedig ezt írja: Volume on disk0s2 failed to mount. If you think the volume is supported but damaged, try the "readOnly" option.

    Az szerintem nem az EFI lesz. az EFI meghajtó az FAT32 és nem kell hozzá a Tuxera.

    a két meghajtónak külön EFI-je van. A maces SSD-n is van egy EFI (ált. disk0s1) - FAT32, 200 MB. A Windows-nak is van, ugye az a külön meghajtó, szintén EFI, FAT32, csak itt 100 MB (mondjuk disk1s1).
    Ha nincs ilyen, akkor valami nem stimmel.

    elküldenéd a diskutil list parancsra kidobott listát?

    Helyesebben a formázást megcsinálta, de utána azt írta, hogy "Nem sikerült sem új rendszerpartíciót létrehozni, sem meglévőt találni..."

    Igen, ezt a hibát kiszokta dobni ha két db EFI-t talál, nem tudja őket megkülönböztetni és errort dob. Ilyenkor két opció van, ignorálod az errort és továbbmész ha enged, vagy ahogy te is tetted, leveszed a másikat a telepítés idejére.

    Nekem nagyon úgy tűnik hogy egyszerűen valami nem stimmel a Win-es meghajtóval/efi-vel.

    És most ahogy írom eszembe is jutott egy fontos kérdés... A Windows az MBR vagy GPT (GUID)??? Ha MBR, akkor meg is van a hiba. Formázd a Wines SSD-d GPT/UEFI módba, majd úgy mehet a GPT UEFI Wines telepítés.

    Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Új hozzászólás Aktív témák