Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mandleee

    tag

    Sziasztok!

    A történetem a következő. Adott egy 2002-es Renault Megane I facelift 1.4 16V benzines autó, ami EURO 3-as gyárilag, viszont a forgalmiban EURO 2-es. Tavalyi szmogriadókor észrevettem, érdeklődtem több helyen és a megoldás kulcsa az lett, hogy az importőrtől kell igazolást kérni első lépésként. Eddig oké, fel is hívtam őket, kértem hogy állítsák ki és küldjék el a helyi márkakereskedésbe, ahol személyesen átvehetem. Egyszer érdeklődtem is, mikor küldik ki, abban maradtunk értesítenek e-mail/telefon. Sajnos a jó idő után el is feledkeztem róla, viszont most februárban volt műszaki, szintén felhívtam őket előtte pár héttel, hogy mi van a papírral, állítsanak ki újat, küldjék ki Pesten egyik márkakereskedésbe. Két hét elteltével újra rájuk csörögtem, folyamatban van, majd szólnak.. Ok, műszakira nem készült el, nem gond, majd el lesz intézve. Most viszont kaptam egy levelet, hogy nincs módjukban kiállítani. What?! Telefonhívás, majd szíven ütött a válasz, hogy 2004 előtti kocsikra nem tudják kiállítani a papírt idéntől, tavaly még lehetett. A tavalyi papír elkeveredett, nem értesítettek, most újat nem tudnak kiállítani, tanácsuk méressem le műszakin?! Szerintem ehhez papír kéne importőrtől nem? Nem adhatják ki az igazolást, nem tudják műszakin átírni, okmányba nem fogják átírni. Sakk-matt, tanácstalan vagyok. :((

    Viszont az importőr hozzáállása a legelkeserítőbb, ha a szép magyar burokrációtál eltekintek..
    Valakinek ötlete?

Új hozzászólás Aktív témák