Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz csixy #58255 üzenetére

    Fogjuk rá, hogy értelek. Nincs ezzel amúgy gáz,csak ne áruld el honnan ollóztad össze! :D

    Most akkor jól értem, lesz több felhasználó, külön belépő/jelszó párossal?

    ami fura:

    defaults - Az adott fájlrendszer alapértelmezett csatolási opciói kerülnek használatra. Ezek például az ext4 esetén: rw, suid, dev, exec, auto, nouser, async.

    Mivel ez nem ext4, így most nem ugrik be, hogy az exfat-ot hogyan kezeli, pedig valahol olvastam. A fenti felsorolásból kell minden neked, mert ha nem akkor a defaultot ki is lőheted. Persze alapeet, hogy ha működik valami és nem tudjuk miért teszi ezt, akkor inkább ne akarjuk megjavítani!

    Most látok valamit az umask opcióról....

    A rw írás-olvasási hozzáférést ad; umask opció elveszi a kijelölt jogokat - például a umask=111 elveszi a végrehajtás jogát. A gond az, hogy ez elveszi a végrehajtás jogát a könyvtárakról is, ezért a dmask=000 opcióval kell korrigálnunk. Lásd Umask.

    Ezen opciók nélkül minden fájl végrehajtható lenne. A showexec opció is használható a umask és dmask helyett, mely a végrehajtható Windows fájlokat (com, exe, bat) végrehajtható színnel jelöli. forrás

    Na ez nekem magas, életemben nem láttam ezeket, de egyik kezeddel megadod a jogot az umask-kal, a másikkal elveszed dmask-kal. ;]

    Ennek utána kéne nézni frissebb aggyal, főleg ha az umask-ot is próbálom értelmezni.

    Egyelőre szerintem ne piszkáld, de tényleg, honnan ollóztad az opciókat? Az umask 000 szerintem értelmetlen, mert ez éppen elvenné a jogokat bizonyos meghatározott szinteknél, de te a tiltást nullával oldod meg, ami meg engedélyezi azokat, amit tiltani akarsz. Próbáld azt onnan kivenni, bár valószinűleg hatástalan a rendszernek így.

    Nálad egyébként fura módon, de működnek azok a dolgok is, amiknek abban a formában nem is biztos hogy működniük kéne! :DD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák