Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • plömplöm

    őstag

    válasz Johnny Cage #42 üzenetére

    Válasz: LEHET :) , de otthon van egy SonyCdp100Sx, egy Lg775Ft, itt az irodában egy IiyamaLs704UT, otthon egy asus9k6xt-n itt ez meg voodoo3-on, a finomhangolás a néhány miliméteres gyászkeret eltüntetése volt összesen, (most jól kipróbáltam az iiyama-val megint), nem vettem észre hogy ''bizonyos felbontások jóval arrébbkerülnek'', nekem speciel nem kerülnek arrébb, mondjuk én beérem a ddc-vel megmondott max. 85Hz-cel. Noname grafkártyákkal tapasztaltam eddig, hogy a hor+vert frekik nem voltak pont annyik mint amennyiknek kellett volna lenniük, de hát ezek a mai moncsik úgyis multifrekisek asszem
    Szóval akkor én elrontok valamit? :)

    Jah, TFT-t nem kell hangolni?!? Mondjuk nem egy márkabajnok ez az orion nemtommi egy szobával arrébb, de véletlenül sem akkora volt rajta a kép, mint ahogy az kijött a vga-ból, el volt csúszva jobbra-le, kellett nyomizni az auto gombot az elején mindig.

    Jah2: crt eltárolja... mondjuk van amelyik tizet, aztán szépen felülírja a legrégebben eltároltat

    All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

  • martonis

    csendes tag

    válasz Johnny Cage #42 üzenetére

    Cage, figyusz má' ! Te is ugyanúgy tapasztalatból beszélsz, mint Plömplöm? Mert ha igen, akkor levonhatjuk a következtetést, hogy egyes márkáknál minden penge elsőre, míg másoknál p*csölni kell a beállítgatásokkal! Ha viszont nem tapasztalatból beszélsz, akkor Plömplöm szerint kula a monitorom, és ennek én nem nagyon örülnék... :O Szóval? Valami új érv? :D

  • martonis

    csendes tag

    válasz Johnny Cage #47 üzenetére

    Figyelj, nem hitetlenkedek, csupán ha megnézed, kik mit válaszolnak, azt lehet látni, hogy ''a páros sorszámú válaszok azt mondják, hogy gyanús a monitorom, a páratlan számúak meg azt, hogy ez így normális''. Te hogy reagálnál az én helyemben???

    Ha segítséget kérsz valamiben, és 10 emberből 5 azt mondja, hogy igen, 5 meg azt, hogy nem, akkor te abból mit szűrnél le, hm?? Ja, és természetesen mind az 5-5 ember még azt is állítaná, hogy hát ő tapasztalatból beszél.

    Erről ennyit.

    Ja, és mire is céloztál? :) Mi baja van még az én monitoromnak?

  • reddragon

    aktív tag

    válasz Johnny Cage #47 üzenetére

    Hát szerintem is kizárt,hogy ne kelljen kalibrálni,az LG-t +főleg.

  • martonis

    csendes tag

    válasz Johnny Cage #50 üzenetére

    Nem tudom, miféle arrogánsoskodásról beszélsz, szerintem olvasd el még egyszer, amit írtám, másrészt szerintem neked az a bajod, hogy nem hittem el minden kétséget kizáróan a te ''szak''(?)véleményedet, aminek az oka pedig az előbbiekből derül ki.

    Ja, és más fórumokban is feltettem a kérdést, de hasonlót tapasztaltam, így lehetetlenség dönteni...

    A tucatmonitorhoz pedig annyit fűznék hozzá, hogy ma melyik nem az? Talán a 100000 Ft körüli 19 colosak nem tucatmonitorok, csakhát arra nekem, földi halandó embernek nincsen sajna pénzem...

    Ja, és még valami, hátha te is tanulsz valamit tőlem: a konvergencia egy monitornál teljesen egyedi dolog, vagyis ugyanazon márkán és ugyanazon típuson belüli monitoroknál is eltér a dolog...

    Na minden jót, Szakértő Úr! :))

  • reddragon

    aktív tag

    válasz Johnny Cage #62 üzenetére

    Nyugi!Hagyd rá és kész.Én is ezért nem írtam ide.Bár gondolom,amúgy is tudod,mi a véleményem az LG monitorokról.Aki nem látott még profi CRT-t,annak nehéz elmagyarázni mi a jó.

  • martonis

    csendes tag

    válasz Johnny Cage #62 üzenetére

    Először is, kisfiam (csak hogy felvegyem a te stílusodat, bár szerintem lábtörlőnek se kellenél, nemhogy fiamnak :) ), a színhőmérsékletet megkérdeztem, nem pedig azt állítottam, hogy tudom, mi az, úgyhogy nem igazán értem, hogy jön ez most ide, na meg ha kinyitnád a csipás szemedet, akkor észrevetted volna, hogy már régen választoltak rá, ja, és normálisan, nem fellengzősen, ahogyan azt itt egyesek teszik...

    Másodszor, nem értek a monitorokhoz, ezért fordultam ide segítségért, és mint azt elmondtam, ''5 igen és 5 nem'' esetén egy magamfajta tudatlan ember nincs kisegítve, úgyhogy hiába vered itt magad, és sértődözöl, hogy nem fogadom el a te véleményedet a témával kapcsolatban.

    Harmadszor:
    ''Hát ez óriási baromság. Egyáltalán crt-ről irnak itt?''
    ''Ennyit a Tom's Hardware-ről''
    ''És ekkora butaságokat irni... feltételezem a cikkiró tizenéves.''
    ''Azt, hogy korrekten főként nem informál, már elő sem merem hozni, ilyen távlatokba nem is érdemes menni.''
    ''Ahogy mondtam: a legtöbb monitornál (ez nem jelenti az összeset, hogy értsd te is) összeugrott képpel kezdesz.''

    Ezek az idézetek mind tőled vannak, és szerintem ezek is azt támasztják alá, hogy kettőnk közül te vagy az arrogáns és a nagyképű is. (Azt meg nem igazán értem, hogy én miért lennék nagyképű, mert segítséget kértem, azért?)

    Negyedszer, lehet egy monitor akármilyen drága, sosem lesz tökéletes, ezt még a hülye is tudja, már bocs :) , ja, és igen, tudom, mi az a konvergencia, és milyen az, amikor nem tökéletes, de te ezt úgyis jobban tudod, mint minden mást...

    És végül, szerintem mielőtt írsz a fórumba, taknyoskám (megitncsak azért, hogy kövessem a te megtisztelő stílusodat), olvasd el rendesen mások hozzászólásait is, mert nem csak egyedül vagy itt, és nem csak neked van véleményed a témáról (ugyebár erről szól a fórumozás, csak hogy ragadjon rád valami), és utána írj, ha lehet, normális és valamivel megértőbb hangnemben. Ha meg nem tudsz ezekre odafigyelni, akkor a másik sznob ''profi monitoros'' haveroddal együtt menjél inkább gereblyézni!

    Remélem, ezek után végre a topic-ról lesz szó, nem pedig a te idegbetegeskedésedről, üdv!

  • martonis

    csendes tag

    válasz Johnny Cage #67 üzenetére

    Na, ennek örülök, hogy lezártad, mert már elég unalmas vagy azzal, hogy feszt azt mondod, hogy milyen hangnemben beszélek én, de egy éppkézláb példát nem tudsz ''mutatni'', hogy mikor beszéltem úgy, ahogy azt te állítod.

    Másrész nem az számít, hogy ki hány napja regiszrált, de látom, te azt hiszed, hogy mert már mittomén hány éve itt lógsz, akkor akármilyen bunkón és lenézően beszélhetsz másokkal. Ilyen embertől én köszönöm, de nem kérek semmiféle segítséget!

    ''Fórum hülyéjének'' pedig talán téged lehetne titulálni, Miszter Idegbeteg Sznob! :)

Új hozzászólás Aktív témák