Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerisz23

    őstag

    válasz Intel fan11 #98064 üzenetére

    A műanyag is tekeredik,nálunk legalábbis érezni a hideg-meleg miatt fellépő feszültséget ilyenkor.

    Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Intel fan11 #98064 üzenetére

    Az ajtólapod a pánthoz képest lent van, de ez nem feltétlenül baj, mert pusztán a vas állításával is lehet javítani.
    Igen, van egy homályos kép a felső sarokról, ahol még a szín is mákos... Azt például a tetején is lehet állítani, nem tudom, mert onnan nincs kép. Viszont ez a pánt hasonlít az erkélyajtóknál használtra, amiket felül lehet állítani.
    Ha az alsó pánt is ugyanilyen, akkor az állítási is azonos lesz.
    De lehet, hogy az alsó és felső pánt csak megvezeti az ajtólapot, illetve a súlyt tartja, rögzíthető állítási lehetőség nélkül.

    Nem az idő nyálkássága az egyetlen ok a fa esetében. Hőmérsékletkülönbség, páratartalomkülönbség az ajtólap két oldalán, a hidegebb levegő relatív páratartalma ugyanannyi víztartalom mellett magasabb és erre tesz rá egy lapáttal ez a nyálkás idő. Száraz idő esetén ugyanúgy dilatál az ajtó, csak lassabban.
    És a műanyag ajtó a páratartalom változásra érzéketle, de hőre ugyanúgy dilatál, nekem a zárt, de fűtetlen lépcsőházi bejárati ajtóm az októberi hűvösebb időkor már nyikorgott a küszöbön. Állítottam a pántokon, hogy más legyen az ajtólap szöge: a kilincs felőli oldalán emeltem és vajpuhán jár. Munkahelyen egy 100×210 centis teli üvegajtó adja a bejáratot, az is, pedig az utcára nyílik, keleti fekvésű és a Dunáig nincs 3 emeletesnél magasabb épület (még).

    [ Szerkesztve ]

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Új hozzászólás Aktív témák