Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrZed001

    tag

    válasz z0d1@Ku$ #109852 üzenetére

    Nekünk a szerelő javasolta kazán, és utána sorba kötve bojler.
    Így bojlerből folyamatosan azonnal meleg víz jön.
    Tusoláskor meg nem fogy ki bojler, mert akkor már folyamatos meleg vizet kap kazántól.

  • Fr3eWar

    őstag

    válasz z0d1@Ku$ #109852 üzenetére

    Nálunk külön 200literes HMV + fali kondenzációs kazán van. Nincs semmi hőmérséklet esés ha két ember zuhanyzik, és mellé még a mosogatót is megnyitjuk. Természetesen van mellé melegvíz keringetés is a házban, így a csapok megnyitása után 2-3 másodperc után a kívánt víz hőmérséklet folyik. Egy álom!
    Ennek viszont ára van, van valamennyi veszteség folyamatosan a csöveken keresztül, így napjába többször kapcsol be pár percre a kazán mint ha nem menne a keringetés, hogy visszafűtse a puffert ami 55 fokra van állítva (52-nél bekapcsol, 58-nál ki).
    Ez egyik nyári hónapban kipróbáltam (rettenetes hónap volt, hogy mindig várni kellett a melegvízre) kb 1500 forint többletköltséget jelent havonta. Plusz a kiépítési költsége is jelen van. Villamos fogyasztása nem jelentős, mivel egy 5W-os grundfos szivattyú keringeti a melegvizet.
    Viszont mikor nem volt keringetés, akkor a várakozáson felül zuhanyzásnál is folyamatosan változott a vízhőfok, ahogy szép lassan melegedett át a cső környezete, úgy lett egyre melegebb a kifolyó víz (kb 10-12 méterre van a mi szobánk fürdője a háztartási helyiségtől).
    Szóval kb 3/4 állásba sem volt olyan meleg a víz 5 perc után mind keringetés mellett megnyitás után azonnal középállásban a csaptelep keverőkarján.
    A korábbi lakásunkban átfolyós duval kazán volt rühelltem. Elég volt megnyitni a mosogatót fürdés közben és máris esett a vízhőfok. Én azt abszolút kényszermegoldásnak érzem. Aki teheti, van helye és pénze rá kerülje el messzire. Ez szigorúan a saját véleményem.

Új hozzászólás Aktív témák