Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztomas

    friss újonc

    Sziasztok,
    Kb fél éve vásároltam egy WD My Passport 2626 2TB-es winchestert.
    Csak adatmentésre akartam használni (képek, videók), eddig kb 5-600 gigabyte anyagot pakoltam rá.
    Tegnap egy nagyobb csomagot (400 GB) akartam egyszerre rámásolni, de egy idő után baromira lelassult, többször 0-ra megállt és elkezdett egy kis ciripelő hangot adni.
    Ma már ott tartok, hogy a rendszer (windows 10) néha felismeri néha nem, de akkor is amikor felismeri, max a fájlstruktúráig jutok el, konkrét fájlt már nem tudok megnyitni vagy másolni. A különböző diagnosztikai programok (pl HDDScan) is vagy felismer vagy nem, amikor felismeri, akkor viszont azt mondja, hogy minden ok. (Az eszközkezelőben mindig látom.)
    Megpróbáltam rá egy chkdsk-et futtatni (most már látom a forumból, hogy nem kellett volna, bár máshol meg pont ezt javasolták), de az is csak addig futott le, hogy NTFS a formátum, tovább már nem ment.
    Ennyi adat még sosem volt a winchesteren, mint ami most van (kb. 1,2 TB-nél tartok). Talán ez lehet a baj, hogy hibás volt a vinyó, csak most derült ki.
    Ötlet, javaslat?

    Előre is köszönet
    ui: nem esett le, nem érte külső hatás, simán az asztalon volt
    és természetesen egy csomó olyan fájlt másoltam rá az elmúlt napokban, ami máshol nincs meg.. :(

Új hozzászólás Aktív témák