Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz Teaway #12280 üzenetére

    Sose éred utol úgyse magad… Amikor még csak párszáz Mega adat volt, akkor is luxus volt külön egy vinyót arra venni, hogy duplikálva legyenek a fájljaid. Most többszáz Gigáról beszélünk. Ha valakinek van egy Terányi filmje HD-ban, az nem hiszem, hogy a „biztonság kedvéért” venne csak azért pluszba egy újabb Terás vinyót huszonakárhány ezerért, hogy két példányban legyenek meg neki vész esetére. Ha már vesz egy újabbat, azt is teletölti, és így tovább. Persze egyre nagyobbak a tárolókapacitások, de a trend mindig azt mutatja, hogy mire telepakolsz egy jó nagy vinyót, addigra elkél egy másik ugyanakkora kapacitású, az meg nagyon zsebbenyúlós.

    Kevesen engedhetik ezt meg maguknak. Inkább megkockáztatják, hogy baj estetén bukta az adat. De nem lehet úgy élni, hogy mindig azon aggódunk, mikor dől a fejünkre a ház. Én is veszítettem már adatot, és utólag teljesen tudtam őket pótolni. Később jössz rá, hogy nagyon ritka a pótolhatatlan adat. A legfontosabb fényképeidet felposztolod a fészbukra, oszt ott lesz még az ükunokád idejében is. A saját készítésű videók dettó. Fel velük a YouTube-ra, és nem őrizzük őket a vinyón. Mert minek? Tárolja a Google redundánsan. Neki van rá kapacitása, és ziccer esetén nagyobb valószínűséggel tudja helyreállítani, mint te otthon, még ha van egy pótvincsesztered, akkor is.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák