Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bélabácsi

    tag

    Sziasztok!

    A fórumon olvasottak alapján a napokban sikerült beszereznem egy RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B típusú mobile racket. Ezúton is köszönöm a sok hasznos információt! :)
    Állandó lakója egy WD Red 1TB 5400rpm 16MB SATA3 WD10JFCX HDD lett.

    Chipset: ASMedia 1153E
    Firmware verzió: 130925210000

    Általánosságban meg vagyok elégedve az új szerzeménnyel:
    + jó anyagminőség
    + fém házikó
    + csavaros rögzítés. Ezért külön köszönet a tervezőknek, hogy gondoltak az olyan maradi emberekre mint én, aki szeret csavarral rögzíteni valamit :D
    + 4 csavarhely az kereten, ebből két csavart mellékelnek a dobozban.

    Eddigi negatívumok:
    - a doksiban elég amatőr módon van jelölve a rajzon, hogy a csavart a fémház visszacsúsztatása után kell becsavarni, nem előtte.
    - ahogy többen írtátok is, az eszköz Windows-on belüli szabályos leválasztását követően by default nem kapcsolja le a HDD-t a rackben, az pörög tovább. Ez inkább csak zavaró, meg hát hosszabb távon a HDD-nek sem feltétlen tesz jót. Win 8.1 x64 alatt kipróbáltam ezt is, de nem hozott eredményt.
    [link]

    Sokat olvastam a fórumban, hogy ez az elvárt működés, viszont többen is egy MPTools nevű szoftverben kapcsoltátok be ezt a funkciót. Ennek használtával kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni:
    eddig csak AS1051 chipset-el való tapasztalatokat olvastam. Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg próbálta valaki más/újabb chipset-el? :F

    Eddigi próbálkozásaim az MPTools 2.04-es verziójával (ráengedni még semmit sem mertem, csak kattintgattam :)

    És lenne egy bónuszkérdésem is :)

    Ahogy a fenti képeken is látható, a chipset már támogatja az UASP-t is, de sajna úgy tűnik le van rajta tiltva. Esetleg ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
    ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 1 alaplapom van, amelyen az USB 3.0 és az USB boost engedélyezve van, úgy tűnik maga a rack nem támogatja.

    Előre is köszi a segítséget!

    Üdv,

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz King Unique #1354 üzenetére

    @King Unique
    Köszi válaszod, hát így jártam :) Nem baj, talán egy bizonyos idő elteltével jön majd ki újabb firmware ehhez is.

    Minden esetre írtam egy levelet a RaidSonic supportnak (UASP + HDD power off/spindown ügyben), pár óra elteltével válaszolt is egy német emberke, bekérte a sorozatszámot és mivel az eredeti levelemben az USBView nevű program kimenetének egy részét mellékeltem, kérte hogy küldjem el a teljes logot. Válaszoltam neki, hátha mond valami okosat.
    (Az USBView a Windows Debugging Tools gyűjtemény része, itt található róla több infó:
    http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff560019%28v=vs.85%29.aspx
    Egész okos a progi, sokmindent meg lehet tudni, mi hogy működik a motorháztető alatt...)

    Ha lesz valami új infóm, jelentkezem.

    Üdv,

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    Sziasztok!

    Az jutott még az eszembe, hogy ha jól látom, akkor ezekhez a standard 2,5"-es mobil rack-ekhez nemigen adnak gyárilag tokot, vagy egyéb "védőöltözetet", amely szállításkor lenne hasznos. Azt szeretném kérdezni, hogy kinek milyen megoldása van erre?
    Mivel a rack mérete nagyjából egy pár inches kisebb tabletnek felel meg, én első körben arra gondoltam, hogy körbenéznék a mobilokhoz/tabletekhez szánt tokok között, esetleg Caselogic, Samsonite és egyéb gyártók termékeit is meg lehetne nézni. Akár még military boltokban is lehet ilyesmi méretű tokokat kapni :)

    Nekem egy RaidSonic IB-268StU3-B tokom van, amelynek méretei 86 x 17 x 128 mm (WxHxD mm)
    http://www.raidsonic.de/en/products/external-cases.php?we_objectID=8774

    Bár a szitu is érdekes, mivel gyakorlatilag egy tok annyiba (sőt még többe) kerülne mint maga a rack :DD

    Mi a véleményetek?

    Előre is köszi!

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz King Unique #1363 üzenetére

    Szuper, nagyon köszönöm a tokkal kapcsolatos tippeket :R ezek a CaseLogic termékek szimpatikusnak tűnnek.
    Az USB port infókat tekintve a fent említett program mellett még ez is jónak tűnik (USBDeview)

    Köszi a tippet, megfogadom a tanácsod. Bevallom már évek óta regisztrálva vagyok az oldalon, de csak az elmúlt hetekben kezdtem aktívan fórumozni és még csak most tanulgatom a lehetőségeket. :)

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz King Unique #1363 üzenetére

    No, meg is rendeltem a tokot, a review-k és a specifikációkban olvasható támogatott méretek alapján ő lett a nyertes :)
    CaseLogic VHS-101 (BLACK)

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz King Unique #1367 üzenetére

    Köszi az infókat! :) Ma délután megvettem a tokot, végül csak a soft verzió lett a győztes, mivel ez volt az egyedüli tok a három közül, amelybe belefért a rack :F

    Szóval a RaidSonic IB-268StU3-B mobile rack a jelenleg kapható CaseLogic tokok közül csak a VHS-101-be fér bele, abba is éppenhogy.
    Leendő mobile rack tulajoknak egy jótanács: tok vásárláshoz javaslom feltétlen vigyék magukkal a lenedő lakó mobile rack-et is, mivel sajnos a CaseLogic weboldalon megjelölt "Fits devices" méretek nem pontosak! A fent említett mobile rack-em méretei 12.8 x 1.7 x 8.6 cm, amely éppenhogy csak passzentosan fér bele a 13.2 x 2.3 x 8.9 cm méretűnek írt tokba.

    Hamarosan jelentkezem a WD Red + a fenti rack teszttel is :)

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz King Unique #1369 üzenetére

    Sajna pedig úgy tűnik stimmelnek a méretek, már kézzel le is mértem és valóban a neten is megtalálható méretű az említett tokom :F A QHDC esetében nem a hosszal volt a baj, hanem a szélességgel: a QHDC támogatott szélessége a honlap szerint 8,5 cm, a rackem 8,6 cm. Ezzel még szerintem nem is lenne baj, hiszen az az 1 mm eltérés nagyon kevéske. A gond a peremmel van, mivel van egy lekerekített pereme belül (amely egyben a varrást is magába rejti) amelybe a rack nem igazán passzolt, az egyik oldala mindig kiugrott belőle, ha a másik végét beküzdötted a tokba.
    Igazából személy szerint anyagminőségre és ár/érték arányban korrektnek találom a CaseLogic termékeket, van is már tőlük más termék a családomban, azért erre esett végül a választás :)
    Sebaj, jó lesz ez! A választott VHS-101 mintha kicsit azért idomulna, mert most már könnyebb behúzni a cipzárt :D

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    Sziasztok!

    Gondoltam megírom pár szóban, hogy véleményem szerint miként érdemes tokot választani 2,5" külső HDD mobile rack-hez:
    - méret: ahogy korábban már írtam, célszerű a boltba elvinni a rack-et vásárláskor és belepróbálni a rack-be, esetemben az eladók nagyon segítőkészek voltak. Tapasztalataim szerint nem a hossz, hanem inkább a szélesség a kritikus.
    - hard vs szivacsos kialakítás: korábban már beszélgettünk King Unique kollégával a két féle típusról. Tulajdonképpen mindkettőnek meg van a maga létjogosultsága: a hard kialakítású tok a külső nyomás ellen (compression resistance - pl. egy telepakolt táska mélyén lapulva)) véd, a szivacsos pedig a hirtelen sokk hatás (shock resistance - pl. ha leejted vagy nekiütöd valaminek) ellen biztosít.
    - én inkább a CaseLogic termékeket favorizálom, ezeket a teszteket erősen ajánlom külső HDD tok vásárlás előtt állóknak:
    [link]
    [link]
    [link]
    Itt részletesen bemutatja a srác a jelenlegi CaseLogic kínálatban kapható 2,5 tokokat, mindenféle méretű eszközt belepakol. Érdemes a Youtube hozzászólásokat is elolvasni.

    Emellett ajánlom még pl. a QHDC-101 az Amazonon lévő vélemények átböngészését, sok hasznos tapasztalat olvasható konkrét HDD gyártókkal és típusokkal is.

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz tpeter77 #1373 üzenetére

    Szia!

    Hamarosan jelentkezem egy teszttel is, tegnap este lefutottak a HDTune és egyéb programok mérései, mai nap megírom az összefoglalót. Az első benyomásokról szóló írást itt találod :)

    Kérdéseidre válaszolva:
    WD Red 1TB 5400rpm 16MB SATA3 WD10JFCX HDD
    RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B típusú mobile rack (szintén alu tokozású)

    Körülbelül egy 10 napos használat után azt tapasztaltam, hogy
    - hangját csak nagyon kis mértékben hallani a rack-ben, mivel elsősorban adatra használom, így nem jellemző a random-access jellegű fejmozgás. Persze közelebb hajolva és direkt arra figyelve lehet egy kis susogó hangot hallani, de szerintem egyáltalán nem zavaró.
    - számos nagy méretű fájl másolásakor 40 fok főlé nem ment a hőmérséklet (forrás: HDS S.M.A.R.T.)
    - a rack felülete kézmelegnek mondható, nagyon messze volt a forrótól.

    Remélem tudtam segíteni! :)

    Üdv,

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz tpeter77 #1375 üzenetére

    :)
    A hang (vagyis pontosabban a rezgés) valamelyest csillapítható gumitalpakkal. Gondolom van a rack-en gyárilag is, ha esetleg nem lenne, vagy szeretnéd lecserélni, akkor barkácsboltokban viszonylag olcsó áron kapható kisebb-nagyobb színtelen vagy fekete gumi/szilikon öntapadós "pötyi" :) . Így még ha esetleg hangosabbnak érzed a rack-et, az asztal nem fogja erősíteni a zajt. Ebben a terítő is segíteni fog, igaz szellőzés szempontjából nem a legjobb (bár ez pl. inkább NAS-ra igaz, ahol szellőzőnyílások is vannak alul).

    Üdv,

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    Sziasztok!

    Elvégeztem a korábban már megszületett tesztek mintájára a saját eszközeimen is a méréseket, lásd alább. Fotókat ezúttal nem készítettem, DeathAdder fórumtárs tesztjében #1111 jó minőségű fényképek találhatók a külső mobil rackről. Első beszámolóm itt olvasható: #1351

    Hardware adatok

    • Külső mobil rack: RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B
    • Chipset: USB 3.0 (5 Gbps) / SATA III (6 Gbps) ASMedia 1153E (mint hardvereszköz a Windows-ban "ASMT 2115"-ként azonosítja magát. Magán a chipen ASMedia 1153E szerepel. A fórumon olvasható tapasztalatok azt mutatják, hogy elég nagy a szórás a nemrég vásárolt külső mobil rack-ek chipset-jét tekintve.)
    • Firmware version: 130925210000
    • HDD: 2,5" WD Red 1TB 5400rpm 16MB SATA3 WD10JFCX HDD

    Tesztkörnyezet

    • A teszt során használt PC konfiguráció részletei a useremnél megtalálhatók (ASUS Sabertooth Z97 Mark 1 / ASMedia 1153E chipset)
    • Windows 8.1 x64 angol nyelvű verzió
    • A Windows 8 saját Security Essential víruskeresője futott alapbeállításokkal
    • A tesztalanyom alaplapi hátsó USB3 portra kötve
    • A teszt ideje alatt a HDD üres volt (egyetlen partíció, frissen (gyors)formázva). Az írásos teszteknél a partíciót töröltem.
    • Az USB leválasztást követő automatikus HDD spindown nem működik / nincs engedélyezve - e témában szintén levelezek a RaidSonic support-al. Mivel már újabb a chipset verzió, a korábban említett firmware update tool-t nem mertem ráengedni. (Maga a szoftver kezelte a chipset-et, de firmware file jelenleg még nem elérhető.)
    • Szoba hőfoka: 22,0-22,5 fok
    • Sajnos a TV és egyéb médialejátszó USB portján nem tudom kipróbálni, nincs ilyen a környezetemben senkinek.
    • ASUS USB3 Boost funkció kikapcsolva

    ASUS USB3 Boost

    • Windows-on belül az ASUS egy saját szoftverében állítható (jelenleg telepített verzióm: 1.06.21)

    További információ a protokollról itt olvasható: ASUS USB Boost
    3 féle üzemmód elérhető:
    • Normal: a teszteket ezzel futtattam
    • Turbo: ezt be tudom kapcsolni, de a másolás teszteket annyira minimálisan befolyásolta (1-2 MB/s), hogy nem érte meg bekapcsolnom. Mivel számomra a rendszer stabilitása a legfontosabb, nem kockáztatok egy, az ASUS által sajátjának tekintett és nem szabványosított protokol használatát.
    • UASP: Ahogy az első beszámolómban is írtam, a sebesség szempontjából legjobb üzemmód az UASP lenne, magát az UASP protokolt elméletileg a külső mobil rack chipset-je is támogatja, de le van tiltva. Ennek engedélyezésével kapcsolatban van egy függőben lévő levelezésem a RaidSonic support-al. Sajnos mivel nincs másik ilyen protokol képes eszközöm, így nem tudok más eszközzel egy ellentesztet csinálni. Legjobb tudomásom szerint driver és Windows szinten a protokol engedélyezve van. Ha lesz lehetőségem másnál kipróbálni az USB3 funkciót, talán tudom majd csekkolni az UASP meglétét.

    Általános tapasztalatok

    • A külső mobil rack tesztek közbeni hőmérséklete/emelkedése kézzel szinte alig érezhető a felületén. A tesztek során a HDD hőmérséklete nem ment 40 fok fölé, a külső mobil rack tokozása körülbelül kézmelegnek tűnt. Ez alól kivétel a HDTune Behchmark (Write-mode) teszt, a mérés futása alatt a S.M.A.R.T. hőmérséklet 44 fokig emelkedett.
    • Csak érdekességképpen: az említett alaplapon 12 különböző helyen van hőszenzor, többek között az USB3 chipnél is. Ennek hőmérséklet értéka az AIDA szerint 30-40 fok körül van az átlagos napi használat mellett. A tesztek során ennek hőmérséklete gyakorlatilag nem változott.
    • A fájlmásolásos teszteknél egy 13,4 GB méretű fájlt másoltam TC-vel, majd Windows Explorer-el oda majd vissza.
    • Mivel elsősorban nagyobb méretű fájlok tárolására használom, így a random-access fejpozícionálás esetemben nem lesz jellemző. A tokban lakó HDD halk "susogó" hangját és a fejpozicionálás mozgását csak nagyon közel hajolva hallani, számomra egyáltalán nem zavaró mértékben, 1-2 méterrel távolabb már semmi sem hallható.
    • A fejparkolást tekintve (193: Load/Unload Cycle Count) a HDD 14 napos használatát követően elhanyagolható mértékben növekedett. Értéke teljesen megegyezik azzal a számmal, ahányszor a külső mobil racket csatlakoztattam az USB portra (12: Drive Power Cycle Count), így kijelenthetjük hogy a menet közbeni fejparkolás gyárilag ki van kapcsolva.
    • A tesztek megkezdése előtt erősen javaslom a HDD (gyors)formázását. A gyorsformázás előtt végeztem pár tesztet, de gyanúsan rosszabb értékeket mértem, így az üresre törölt HDD-t gyorsformáztam. Ezt követően a teszteket megismételve 20 MB/s-al nagyobb értékeket produkált a teszteken. Őszintén szólva ezt nem igazán értem miért :F .

    A teszteléshez használt programok

    • ATTO Disk Benchmark v2.47
    • HD Tune Pro v5.50
    • Hard Disk Sentinel v4.50 Pro
    • AIDA64 Extreme v4.70.3200
    • CrystalDiskMark 3.0.3b Portable Edition
    • Total Commander v8.51a

    Tesztprogramok mérési eredményei

    1. HDS hőmérséklet a tesztek megkezdése előtt

    2. ATTO Teszt

    3. HDS hőmérséklet

    4/A HDTune Behchmark (Read-mode)

    HDS hőmérséklet

    4/B HDTune Behchmark (Write-mode)

    5. HDTune File Benchmark

    6/A. HDTune Random Access (Read-mode)

    6/B. HDTune Random Access (Write-mode)

    7. CrystalDiskMark

    8. HDS S.M.A.R.T. Info

    9. HDS Disk Info

    10. Gyakorlati adatátviteli sebességértékek

    10/A Total Commander fájlmásolás

    USB to internal SATA HDD

    internal SATA HDD to USB

    10/B Windows Explorer fájlmásolás

    USB to internal SATA HDD

    internal SATA HDD to USB

    Remélem e teszt más számára is hasznos lesz, ha bármi további információra lenne valakinek szüksége, jelezze bátran :)

    Ezúton is köszönet King Unique fórumtárs közreműködéséért :R

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz BullZeye #1423 üzenetére

    Szia!

    Sajnos most éppen nem tudok jó minőségű képeket készíteni a rack-ről (csak a telefonnal, de sajnos azzal nem tudnám jól szemléltetni a lényeget), de a leírásodnak megfelelően amint lehet készítek pár képet.
    Hogy szóban válaszoljak kérdésedre, a külső alu tok felülete és festése síma tapintású, matt színe végett jól tűri a "tapizást", nem látszanak meg rajta az újjlenyomatok. A csomagban adnak hozzá kis gumitalpakat is, amelyek szintén fekete színűek, szépen beleolvadnak, nem feltűnőek. Az illesztéseket tekintve: az összeszereléskor a kapott csavarokat használva a szélek szépen szintben vannak az alu tok oldalához képest. Az alsó részen (vagyis nem a csatlakozókat tartalmazó oldalán), egy, a fényezést védő gyári védőfólia is található. Ez persze eltávolítható, de részemről rajtahagytam amíg el nem kezd leválni.
    Ha valamivel még tudok segíteni a döntésben, jelezd kérlek :)

    Üdv,

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    Sziasztok!

    Ahogy egy korábbi hozzászólásomban már jeleztem, nemrég sikerült egy ilyen külső 2,5"-es mobil rack-et beszereznem. Arra gondoltam, hogy mivel nincs mindig úton velem, befognám 7/24-es "ügyeletbe". A véleményeteket szeretném kérni, szerintetek mennyire bírják ezek a folyamatos üzemet? (persze havonta többször is vinném ide-oda).

    A másik, szintén ide tartozó kérdés, hogy van-e valakinek tapasztalata PCMCIA adapterrel való használattal kapcsolatban? Tudom, ki kell próbálni, csak gondoltam megérdeklődöm mik az általános infók :)
    Elsősorban az érdekelne, hogy a PCMCIA kártya képes-e leadni elegendő feszt a mobile HDD felpörgetéséhez.

    Előre is köszi!
    Üdv,

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz King Unique #1427 üzenetére

    @King Unique Köszönöm gyors válaszod, akkor szerintem teszek is egy próbát :)

    @BullZeye Sajnos nem, a funkciót támogatja a chipset, de le van tiltva a leválasztást követő auto HDD spindown. A RaidSonic support-al felvettem a kapcsolatot tönnek közt ez ügyben is, de nem igazán szeretnek válaszolni.

    Üdv,

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    Sziasztok!

    Ígértem, hogy a külső mobile rack-emről készítek pár képet, íme:

    A képen látható tok ez.

    A rack alján látható gumialátétek nem a gyárilag dobozban lévő típus, külön raktam rá egy kicsivel nagyobbat.

    Remélem tudtam segíteni!

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz King Unique #1432 üzenetére

    Nincsmit :)
    Valóban, az alu tok egyébként fekete színű, azonban BullZeye fórumtárs kérésére erős megvilágításban készültek a képek, hogy a részletek jobban láthatók legyenek.

    Üdv,

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    Sziasztok!

    Gondoltam összefoglalom (a most már hosszabb távú) tapasztalataimat a nemrég vásárolt külső mobile rack-el kapcsolatban.
    • Pont ma két hete megy folyamatosan egy T61-es notebook USB2-es portjára kötve :C
    • Gondolkoztam USB3-as PCMCIA adapter beszerzésén is, de amíg az USB2.0 port sávszélessége nem jelent szűk keresztmetszetet, addig nem erőltetem.
    • Eddig mind a tok, mind pedig a lakója hiba nélkül teszi a dolgát (kopp-kopp :) )
    • NAS-ként (is) használom, így folyamatosan van lemezművelet.
    • A tokban lévő WD Red HDD mőmérséklete nem ment tartósan 35 fok fölé. (forrás: HD Sentinal S.M.A.R.T.)
    • A tok éppen hogy kézmelegnek mondható, így ez is megerősíti a S.M.A.R.T. adatait.
    • A tok kék fényű LED-jét végül letakartam, mert elég erős fénye van.
    • Fejparkolások száma együtt növekszik a HDD ki-bekapcsolások számával, így menet közben nincs parkolás.

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni USB 3.0 Type A <==> Micro-B kábellel kapcsolatban. Egy RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B 2.5-inch USB3.0 külső HDD tokhoz használok ilyen kábelt, de sajnos úgy tűnik egy utazás során elhagytam valahol a kábelét és pótolnom kellene.

    • Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy tudtok-e esetleg ajánlani jó minőségű USB 3.0 adatkábelt? Márkára / gyártóra gondolok.

    • Kábelek terén megkülönböztethetünk egyáltalán minőségi kategóriákat? Gondolom itt elsősorban az árnyékolás minőségében lehetnek eltérések.

    • Ha igen, akkor érdemes-e esetleg több pénzt áldozni egy minőségibb kábelért?

    • Esetleg erről mi a véleményetek? Ez a "ValueLine" márka elsőre annyira nem hangzik túl kecsegtetően :)

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz King Unique #3152 üzenetére

    Kedves King Unique!

    Köszönöm gyors válaszod, végül ő lett a nyertes:
    Delock Cable USB 3.0-A > micro-B male / male 1 m Premium (Item No. 82760)

    2.800 Ft-ért találtam rá, annyit még szerintem megér a "stabil kapcsolat" :)

    Igen, egyetértek: az IB-268StU3-B tok tényleg egy jól sikerült darab, nekem bejött. Halkan, hűvösen és megbízhatóan teszi a dolgát. A családba nemrég vettem az utódját, egy IB-273StU3-at. Hát az már közel sem sikerült ilyen jól:

    • vicces, hogy nem sikerült a HDD rögzítéshez két csavart mellékelni (bár nem nagy probléma, könnyen orvosolható)
    • a gyári USB kábel rettentő silányra sikerült (ez viszont már jobban zavar: ha a kábel type-A végét addig nyomod az USB portba amíg azt kell, akkor nem ismeri fel az USB disket - a LED ég, de nem nyúl hozzá a HDD-hez. Ha a kábelt 1-2 mm-nyit kihúzod jó lesz :F
    Így a fenti kábelből rögtön kettőt rendeltem.

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz jeni #3156 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a felvetést, ez már nekem is eszembe jutott :F Tartok tőle, hogy a súlyra valóban figyelni kell majd, úgy kell majd elhelyezni a tokot, hogy a kábelt tartsa valami (asztal, PC háza...) Szerencsére nincs sokszor mozgatva a tok...
    A videóhoz képest annyi a különbség, hogy 1 méteres lenne a kábel, micro-USB csatlakozóval.

    Igen, sajnos úgy tűnik a kábel a ludas, mert több PC / több USB tok / több kábel esetén is kipróbáltam, ugyanilyen eredménnyel :(

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz King Unique #3159 üzenetére

    Kedves King Unique, jeni!

    Nagyon köszönöm az infókat és a segítséget! :R
    Ez az USB Type-A jelenség számomra új infó volt, sosem találkoztam még ilyesmivel. Valóban: miután elvégeztem egy újabb tesztet a "gyanúsított" USB kábellel további két másik gépen is, ott minden gond nélkül és tökéletesen működik.

    Ha megérkezik a kábel, írok pár sort a tapasztalatokról :) Mivel kiderült, hogy nincs hibás kábelem itthon, csak nem minden portba passzol, így az új kábelekkel együtt tudok sakkozni, hogy melyiket hol használom.

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    Sziasztok!

    Gondoltam megírom, hátha másnak is hasznos lesz: ismét kapható barátságos áron a fórum összefoglalóban "különösen ajánlottnak" megjelölt
    ORICO 2518S3
    2,5" külső USB 3.0 HDD külső tok, csavaros rögzítéssel, minőségi alu házikóban.
    Sokáig nem lehetett kapni, végre ismét elérhető :)

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel: Bélabácsi

Új hozzászólás Aktív témák