Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz radi8tor #3300 üzenetére

    Szia!

    Először is ezt a tesztet tudnám megemlíteni a témában, amihez három fontos dolgot lehet hozzáfűzni:

    A TRIM nem megy USB 3.0-án Linux és Windows alatt, kizárólag OS X esetén bírható működésre [link].
    Ha USB 3.0-án ki akarjuk használni az SSD maximális sebességét, akkor mindenképpen SATA 6 Gbps alapú chipet tartalmazó + UASP képes külső házat érdemes venni.
    A legtöbb SSD általában 7 mm magas, így célszerű olyan külső házat venni hozzá, ami ekkora méretű meghajtókra van szabva. Vagy eleve olyat, amiben belül csavaros rögzítési lehetőség van [link].

    A TRIM hiányát illetően, én gyakorta futtatok róla operációs rendszereket (Linux & Windows), de eddig még lassulást nem nagyon tapasztaltam. Illetve nemrég lemértem a sebességet újból és a szintetikus teszteknél kb. ugyanazokat az értékeket kaptam, mint tavaly. Tehát több mint 6 hónapos használat után nálam eddig nem okozott különösebb problémát a TRIM hiánya. Persze azt nem állítom biztosan, hogy majd később, illetve másnál sem fog.

    A rögzítéssel kapcsolatban volt, aki az SSD-hez mellékelt magasítót is beletuszkolta a külső házba és állítólag úgy is ok volt. Illetve nálam a normál méretű (9,5 mm) lemezekre szabott Becrux belsejében sem lötyögött, mivel a hátul lévő szivacs megtartotta. De érdemes a fentebb említett másik 2 megoldást is megfontolni.
    Ha igazán kicsi és vékony 2,5" külső házat akarunk venni, akkor a 7 mm magas HDD/SSD meghajtókhoz tervezett típusok az ideálisak. Persze azzal számolni kell, ha egy ilyet választunk, akkor később magasabb lemezt nem tudunk majd beletenni. Illetve a fenti tesztben említetten kívül természetesen akadnak más slim kivitelű külső házak is, mint pl. az LC-25U3-7B-ALU. Ez egész jól néz ki, full alumínium és az ára is jónak mondható. Bár ez utóbbival konkrét tapasztalat egyelőre nincsen.

    A Revoltec Alu-Line III EX207 mondhatni viszonylag jóféle és elvileg belül csavaros rögzítésű, ami előnyös lehet az SSD szempontjából. Nagyjából kb. ugyanaz, mint a Patriot külső rack [videó].
    A másik külső házból tudtommal egyféle van, az IB-273StU3. Bár korábban valóban volt utána egy "-B" jelölés és a táblázatba is így került be. Viszont a gyártók időnként szeretik összevissza variálni a dolgokat, megváltoztatni akár a modellszámokat stb., de ebben az esetben a kettő között különösebb különbség vsz nincsen. Esetleg talán az "újba" egy másik USB chip került bele, bár azt amúgy is szokták váltogatni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák