Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz Karmko #579 üzenetére

    Ez teljesen rendben van - mármint a gondolatmenet :)

    Egy gond van: pár évvel később született a kolléga, mint ideális lett volna ehhez - ma már nincsenek szürke foltok, szabad földek, ellenben "teltház van" a bolygón. Mindent felosztottak az államalakulatok (mint egy stratégiai játékban, pl. Settlers: a határok egymáshoz idomulnak), minden valakié.
    Egy bizonyos fokig sétálhatsz gond nélkül, de aztán elérsz egy olyan határhoz, ahol lesz valaki, aki megkérdezi: "hé, te ott, ki vagy, hová mész?" Szóval, sajnos, ma már korlátozott ez a nagy szabadságvágy-kiteljesíthetőség. Talán a préri meghódítása volt ilyen érzés utoljára (USA), bár ott is laktak már... De jöttek, megtetszett egy földdarab, letelepedtek, belakták.
    Ma már nincs ilyen, vagy korlátozottan. Mondjuk, itthon a vidék elnéptelenedik, biztos vannak "szabad" ("elgazdátlanodott") földek itt-ott, kérdés, mit kezdhet velük az ember.
    (Itt zárójelben megjegyzem, nagyon szimpatikus nekem ez az amcsi ranch-életmód, ha látom, pl. A suttogóban, ilyesmi)

    Na de, mindez nem adja meg a jogalapot az államok megkérdőjelezésére - filozófiai alapon.
    Szóval szerintem zsákutca ez az irány.

    [ Szerkesztve ]

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák