Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Karmko

    tag

    válasz Miklós315 #578 üzenetére

    Sejtem, hogy a kolléga mire akar kilyukadni. Ha mégsem, akkor elnézést.
    Gondolom, az zavarja, hogy egyszer valaki kitalálta, hogy ez a földterület mostantól Magyarország/Ausztria/USA/stb., aztán ha véletlenül azon a földterületen születtél, akkor onnantól kezdve neki kell adóznod, az ő engedélyével lépheted át a határt, az ő szabályai szerint élhetsz. Jobban belegondolva, hiába van korlátlan mennyiségű terület, ahol elélhetne, ehetne, vadászhatna, halászhatna, ezt a fajta szabadságot nem gyakorolhatja, mert az adott földterület vagy magántulajdon, vagy az államé, aki szintén nem nézi jó szemmel, ha te csak úgy ott önállósodsz. Évekkel ezelőtt olvastam, hogy már a Holdon is lehet ingatlanokat venni. Ez szuper. És kitől? :) Ezzel az erővel én kikiálthatom az egész Marsot Karmkországnak, és mostantól kezdve 1 millió $ / m2 áron árulom. Mert miért ne?
    Egyébként ha belegondolsz, úgy születtünk ebbe, hogy természetesnek vesszük, hogy ez az élet rendje. Nem feltétlenül kellene így lennie. Mi van, ha én hasra ütök, és mostantól kedvem szerint sétálok át a határokon? Miért ne tehetném meg, ha ezzel senkinek sem okozok kárt?

    Persze az érem másik oldalát is érteni vélem. A káoszból ritkán születik meg a paradicsom.
    Valamilyen korlátokra szükség volt, hogy beálljon egyfajta rendbe az élet. Kezdetben, ha loptál, erőszakoskodtál, akkor jobb esetben levágták a kezedet, rosszabb esetben a fejed hullott. Aztán ott a vallás is, amivel kapcsolatban meg vagyok győződve, hogy ilyen célzattal született. Ne ölj! Ne lopj! Stb. Ha nem tartod be a szabályokat, akkor mész a pokolba...
    Manapság meg ún. jogállamban élünk, ahol nem igazságszolgáltatás folyik, hanem jogszolgáltatás. Ha sok pénzed van, majdnem mindent megúszhatsz...

    Én személy szerint teljesen kibékülnék egy lakatlan szigettel, ahol szűk családommal és a legjobb barátaimmal építenénk a mi kis civilizációnkat. Ha valahogy meg lehetne oldani, hogy egészségesek is maradjunk, akkor örömmel mondanék le az összes kütyüről, lapos tv-ről és a többi haszontalan dologról. Én sem így képzelem a paradicsomot, hogy egy életen át robotolsz valaki másnak, hogy aztán elmondhasd a halotti ágyadon, hogy de hát ez az élet rendje...

    Hirtelen ez jutott eszembe ezzel kapcsolatban. :)

Új hozzászólás Aktív témák