Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szbalogh

    őstag

    Na ma is volt órás kalandom.
    Reggel megállt a soki búvár. Na mondom még kevesebb ideig is bírta a módosított súllyal, mint azelőtt... Na de mikor felhúztam nem indult :(( Szedem szét, nem látok semmi rendelleneset, csak a billegőtengely nem imbolygott. Kiszedtem visszatettem semmi. Ankert is kiszedtem, semmi. Pedig fel volt húzva az óra, ilyenkor le kellene pörögnie. Mozgatom a gátkereket, semmi. EGyzer csak megindult, le is pörgött az összes rugótartalék és a papírlapon a szerkezet alatt egy króm forgácsot pillantottam meg. Na ez a felhúzósúly mókolásból származik. Először ugyanis bele akartam olvasztani az ólmot, amire felpattogzott a króm bevonat. Ahol tudtam lekapartam de ezek szerint még maradt és pont valamelyik fogaskerékben landolt.
    Na mondom ha már így kipakoltam meg is olajozom. Leszedtem a számlapot is és a dátum mechanikát is megbabráltam. Nem pont a naphoz állt a karika. A rugó ami a rögzítő kart szorította a helyére elég gyenge volt és később el is pattant úgy hogy meg se találtam :D De sebaj vágtam bele újat régi borotvapengéből vékony csíkot, amit megfelelő formára alakítottam. Eleinte túl széles volt, mert amikor rátettem a fedlapot megszorult. Járólapon húzogatva csiszoltam megfelelően keskenyre. Szépen visszapakoltam (úgy 10. próbára maradt a helyén) és a felhúzótengely környékén is kipakoltam és átolajoztam mindent. A dátumkarika úgy pattan középre mint egy rollerban :D Már csak azt kell megvárni, hogy magától is át tud-e ugrani, nem lett-e túl erős a rugó.
    Közben beesett Chimpy órája is. Pont jókor, mert az egyik csavart elhagytam az automata felhúzómechanikából és abból pótoltam :D
    A jaragar nyomógomb tengelye egy részen nagyon el van vékonyítva, gondolom, hogy a zéger rámenjen. Na itt tört el. Ehhez tengelyt tudok faragni, jól meg is eddzem majd, hogy ne törjön el megint. A másikhoz, ami elveszett gombot is kell faragni. Jó móka lesz...
    Vajon a többi Jaragar-nak is ilyen a nyomógombtengelye? Ha igen, akkor óvatosan nyomkodjátok :K
    Képekkel sajnos nem tudok szolgálni, mert nem volt nálam a mikroszkóp.

    Nick: HE_Storm

Új hozzászólás Aktív témák