Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    válasz Zoli bácsi #23244 üzenetére

    Bocsánat, megnéztem egy Longbow szétszedős videót, és kiderült, hogy nem én vagyok a hülye! Azaz mégiscsak én vagyok hülye... A Longbow fém dobjában gyárilag nincs drótrugó. Egy gumi tömítés tartja a helyén a lamellákat. Ez a gumi nálam a fékcsillagra tapadt, és lejött vele együtt, ezért hullott szét a fék. Viszont a pótdobba nincs ez a gumi, ott drótrugó van, ezért kerestem.....Nem jöttem rá, hogy az a gumi a fékcsillagon nem annak a tartozéka......
    Hát, mindig tanul az ember valamit. Mondjuk eddig nem figyeltem hogy működik, mert eddig nem esett szét....
    Ha már féket szereltem, szétkaptam az egyik Nevis Winner Freeway orsó fékjét is, mindig letapadt. Olajosak voltak a filc lamallák, illetve a közepén egyikből le volt szakadva egy darab. A donor eltört Nevis Promo Carp filclamelláit raktam bele, azok elég szárazak voltak, kis szilikonzsírral vékonyan átkentem. Meglepődtem, hogy a promo carp orsóba 3pár filc/fém lamellapár van, a Freewayban 4 pár, méretük ugyanaz. Remélem most nem fog letapadni a fék, eddig még nem találkoztam ezzel a jelenséggel, de elég kellemetlen. :)

    szerk: Geri: Köszi, de sajnos nálunk nincs Lidl.... Egyébként vettem ilyen csigamenetes leszúrót is, [link] Nevis márka, akár a sátras ernyő, jó kell lennie...Hát nem jó, mert az ernyő szára nem fér bele a leszúróba, mert ugyanolyan vastag. Aztán kerestem megfelelő csövet a gyári, szélhajlította helyett, végigjártam a vasas üzleteket, de nem volt megfelelő cső, Pestre meg nem fogok ezért felmenni. Valahol itt adtam föl, és pakoltam el ez egészet, mert nem fogom magam idegesíteni, pár ezer forintos gagyi holmik miatt (Megfogadtam régebben). :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák