Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    Topikgazda

    Tisztelt fórumtársak!
    Ebben a topicban megoszthatjuk egymás közt, a kerti grillel, kemencével bográcsozóval és egyéb a szabadban használatos főző-sütő szerkezetek, építésével és használatával kapcsolatos információkat. Ezenkívül lehetőség van a jobbnál jobb receptek és a főző-sütő technikák megosztására. Várok még, minél olcsóbb újra hasznosított (lom, ócskavas, bontott építőanyag, stb.) anyagokból készített építményeket és szerkezeteket, fényképes illusztrációval.
    Mindenkinek kellemes időtöltést és jó étvágyat kívánok!

  • Precorus

    tag

    Akkor azt hiszem, jelentkeznék a legolcsóbb sütőhely pozícióért :DDD
    A téglák, illetve a kő is itthoni építkezésből maradt, szóval 0Ft volt gyakorlatilag a kis "kemence" :C

    De vidéki, kiépített tűzrakóban is tesztelve volt:

    Előnyök: Bolondbiztos, a húst nem tudod megégetni. Illetve a láng sem csap fel a lecsöpögő olajra, és a hús leve, olaja sem fog kicsepegni, kevésbé fog kiszáradni.(illetve erről lefelé folydogált, mert nem volt normálisan megcsinálva. De majd lesz süllyesztett lapom. Egyszer valamikor.....
    Hátrányok: Erre bizony sütés után rá kell szánni egy fél órát, hogy lesikáld.... Illetve hagyni kell kihűlni, mert különben reped, később pedig törik.
    Egyebet a többszöri használhatóságról még sajnos nem tudok mondani, remélem idén még párszor lesz alkalmam használni, és kiderül.
    Egyébként gránit, márvány lap érdekelne a későbbiekben, kb 2x ekkora. Ha esetleg van valakinek ötlete, hogy honnan lehetne olcsón szerezni, azt szívesen fogadnám :R

    Ja, recept. Exem csinált páclevet, lehet azt majd kikuncsorgom, én lucullus csirke-sertés fűszersót szoktam használni. Ugyan úgy bekenni vele a husit, kis olajat rá, és állni hagyni legalább egy estét.
    Múltkor próbaképp ~36-40 órát hagytam állni, nem jelentett igazán semmit. Vagyis én nem éreztem.

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • fonok87

    aktív tag

    Új topic a kedvencek-listára :)

    A hétvégén haladni fogok a saját építésű kerti sütővel, mindenképp jelentkezem képekkel majd.

    Illetve megosztom (itt is, részletesebben) a mindent ütő pác receptet, amit nagyszüleim fél évszázadon keresztül tökéletesítettek :)

    Hozzávalók (kb., hús kg-onként):
    - só, bors ízlés szerint
    - 2 fej hagyma
    - 3-5 gerezd fokhagyma
    - pirospaprika (én édeset használok, csípőset tesz mindenki magának az elkészült húsra)
    - 3-4 ek. mustár (egy nagy flotty)
    - 1 ek. kecsap (egy kis flotty)
    - 2 dl olaj

    Húst felszeleteljük (én tarját szoktam ezzel a páccal készíteni, azt max. ujjnyi vastagra vágom). Hagymát karikázzuk, félretesszük. Fokhagymát passzírozzuk vagy apróra vágjuk, és a többi fűszerrel, kecsappal, mustárral elkeverjük az olajban. A 2dl olaj nincs kőbe vésve, annyira van szükség, hogy miután felvette a mustárt meg a többi sarat, maradjon egy kis leve. Ez ugye azért fontos, hogy amíg a hús pácolódik, levegővel ne érintkezzen, tehát a pác lepje el és közte se maradjon levegő. Edénybe rétegezzük a mindenfélét: aljára kis pác, hús, teteje megken, hagymával megszór, ismétlés az első lépéstől amíg megtelik az edény vagy elfogy a hús. Legjobb, ha egy napig ázik, de ha nincs idő, 5-6 óra múlva is nyugodtan lehet sütni.

    Truss me, I'm an engineer.

  • Precorus

    tag

    Díjaznék egy összefoglalót, valami online receptes táblázattal, ami bárki által tölthető. Meg lehetne listázni a grillsütés fajtáit, etc.
    Szívesen megcsiálom(ill. segítek benn) ha valaki megmondja hogy kell ilyeneket csinálni :DDD
    (mármint összefoglalót. gondolom excel helyett a google docs tökéletes megosztani)

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Precorus #6 üzenetére

    Ez jó ötlet. És hogyan gondolnád, a recepteket itt megosztanánk és te pedig külön kategóriánként felraknád egy elérhető helyre :F Ez így nem lenne rossz megoldás, nem kellene visszaolvasni keresgéli, egy helyen lenne minden.

  • Precorus

    tag

    válasz lemmy71 #9 üzenetére

    Szokott lenni nyitó-legördülő összefoglaló. Olyat nem tudom, hogy lehetne csinálni, de egy alapozó hogyan-süssünk-tutorial, vagy valami hasonló alap leírás mehetne.
    Ez egpu topicban pl úgy volt, hogy volt egy excel-szerű munkalap google-docs-on(asszem), és bárki által szerkeszthető volt. Ott volt összefoglalóban a link, kolegál leírásaival(jelen esetben receptjeivel) és aki akarta, felvihette az övét új sorba.
    Lehetne pl egy név, hogy kié a recept, egy összetevők lista(excelben ez 1 sor, most tekintsünk attól hogy ezt nem helyes így tárolni), meg egy "megjegyzések" cella, ahová mehet a mennyit pácold, hogy szokták elkészíteni, stb.
    De ha azt úgy jobban kedvelnétek, akkor felviszem privátban, és read-only módban megosztom.

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Precorus #11 üzenetére

    Ahogy neked könnyebb, szerintem ne bonyolítsuk túl, legyen egyszerű és átlátható. Lehet hogy az lenne a legjobb ha mindenki saját maga töltené fel névvel a recepteket (elkészítési módot stb), a topicban pedig meg lehetne vitatni, hozzászólni reagálni. De akár ide is jöhetnek élesben, legfeljebb visszaolvasunk.

  • jim bcs

    MODERÁTOR

    válasz lemmy71 #12 üzenetére

    Mindenkinél rendelkezésre áll a Logout, oda meg lehet írni a recepteket, vagy bármit. Ezek után nincknévvel és recept névvel be lehet tenni az összefoglalóba. De mehet a házi készítésű grillező, kemence is ugyanezen az elven. C. verzió a nyílt google doc. vagy excel és azt linkelni az összefoglalóba.

    Ha meglesznek a Tg.-ák akkor simulékonyabb lesz ez, amúgy a topik jó ötlet volt.

    A topik nevéhez zárójelben még lehet odaférne pl. ez -> Kerti grill és bográcsozó házilag (tervek, ötletek, receptek)

    [ Szerkesztve ]

    Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

  • Precorus

    tag

    válasz jim bcs #13 üzenetére

    Egyébként igen, lehet ez a "mindenki leblogolja és utána belinkeljük" lenne a legegyszerűbb.

    Excellel az a baj igazából(vagy bármilyen táblázatkezelővel) hogy az fix. Nagyon nem szép/effektív így tárolni a recepteket :(
    (igazából ez relációs adatbázist kívánna, 3 szintű BOM-al(alapanyag, félkész-késztermék)+mennyiségekkel)
    de ezt már csak nagyon halkan jegyzem meg
    :DDD

    Még azt kéne kimatekozni, hogy rendes, legördülős összefoglalót hogy kell csinálni.

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • lemmy71

    Topikgazda

    Egyszerű könnyedén és gyorsan elkészíthető pácolási recept mustár és majonéz nélkül, kezdő grillezőknek ajánlom. Természetesen felhasználhatók más fűszerek is, az ízeknek csak a fantázia szab határt.
    Hozzávalók
    8 – 10 szelet cirka 1.5 - 2 centi vastag csontos tarja én a zsírosabbakat kedvelem
    3 fej vörös hagyma
    1 db erős zöldpaprika
    2 csomag magyaaros varázspác
    1 csomag flekken fűszerkeverék
    fél csomag grill páckeverék
    fél csomag barbecue fűszersó
    1 citrom
    0.5 liter étolaj
    Elkészítés
    A felszeletelt tarjákat átmosom, majd egy olyan edényre teszem amin lecsöpög a véres víz. A hagymát megpucolom és vékony karikákra szelem, akár tehetünk közé egy lilahagymát is, a megmosott zöldpaprikát is vékony szeletekre szeljük a magot és a belső részt benne hagyjuk. A por alakú pácokat egy tálkába öntjük és összekeverjük, majd hozzá adjuk a varázspácot és jól elkeverjük, először egy kicsit csomós de alapos keverés után egy kellemes masszát kapunk. A lecsöpögött húsokat kés fokával átütögetjük egyszer, nem klopfoljuk. Kevés citromlevet csöpögtetünk a húsokra és kézzel átdörzsöljük, majd ezután a megkevert masszából egy diónyit teszünk a hússzeletre és jól bedörzsöljük mindkét oldalát. Keresünk egy edényt, amiben a húsok kettesével hármasával emeletesen elférnek, én erre egy kiürült nápolyis műanyag vedret használok. Az edénybe teszek hagymakarikákat majd rá a bekent húst arra jöhet húsonként 2 – 3 szelet zöldpaprika utána egy kis olaj, majd megint hagymakarikák hús és így tovább. Amikor bent az összes hús egy kicsit megnyomkodhatjuk hogy az olaj feljöjjön. A zöldpaprikától nem kell megijedni, nem lesz tőle erős csípős a hús. Majd alaposan lefedjük és mehet a hűtőbe, 2 – 3 óra múlva már süthető, akár faszénen tárcsán vaslapon vagy serpenyőben esetleg tepsiben. Amikor kiveszem a húst a pácból akkor a sűrű pácanyagot hagymát paprikát egy villával lehúzom hogy ne égjen rá. A leszűrt pác olaját is használhatjuk sütésre. Ha nem fogy el egy sütésre, a páclében a nyers hús a hűtőben 3 – 4 napig eláll.
    Aki az extra puha omlós husit szereti annak ajánlom hogy tepsiben a sütőben süsse meg. A tepsibe óntök egy kis leszűrt pácolajat majd szorosan egymás mellé a húsokat teszem, arra vastagon szeletelt hagymakarikákat teszek, utána fél centire vágott krumpli karikákat megforgatok a maradék pácoljban és azzal befedem a húsokat és a hagymát. A maradék olajat rácsorgatom és az egészet befedem szeletelt bacon szalonnával, majd a tepsit jól lefedem alufóliával, cirka 1 orráig sütöm 230 fok körül az utolsó 5 – 10 percre leveszem a fóliát hogy piruljon a szalonna.
    Jó étvágyat :)

    [ Szerkesztve ]

  • Essejó

    Topikgazda

    Figyelem, az alábbi szösszenet: Termékmegjelenítést (szóban) tartalmaz!

    Weber Master-Touch szólamok - BBQ sörös pite

    Igazán jó recept a maradék húsok felhasználására. Mehet bele kolbász, pulled pork, burnt ends, stb.
    A lényeg: a kis kockákra vágott húsokat rádobjuk zsiradékon dinsztelt hagymára, és rengeteg sörrel, némi BBQ szósszal sokáig főzzük. Szinte hasonlóan járunk el, mint a Brunswick Stew esetében, de itt nagyon fontos, hogy a sört folyamatosan adagolva érjünk el egy főzelékes állagot. Ha ez megvan, jöhet a kötés, amit száraz serpenyőben pirított zsemlemorzsával végzünk mégpedig úgy, hogy inkább kisebb részletekben adjuk hozzá, és várjunk 10-15 percet, hogy a masszában lévő folyadékot megkösse.
    Olyan állag a cél, mint egy jó rétes töltelék.
    450-500 gr-os vajas tésztát kinyújtunk akkorára, hogy belehelyezve egy 26 cm-es tortaformába még legyen 2-3 cm kilógás. Mehet bele a töltelék, majd a szélét visszatekerjük, felvert tojással megkenjük.
    Most jön a lényeg:
    A Master-Touch 2019-es modelljét a deflektor lemezzel felfűtjük legalább 200 fokra. Egy 32 cm-es pizzaformát megtöltünk sóval, és a lemezre helyezzük. Füstöléshez a Wood2smoke szőlőtőke csonkjait használjuk. Intenzív füst mellett 180 fok körüli hőmérsékleten addig sütjük a terméket, míg a szélén a tészta el nem készül. Miután levettük a rácsról, gazdagon megkenjük BBQ szósszal a húsos részt.
    30 perc pihenő után vágható-ehető!
    Forrás: Smoke 'N' Roll BBQ

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Agent T #126 üzenetére

    Szia!
    Én már sütöttem egyszer nyílt faszénsütőn oldalast, ízre nem is volt rossz de nagyon kiszáradt, bár lehet nagyon száraz volt már maga az oldalas magyarul zsírmentes ;) Én igazán faszénen a jó zsíros csontos tarja szeleteket szeretem, bár ha nagyon vékonyra szeled az is képes kiszáradni. Szerintem tárcsán tömény zsírban jobban járnál az oldalassal és akkor közben süthetsz vele szinte egyszerre szalonnát és krumplit is. [Ez] tarja nem oldalas, de ugyan így akár az oldalast is sütheted és persze amikor jó félig megsült az oldalas mehet rá a karikára vágott krumpli hagymakarikákkal és az egészet letakarod szalonnával. Ezzel a módszerrel tepsiben is sokszor sütöttem, bár ott mindent egyszerre pakoltam a jól kizsírozott tepsibe (egy réteg hús arra rá a félceti vastagságúra vágott krumpli amit a hús olajos pác levében átforgattam, utána a vastag hagymakarikák és végül lefedtem az egészet bacon szalonnával, a megmaradt páclét a tetejére locsoltam majd az egészet alufolival alaposan lefedtem, 50 percig 230 fokon sütöttem majd még tíz percig fólia nélkül sütöttem).
    Ez pedig borsos fokhagymás rövid karaj, két szeltet klopfolt húst borssal fokhagymával bedörzsölök plusz só, (de mehet rá valamilyen hús pác is ki hogy szereti) a húsra citromlevet facsarunk és a két hús közé kemény trappista szeletet teszünk, majd az egészet disznó hashártyába csomagolom és hústűvel átszúrom. Egy délvidéki szabadkai barátom ajánlotta ezt a receptet anno, de lehet többféle sajtot is tenni vagy akár gombát a belsejébe.
    Elnézést ha egy kicsit elkanyarodtam az oldalastól ;)

  • hegegabi80

    addikt

    válasz lemmy71 #127 üzenetére

    Hmmm meg is éheztem rendesen. Ezeket máris mentem a saját recepttáramba és ki fogom próbálni.

  • Essejó

    Topikgazda

    Nincs olyan, hogy valamiből nem lehet BBQ sütőt fabrikálni! :D

    Azt még nem tudom, hogy hogy fér majd el a teraszon, de kell egy ilyen! :DDD
    Egy kis Barkács ötlet, hogyan lehet egy Gömbgrillből hegesztés és flexelés nélkül tökéletes mini Szmókert készíteni:

    Egy jól kinéző UDS

    Pár kép, ha meg akarjuk a koszttal lepni a haverokat :D

    És egy igazán jó hír mára: egy portugál kutatás szerint jelentősen csökkenthető a BBQ-val járó egészségügyi kockázat, ha sört is használunk a receptekben! Hát azt hiszem, hogy ez egy könnyen tartható javaslat! Kiegészíteném - A Pit Masternek is jót tesz némi Serital. :D

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

  • soldi3r

    veterán

    válasz Essejó #2 üzenetére

    Amiért tulajdnképp rátaláltam a topikra. Az összefoglalóban lévő BBQ szószt kipróbáltad?
    Összegyűjtöttem én is egy csomó receptet, de midig a Metroba jutok vissza BBQ szószért. De igazából eddig 1x ettem jó félét, azt Angliából egy 1 fontos boltból hoztam.

    [ Szerkesztve ]

    E30 (oo=[][]=oo)

  • soldi3r

    veterán

    válasz Essejó #187 üzenetére

    Van olyan készlet evő- és kávés kanalakra is.
    Most én is szanáltam kicsit a szósz/rub receptek között. Amihez olyan alapanyag kellett, ami biztosan nem lesz itthon, azt töröltem is. Már csak vagy 5 féle van...

    [ Szerkesztve ]

    E30 (oo=[][]=oo)

  • tvamos

    nagyúr

    válasz lemmy71 #216 üzenetére

    Oke... a halakert is nagyon oda vagyok. Meg a kolbaszokat imadom nagyon, ezeket a pirosakat, meg hokadt fehereket, meg a mindenfeleket is. Ja, meg a grillezett paprikat, cukkinit, ilyesmiket.
    De igazabol en is megeszem, amit elem raknak, erre tanitott a nagymamam.

    (#218) lemmy71
    1 fustolt es egy 1 sima elso csulkot veszek, megfozom, amig lejon a hus a csontrol, zoldsegekkel, hagymaval, baberlevellel. Utana darabolom a hust, es jol bepacolom, sult paprikabol, a fott zoldsegekbol, tarkonyecetbol, meg kis alaplebol keszult pacban. (Asszem, hogy alappac vadhushoz, vagy ilyesmi a recept alapja. Paradicsom tilalom van.) Par ora pacolas utan megsutom. Ennek kellemes fustolt ize lesz, a villanygrillen is.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz hegegabi80 #367 üzenetére

    Persze nekem is kell még egy két alkotó elem, de idővel remélem meg lesz. Nálam is van más fontosabb elvégzendő feladat a háznál, de úgy terveztem hogy ebben az évben legalább felfalazom és a kemencét megrakom a kéménnyel az alap és a tető már megvan a többit majd jövőre.
    Nekem is van egy ismerősöm aki hétvégente kemencében főzi a hús levest, a receptet anno Bodrogi művész úrtól kapta :D Direkt e célból egy keramikussal készítettet egy hatalmas cserépedényt, olyan "köcsög" forma :DDD Szóval mindent beletesz az edénybe, húst vizet fűszereket zöldséget és így lezárva teszi be a felfórosított kemencébe. Hat óra múlva kiveszi és kész a kemencés húsleves :K Azt hiszem még a tésztát is beleteszi, bár azt nem értem hogy nem fő szét :F De majd elkérem a pontos receptet.

  • Zoona

    aktív tag

    válasz Essejó #474 üzenetére

    Szuper, köszönöm szépen a segítséget.
    Ma még úgy fekszem le, hogy kezdésnek az olcsóbb elég lehet, de sokat filóztam a Weber Master Touch-on is. Vagy ez - vagy az lesz majd a nyertes. De a család inkább a gyorsabban elkészült grillezett húsokra pályázik illetve az idő is... Na de mind1, a lényeg, hogy valami lesz!

    Remélem legközelebb már receptes kérdésekkel jövök ide.

    Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz gu007 #691 üzenetére

    Majd én is utána nézek a bbq szakirodalomnak, van itthon egy két könyvem amiben vannak receptek és praktikák, de ezeket a könyveket én is beszerzem majd.
    Hát igen a súly, én a múltkor olyan 80 kilóra saccoltam az egészet, de ma lemérte a gyerkőc a tartályt a füstcsövet, terelő lemezt és a kéménycsatlakozó anyagát, így 48 kiló. Hol van még a rács a tűztér váz stb. szerintem ütni fogja a mázsát vidáman, de majd a vaskerék elbírja :D
    Én nem reverse -t készítek, hosszú hezitálás után a pit offset mellett tettem le a voksot :K Remélem beválik, teszek bele egy kis hőterelő lemezt amit a tegnap linkelt videóban is beépítenek. Azt a módszert nem nagyon láttam kimondott offset építésnél és ez a "tölcséres" kéménykivezetés szerintem megoldja a megfelelő és egyenletes hőáramlatot.
    Ma kivágtam a tartály végét 260X100 és készítettem egy karton sablont. 5milis kor anyagból vágom ki majd, a cső pedig 90milis kor cső lesz 70 centi hosszan, ez bőven öblösebb mint a calculátor által ajánlott 70 milis és űrmértékben is bő duplája. De nekem nem tetszik az a vékony vacak, ez az öblös sokkal pofásabb max teszek bele egy szűkítő csövet ha mégsem lenne jó. Így is szerencsém volt mert 125 -ös csövem volt de találtam egy hetvencentis 90 -es darabot, 5 mili a falvastagsága örök élet meg egy nap :DDD
    Ahol a karton belsejét megjelöltem abban a vonalban lesznek a húsok a rácson, így elméletileg szépen körkörösen spirálisan cirkulál majd a levegő a húsok körül, legalább is ez a terv. A tűztérből belépő forró levegőt 30 fokban megtöröm egy cirka 15 centis acéllemezzel, ilyen megoldásokat láttam egy két amerikai videón, csak sehol nem sincs szó a pontos szögről és lemez méretről, úgy hogy ez megint csak sacc lesz :U
    Szerintem ők is saccra rakják be azt a lemezt ;]

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz supercow #759 üzenetére

    Még sosem ettem ilyen gázgrilles sütőről, én is kíváncsi vagyok rá. Esetleg majd ha lesz időd valami kép vagy videó formában bemutathatod hogy hogyan is működik ez a gépezet.
    Az acéllemez jó gondolat, hamburgerhúsokat és hozzá a zsemlét is jól áttudod melegíteni a forró szafttal teli vaslapon és tortillát is tökéletesen lehet rajta sütni :K Én direkt emiatt akarok a téglás sütőszigetbe vaslapos sütőt rakni, a lányomnak a hambi nekem meg a tortilla a gyengém :DDD Minél vastagabb a lemez annál jobb, 10 kazánlemez darab az már jól tartja a hőt. A pizza nem tudom hogy milyen lesz benne, de az előkészített fagyasztott pizzáknak biztos tökéletes lesz. Van három pizzériás haverom és ők mondják hogy az igazi házkészítésű pizzát csak kemence jellegű sütőben lehet finomra sütni, aminek minden oldala egyenletesen adja le a hőt és ez így igaz. Hoztam haza általuk előkészített pizzát és betettem a 'high tech" sütőmbe aminek van pizza sütő funkciója, de meg sem közelítette azt amit a kemencében sütnek.

    Hamburger és tortilla húsról jut eszembe, nincs valakinek valami jó receptje? Igazából az újvidéki szerb ízek érdekelnek, van a közelben egy Újvidékről származó srác aki rettentő finom tortillákat készít saját recept alapján, de nincs az az isten hogy elárulja a titkos összetevőket :W

    (#760) jim bcs
    Úgy van ahogy mondod :K Szakadó esőben ház felújítás közepén sem tántorodtam el egy zivatartól ha birkapöriről van szó, hiltivel fúrtam egy lyukat a betonba és már állt is a bográcstartó ;]

    [ Szerkesztve ]

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz gu007 #940 üzenetére

    Egyszerűen csak a platére tetted a húst vagy a rácsra :U
    Ja azt hittem hogy a smokiban csináltad :D
    Te keverted a húspogácsát, nincs valami különleges recepted, te közel vagy a határhoz a szerbek nagyon értik ezt a pogácsát. Nekem a gyengéim a szerb grilles ételek, de lehetetlen kihúzni belőlük a recepteket :F

    [ Szerkesztve ]

  • gu007

    aktív tag

    válasz lemmy71 #941 üzenetére

    Szmókit nem akartam felfűteni, de így utólag látva azt kellett volna. Sok lecsöpögő szaft kioltotta a faszenet. Sütés vége felé eléggé küzdelmes volt, hogy kész legyen minden. Legközelebb a platén sütök, köszi a tippet. Pogácsát készen vettem, járt felénk a Hortobágyi Angus autója. Minden pénzt megér az a pogácsa. Majd ha javul a vírus helyzet és kedvem is lesz, lehet átugrok a szerbekhez egy kis alapanyagért. Receptet nem tudok, de majd érdeklődök hátha tud valaki

    [ Szerkesztve ]

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz gu007 #945 üzenetére

    Van ám ára :Y ennyiért nagyon finomnak kell lennie, a 140 gramm/pogácsa pont megfelelő méret egy hambiba. Olyan szerb íz világ csak sóval és borssal ízesítve.
    Majd próbából rendelek egy kisebb csomagot. Hála istennek van az ismeretségemben két hentes vállalkozó is, akinek saját vágóhídjuk van, nagy valószínűséggel majd onnan szerzem be az alapanyagot és ha megszerzem a tuti receptet akkor majd nekiállok sk. :DDD Legyártok egy jó adagot és megpróbálom majd lefagyasztani.
    YankeeHotDog ezt nem próbáltad, árban jóval alatta van a másiknak és itt több fűszert használnak, igaz ahogy a képen látszik eléggé apróra van darálva. Súlyban nagyobb mint a másik, ezt ár vidáman lehet tortillába is tenni.

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz gu007 #993 üzenetére

    Képen olyan ropogósnak néz ki a külseje, olyan is lett :U Mivel kötözted vékony spárgával, amikor göngyölt csülköt sütöttünk kemencében mi hagyományos spárgát használtunk, jól bírta és könnyű leszedni még ha bele is vág a bőrbe.
    Majd leírhatnád a pontos receptet és a sütési metódust, tetszik amit készítesz és szerintem többen kíváncsiak rá ha nem titkos :D
    Nekem elég bőven a két mérős is, én ezt néztem ki magamnak, majd ha úgy alakul akkor én is beruházok egy nagyobbra.

    soldi3r
    Én is a csirkehúsra gondoltam ízben, már csak abból is hogy a videóban is olyan szép fehér és omlósnak nézett ki mint a csirke. Meg hirtelen eszembe jutott a csillagkapu mozifilm, amiben olyan teknős felé állatott esznek és annak is csirke íze volt :DDD
    Az sejtettem hogy nem elég a 110 - 120 fok, de úgy gondoltam hogy én is amikor kivenném a csomagolásból, akkor az utolsó 15 - 20 percre megemelném a hőfokot olyan 180 fok köré :U

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz gu007 #1006 üzenetére

    Nem tudom hogy a való életben mivel foglalkozol, de nyugodt lelkiismerettel kimerem jelenteni hogy ha nyitnál egy pecsenyesütőt ahol hambit meg egykét bbq -t árulnál, abból megélnél :D
    Nem vagyok egy nagy hamburgeres, de ettől összefolyt a nyál a számban :K
    A buci tésztája valami saját spéci recept, ha nem titkos akkor közzéteheted. Szerintem rajtam kívül más is kíváncsi rá ;) Ropogós lett vagy olyan kenyér jellegű, amit tortillának is elmenne?
    Nekem a fűszerezett sült darálthússal, bacon szalonnával csípős kolbásszal és zöldpaprikával paradicsommal töltött tortilla a gyengém :DDD

  • Madoc

    veterán

    válasz lemmy71 #1007 üzenetére

    Köszönöm! A bográcsozót a szoky konyhájában láttam meg először és úgy megtetszett hogy csináltam magamnak. Csak youtube videó alapján, semmilyen más támpont nem volt. Van hozzá bogrács, tárcsalap,öntöttvas rostlap, grillrács, szóval mindenre jó.

    A mobilkemence: régen szerettem volna kemencét de sem anyagom sem pedig szakértelmem nem lett volna megcsinálni. A kemencebarátok oldalán rátaláltam a mobilkemencés fórumra és egyből tudtam hogy kell ilyen nekem. Ytong téglából van mindene, a belseje samottal van kirakva. Az ajtók vas keretre vannak felrakva ami tartja a samott lapokat is. 3-4 kiló fával felfűthetó 400 fokra is akár, és ha délután sütök benne akkor még reggel kb 80 fokos! Egy héten többször is sütök benne. A legnagyobb sláger a kenyérlángos, egy piacos kenyérlángos árustól van a recept a kemencés fórumból. Amit leginkább szoktam sütni: csirke zöldség ágyon, csülök pékné módra, pogácsa, pite,kelt tésztás kalács, tejberizs, kovászos kenyér... Életem legjobb döntése hogy megcsináltam. Képek mobilkemencéről: link link link link link link link link
    Képek bográcsozóról:link link link

    [ Szerkesztve ]

    Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

  • Madoc

    veterán

    Töki pompos (kenyérlángos) recept:
    Hozzávalók 6 főre!
    A tészta:
    50 dkg finomliszt
    3 közepes burgonya
    2,5 dkg élesztő
    2,5dl a krumburgonya főzőleve
    1 kk cukor

    Ezt bekeverjük és a kidolgozott tésztát egy óra alatt megkelesztjük. (Ez a lényeg a burgonyás omlós, puha kelt tészta!)
    Tepsibe nyújtjuk, a tetejét megszurkáljuk villával. Vagy kerekre formázzuk!
    Elősütjük
    Ha vastagabb tésztát szeretnél növeld az adagokat a felével!

    A tetejére (töltelék!)
    Megkenjük 2dl fokhagymás tejföllel (amibe sültkrumpli fűszert szoktam még szórni) Mehet rá 30-40 dkg húsos szalonna (főtt császárszalonna vagy jóféle házi sonka az a legjobb)
    Majd rászórunk 3 fej lila hagymát félbe és karikára vágva!
    A végén 20 dkg reszelt sajtot szórunk a tetejére. Rápirulnak a feltétek és kész is!

    [ Szerkesztve ]

    Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

  • Madoc

    veterán

    válasz Essejó #1032 üzenetére

    Nem rubozom az a következő fokozat lesz nekem,most az általad linkelt csirke receptet követem.Első sütésem lesz ilyenben.

    [ Szerkesztve ]

    Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

  • jim bcs

    MODERÁTOR

    válasz Madoc #1012 üzenetére

    Ez is baromi jónak tűnik :)

    Essejó és lemmy71, összefoglaló receptek alá esetleg mehetne? De ti döntötök :)

    [ Szerkesztve ]

    Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz jim bcs #1049 üzenetére

    Részemről támogatom az ötletet :K A receptek közé mehet akár így vagy ha szeretné akkor átfogalmazhatja és a kemence építés is jöhet (beszámoló).

  • Madoc

    veterán

    Köszi! Recept maradjon ahogy van, mert én is így kaptam. Forrásként esetleg meg lehetne jelölni a kemencebaratok.eu-t.
    Hogy ne mondják hogy loptuk.

    Blogot nem hiszem hogy írok, de ez még változhat.

    Most majd tágulási tartályból készül grill.
    Ebből, felrakom ha kész lesz. :)

    Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Madoc #1053 üzenetére

    Oké ha te is így kaptad akkor maradjon, majd rájuk kérdezünk hogy megosztható a recept, de gondolom nem ellenkeznek :D
    Jó pofa az a tartály, képről nézve kellemesen széles. Zárt grillek közül nekem is a hengeres tartály jön be, a gömbgrilleket nem igazán pártolom, szeretem ha jó széles a sütőfelület. Ha kész leszek egyszer az offset smokival és az egyéb projektekkel akkor én is készítek egy "szivar" grillt :DDD Az a jó ezekben a hengeres grillekben hogy 2,5 - 3mm falvastagságú acéltartály már bőven tökéletes az építésre :K Itt a videón két víztartályból készít az ember egy smokert és egy grillt. Nagyon jó a smoker olyan univerzális azzal a tűztér feletti főzési lehetőséggel. A grill pedig egy egyszerű de nagyon jól kidolgozott szerkezet, ha egyszer nekikezdek akkor én is ilyet szeretnék.

  • Precorus

    tag

    Boldog Karácsonyt, BUÉK :)

    #1100, WOOO-HOOOO!!! ;]

    25-én grilleztem egyet, első hambi, meg (grillezett) teriyakis csirke. Meg ha már volt a hűtőben (akcijós :DDD ) hús, anya szólt hogy csináljam meg azt is.....mondom na jó, nem bánom :U

    Sima pácolt csirkemell+karaj. Állítólag kiszáradós hús, nekem nem tűnt száraznak.
    Kb. hüvelykullyni vastagra szoktam vágni mindegyik husit(ami egyben érkezik), lehet azért nem. Meg viszonylag gyorsan levettem.

    Teriyakis bödön + lekenve a csirke. A pálcikákra sikerült kicsit ráégetnem a cukrot. Legközelebb jobban vigyázok. Pedig szóltak róla előre :DDD
    ha igény van rá, még 1-2x csinálok a szószból, akkor kb fix lesz a recept és bedobom ide :)


    Legközelebb kicsit még laposabbra nyomom a pogácsákat, most kicsit vastagok maradtak.
    Nővérem csinálta a bucit, meg a sajtszószt. Meg valami párolt hagymát is, asszem kis méz meg dió volt rajta.
    Köv hétvégére meghívtam haverom, nem lett olyan rossz hogy ne akarjak megint csinálni :D
    Viszont szerintem még egy lépcsőt lépünk felfelé, és azon bacon is lesz :K

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Precorus #1100 üzenetére

    Jól néz ki ;) házi recept a húspogácsa vagy valami bolti cucc volt?
    Nem vagyok igazán hambis, a lányom az aki odavan érte én inkább tortillás vagyok. Persze néha én is bedobok egy hazai hambit egy jó hideg sör mellett, olyankor a bacon szalonna az alap kellék nálam és a méregerős zöldpaprika karikák némi lilahagymával házasítva ;] A tortillát Nandos Peri Peri csípős szósszal szoktam még egy kicsit megbolondítani.

    Van egy egyszerű házi "szósz" receptem, kisült pizzára tortillára sültkrumplira és chipshez.
    Egy kis üveges eredeti Erős Pistát mixsy -vel finomra zúzom (de lehet más aprítóval vagy turmixszal is) majd adok hozzá zöld és piros Jalapeño porrá tört paprikát, egy kis majoránnát bazsalikomot egy púpos kávéskanál oregánót, egy kis fokhagyma port és egy csipet fehér borsot. Só nem kell bele mert alapból is sok van az erős pistában, hogy hígabb legyen teszek hozzá házi paradicsom szószt, az egészet jó összekeverem és kész is ;]

  • Precorus

    tag

    válasz lemmy71 #1101 üzenetére

    őőőő....Recept a pogácsához? Só meg bors :)
    Fú, én nem tudom értékelni a mérgezően erős kajákat. Néha-néha egy kicsit csípős hallé, pörkölt elfér, a burgerbe egy kis chilis steak-szósz, de hogy kicsípje a számat-torkomat, az valahogy nem hiányzott sose. Szerintem tavaly egész évben egyszer kívántam, 26-án a halászlébe.

    #1102 OPiiPO
    Köszi :R
    Majd dobok képet a hétvégiről is, csak hogy csorogjon a nyálatok ;]

    szerk.: elfogyott a lidlis faszenem, ti honnan szereztek off-seasonben cuccost?

    [ Szerkesztve ]

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Precorus #1103 üzenetére

    Igen Magyarországon nagy átlagosságban vegyes marha-sertés húsból és némi bors és só hozzáadásával készül a húspogácsa.
    Pedig az igazán finom pogácsa és tortilla húsokhoz, más fajta fűszerekre és gondosan válogatott hús és zsiradékra szükség van.
    Van egykét Szabadkáról a délszláv háború idején haza idemenekült ismerősöm, akik már lassan 30 éve kisebb "étkezdéket" üzemeltettek itthon. A hambihoz és a tortillához a magukkal hozott recept alapján készítik a húsokat, de a recept annyira titkos hogy még maguk az alkalmazottak sem tudják, a tulaj készíti el a húsokat :DDD Voltam már kint egy párszór Szabadkán de hiába kérdeztem bárkit, nem hajlandók elmondani a receptet, a pizza szószt és a tészta receptet elárulták de a hús az szent dolog :DDD
    Amúgy az a szósz amit leírtam nem olyan brutál erős, keverési arányok kérdése az egész és a házi paradicsom szósz sokat tompít az erején ;] Persze nem gyerekeknek ajánlott ;)

    Ha jól emlékszem neked az a obis tűzhelyed van amit nyáron vettél akciósan, öntöttvas ráccsal. Amúgy bevált jól a sütő, teszi a dolgát ahogy kell? ;]
    Most is van a lidl -ben faszén, pont tegnap néztem itt nálunk amikor ott voltam, 2.5kg 300 forint volt, gondolom a tavalyi szezonból megmaradt anyagot "kiszórják" most. Nekem bevált tavaly egy jó pár zsákkal "elfüstöltem" belőle, nem olyan rossz szerintem.
    Brikettet még nem próbáltad, nekem tavaly ősszel hoztak német obiból két zsák akciós weber brikettet Ki is próbáltuk tavaly, nagyon jó anyag de óvatosan kell vele bánni mert brutálisan fűt. Én tettem egy öntvénylapot a rácsra és húspogácsát hamburgert csináltam rajta.
    De most a mall.hu is akciós ahogy nézem, egyszer érdemes kipróbálni. A tetovált séf is árul faszenet, de szerintem egy kicsit elvan szállva az árakkal, én annyit biztos nem adok érte :N

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz sz.zs. #1251 üzenetére

    Látom pizzában utazól, esetleg tudná dobni egy tészta receptet. Vékony szerb jellegű pizza és tortilla tészta érdekel.

  • sz.zs.

    senior tag

    válasz lemmy71 #1253 üzenetére

    Nincs kimondott receptem, a PizzApp-ot használom, hiszen az élesztő ( vagy kovász ) mennyisége szorosan összefügg a kelesztési idővel illetve a hőmérséklettel.
    Nem tudom milyen a szerb jellegű, én nápolyi illetve római stílusú pizzatésztát ismerek.
    Van itt egy pizzás topikom, nézz be. Kezdd az összefoglaló elolvasásával, sok hasznos info van.

    Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz gu007 #1255 üzenetére

    Első látásra én is baconos lángosra gondoltam :DDD na de mindegy lényeg hogy finom volt :D
    Vékony pizza és tortilla tésztához keresem még mindig az igazi receptet, de mi már beszéltük ezt a dolgot. Nem hinném hogy neked be kellene mutatni és gondolom Szabadkán is megfordultál már jó párszor, ott meg minden pizzériában olyat adnak. Szerintem az olasz pizza fasorban sincs hozzá, na de ki mit szeret ;)
    Nem tudom hogy ha az előre megkelesztett pizza és tortilla tésztát szétporciózom ökölnyi darabokra, majd lefagyasztom az mennyire jó a későbbiekben, vagyis meddig lehet azt fagyasztóban tárolni. Azt tudom hogy rengeteg sütödés így csinálja, de nekem a minőség a fontos nem pedig a profitot hozó mennyiség. GIANNI GRILLEZETT PIZZÁJA
    Amúgy hogy állsz az állótartályos pizzasütőddel, neki kezdtél vagy csak még fejben gyúrsz rá?

  • Moddoltam fogtunder receptjét (neki nagy köszönet érte :R ) és szuper kis pác lett belőle, a mi szánk íze szerint is! (az eredeti túl édes és kevéssé ízletes volt számunkra)
    Ha valakit érdekel, a receptem 4 főre így alakul:
    - 1,5 kg felső comb, pácolás előtt ki kell csontozni!
    - 40 dkg ketchup
    - 5 gerezd fokhagyma paszírozva
    - 1 csapott evőkanál barna cukor
    - 1 evőkanál piros paprika
    - 2 evőkanál fekete balzsamecet
    - 1 kávéskanál őrölt római kömény
    - 1 kávéskanál őrölt bors
    - 2 presszókávé
    - 1 narancs leve (igény esetén héja reszelve) + negyed citrom leve
    - 1 púpos teáskanál só
    A pác alapanyagokat összekevertem, majd a comb szeleteket a húsos oldalán egyenként enyhén sóztam (darálós volt) és egy üvegtálba tettem, majd pakoltam rá pár kanál pác lét. Mindig annyi lé került rá, hogy fedje az adott réteg húst.
    Végül az egészet légmentesen lefedtem és 2 napra hűtőbe tettem.
    Ma délután kivettem, majd egy óra melegedés után alacsony lángon bőrével felfelé a húsokat feltettem a grillre, fedőt zártam. 150 fokon húsz percig sütöttem, majd megfordítás után még 15 percig hagytam ugyanúgy fedve. Ezután magas hőn - nyitott fedővel - a bőrös oldalt ropogós / karamellizálódott szintre sütöttem.

    Édesburi és törött krumpli volt a köret. Rommá zabaltuk magunkat.

    Pár kép:

    [ Szerkesztve ]

    Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Williamgrant #1287 üzenetére

    Köszi a megosztást, ha gondolod akkor be dobhatjuk az összefoglalóba is ;)
    Kérdés, sütés után könnyedén lelhet szedni a bőrt a combokról és mennyire veszi magába a hús a fűszereket?
    Sajnos tavaly a kislányomnál diagnosztizáltak egy betegséget és nem ehet azóta fűszeres ételeket, húsok közül is csak szárnyast és halat ehet. A csirkét krumplit stb. air fryer -ban sütjük neki és a bőrt is leszedjük sütés után. Ha nem veszi annyira át a fűszert akkor hétvégén csinálnék neki pár ilyen combot :)
    Ha valaki tud enyhén fűszeres szárnyas receptet, az szívesen fogadom ;)

  • válasz lemmy71 #1290 üzenetére

    Tőlem mehet be.
    A sütés után is könnyen leszedhető a bőr.
    A húst ugye azért pácoljuk, hogy minél jobban átvegye a fűszerek ízét, szóval a te esetedben talán nem ezzel kellene a kicsit etetni.
    Azt megpróbálhatod hogy magatoknak úgy sütöd ahogy a recept írja, de teszel félre pár szelet húst. A gyereknek készítesz külön pácot ketchup, cukor, só és balzsamecettel. Ha az övét sütés előtt bőrözöd (sokkal ízletesebb lesz neki) és pácolod, majd hirtelen sütöd, kevés fűszerrel is ízletes lehet. Sokat nem fog a hús beszívni, de a karamellizálódott külső meglesz. Próbálkozz, te tudod pontosan mit ehet és hogyan. :K

    [ Szerkesztve ]

    Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

  • lemmy71

    Topikgazda

    válasz Williamgrant #1292 üzenetére

    Na majd hétvégén kipróbálom. Az ecet és a kömény lehet hagyományos vagy ragaszkodjak a receptben leírtakhoz? A kávén meglepődtem egy kicsit :U de úgy is főzök magamnak is :D

  • Kiskokó

    veterán

    válasz Williamgrant #1425 üzenetére

    Pác receptek jöhetnek de izibe :D
    Bármilyen húsra. Nem csak grillre :)
    Ha van rá érdeklődés rakok fel 1-2 képet a próbálkozásokról, szeretek sütni főzni, magamra is szoktam sokat, de azért még nem vagyok profi főleg nem grillen.
    Az a fránya időhiány, ami miatt nem tudok sokszor úgy és azt csinálni amit szeretnék.

    Steak-et pl grillen még nem sütöttem de bent már volt pár próbálkozásom vele.
    Az első az tökéletes lett számomra (Medium well mert csak így szeretem sajna) Medium még elmegy de a medium rare meg a raret már nem bírom megenni..

    [ Szerkesztve ]

    | Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

  • válasz Kiskokó #1426 üzenetére

    Receptek: [link]

    ;]

    Ide valami nagyon nagy bölcsességet fogok írni, csak egyelőre még nem tudom mit mert olyan sűrűn nem nézegetek világmegváltó idézeteket. Pedig a világnak nagy szüksége lenne a megváltásra, kezdetnek mondjuk egy örök PH előfizetés mindenkinek jól jönne. PornHub. Nem Prohardver. :D

  • bandi0000

    nagyúr

    válasz Essejó #1559 üzenetére

    Àhh, majd nêzek jó kis amcsi recepteket, friss húsból

    Amúgy, a függőleges verziónàl azt nem értem, hogy hogyan választják el a tüzet, a hústól? Vagy eleve nem tűz, hanem inkább csak parázslás van? Mert ahol van külön hordóban êgéstér, ott azért könnyű szeparàltan tartani szerintem

    Xbox One: bandymnc

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz lemmy71 #1670 üzenetére

    Nem teljesen. Sajnos itthon (legalábbis a magyar vágások képeinél) teljesen más részek vannak máshogy bejelölve. pl. Sertésnél a tarja nekem nem ugyanannak tűnik, mint az angol nyak. Olvastam egy nyárspolgár-os receptet is, ott is az egyik hozzászóló azt fájlalta, hogy nem a magyar henteséknél kérhető rész volt megjelölve a húsnál, hanem az amerikai. Valami párosítás érdekelne, hogy nagyjából mi felel meg magyarul egy adott húsrésznek.

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz lemmy71 #1672 üzenetére

    Sajnálom a dolgot... Nagyrészt el tudok igazodni ha receptet nézek vagy olvasok, de néha nem lenne rossz ha magyarul is tudnám mi micsoda és valószínűsítem nem sok hentes ismeri az angol vágásokat.

    Elmondom miért érdeklődtem emiatt: kaptam születésnapra a feleségemtől egy Meater+-t és az app-ot nézve nem mindig tudok eligazodni, hogy mit is kellene keresnem. Persze ahogy jobban belejövök, majd áttérek az egyéni beállításra, de addig még hagyatkozom kicsit az app-ra.

    Azért hálás köszönet a segítségért! :R

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák