Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Teasüti #5328 üzenetére

    Persze, de akkor vázolom a helyzetet. Behozta még pár hete a bringáját átnézésre. Megállapítottuk, hogy kopott a fogassor és megnyúlt a lánc, ezeket cseréltük, de az egyik kolléga figyelmét elkerülte az, hogy ig rendszerű a hajtómű és hg sor illetve lánc került a bicajra, ami a szerelő állványon működött is remekül, csak használat közben jött elő a probléma, hogy nem az igazi. Ezért visszahozta. Próbáltunk szerezni a nagykerben ig-s láncot, de nem volt. Ezért egy hajtóművet hoztunk ami hg-s. Az egész bicaj nem nagy szám, egy kb 20 éves trekking acerával. Na most már eleve nem tetszett neki, hogy ezt benéztük, ami érthető is. A hajtóművet megkapta ajándékba, hogy ne távozzon rossz szájízzel. Nem volt nagy tétel, olcsóbb hajtómű.
    Amikor felraktam kiderült hogy beleér a lánc a monoblokk és váz közé szerelt láncvédő tartó konzolba. Mivel a láncvédő már nem volt rajta csak a tartó konzol ezért azt le kellett szedni. Itt jött a gebasz a monoblok be volt rohadva, az istenért nem akart lejönni. Úgy tudtuk leszedni, hogy a szerszámot befogtam egy satuba, rátettem a bicajt fektetve, és a bicajt tekertem el a szerszámon. :) Ez működött is, csakhogy amikor vissza akartam tenni ismét a monoblokk-ot már a tartó konzol nélkül, nem kapta el a menetet. Látszik is rajta, hogy a jobb oldalon a menet eleje el van nyalva a vázban. Hogy most ez ilyen volt vagy a berohadt csapágy kiszedése közben történt azt a jó ég se tudja, a tökömről is fojt a víz mire kiszedtem, csak úgy hullott ki a rozsda amikor kijött, kitisztítottam a menetet brigéciollal, bezsíroztam, de nem kapja el. Igazából nem sokat kéne rajta metszeni csak egy kicsit az elején hogy elkapja a menet, utána már betekeredik. Holnap jönne érte, már ma elvitte volna, de mivel este jött a bringáért nem várta meg a berohadt csapágy kiszedését. Holnap meg azzal fogadjuk, hogy szét van cseszve a menet a vázba és szét van szedve, biztos veri majd az asztalt, de majd valahogy megoldjuk. :) Tipikusan az a féle ember aki 2 fillért is sajnál a bringára, nem könnyű eset. És mindig az ilyeneknél történnek ilyen problémák. :)

Új hozzászólás Aktív témák