Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz 6030D #153518 üzenetére

    Egy dh-s haver azt mondta, hogy a vázak eleve úgy vannak kialakítva, hogy minden cső lyukas picit a hegesztés miatt, és normális ha a középrészhez bejut a víz, és szerinte ez a műanyag rész pont azért van ott, hogy meggátolja a víz, és a csapágyak közti fajtalankodást. Aki jár olyan SZAKszervizben, ami nem csak nevében tartalmaz szakikat, kérdezze már meg legyen szíves, ez 100% hogy így van, mert akkor mégse a shimano meg a berga a majom, hanem aki kihagyta azt a szart a beszerelésnél, azzal az indokkal úgysincs semmi értelme, csak nehezebb tőle egyenesen berakni.

    Amúgy, meglepően jól helyrejött a rozsdás rész is, nem mertem wd-t nyomni bele, elkezdtem zsírral kenni, tunkoltam amennyit tudtam, és szépen kihozott elég sok rozsdalevet, forgattam pár percig, majd összeraktam, a runner butter csodákra képes!

    Próbálta már valaki ezt a módszert, hogy tisztább hajtást kapjon? A lényege, hogy miután tisztára, és szárazra törölt minden hajtás elemet, befújja wd-vel, majd pemzlivel elkeni, végül letörli. Én most megjátszottam, szépen végigcsináltam, kíváncsi vagyok mi haszna lesz, szerintem hosszú távon nem működik, vagy lekopik magától, vagy az első mosásnál annyi neki, de egy próbát megér.
    A tiszta hajtásra amúgy 2 megoldás van, az első a drágább és zajosabb, a squirt, a második az olcsóbb, de hamar lekopik a mucoff dry. Nekem jelenleg a csodakerámiás, zöld kupakos mucoff van, háát, a lényeg hogy ennyi pénzt nem ér egy olaj, de tény, hogy csendes, sokáig rajta marad, és nem annyira ganés tőle a lánc. 2014 óta minden évben más olajat használok, és eddig egyikről sem tudnék csak pozitívumokat mondani, szóval nem egyszerű jót választani.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák