Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deicide

    veterán

    válasz ---Lasali--- #13842 üzenetére

    Köszönöm, ez több, mint kimerítő magyarázat. :DDD

    Live fast - On high - Repentless - Let it ride

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz ---Lasali--- #13842 üzenetére

    Hangzatos ez a shadow rendszer, azonban elájulni nem kell tőle. Szerintem akár egy sram x7 is jobb választás mint egy ilyen shimano deore váltó.

    Toomy: Az, hogy ki mennyit beteg azért sok mindenen múlik. Egyéni adottságon is múlik, nem mindenkinek egyformán ellenálló a szervezete. Ezt már megfigyelhette mindenki magán, akár általános iskolában is, voltak akik állandóan betegek voltak, míg mások szinte soha sem hiányoztak. Persze a sport és az ellenálló képesség között mindenképp van összefüggés. Én már egészen kiskoromban imádtam sportolni, szerencsére azok közé tartoztam akik szinte alig hiányoztak anno az iskolából, de ez így volt a többi olyan osztály társammal is akik szintén sokat sportoltak. Sok ember felnőtt korában később jön rá, hogy jó dolog sportolni, vagy csak muszájból, bár a kerékpározók általában szeretnek is tekerni.
    Viszont, az alapokat gyerekkorunktól fiatal felnőtt korunkig rakjuk le. Aki ezen időszak alatt sokat sportolt annak nem csak az ellenálló képessége, hanem az szíve és az egész keringési rendszere erősebb lesz mint aki később vagy egyáltalán nem kezd el sportolni. Persze később is sokat tehetünk az egészségünkért, de aki fiatalon nem volt aktív az nem fogja tudni behozni azt a lemaradást. Természetesen ez csak arra igaz aki fiatal kora után is sportol. Én például nem emlékszem rá mikor voltam utoljára beteg, pedig a vitamint se mindig szedem.
    A táplálék kiegészítők hasznos dolgok tudnak lenni, minden esetre én inkább a gyógyszertári, oéti engedélyszámmal ellátott termékeket preferálom. A többiben nem annyira bízom. Sok esetben a gyógyszertári nagyobb dózisú is. Persze nem mindig, de a gyógyszertáriban biztos benne van az amit ráírnak. Porcerősítőt például soha nem vennék máshonnan, csak gyógyszertárból. A 3 legfontosabb tépkieg: multivitamin, protein, porcerősítő.
    Minden nap edzeni pedig baromság, persze, hogy nem fogsz tőle fejlődni. Sőt akár a túledzettség is előfordulhat, ami egy olyan állapot ami talán még rosszabb mint a semmit tevés. Ezen kívül meg az étkezés legalább annyira fontos mint az edzés, talán még fontosabb is. A fejlődés szabályai: megfelelő mennyiségű edzés, táplálkozás, pihenés. Ha bármelyik csorbát szenved, nem lesz fejlődés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák