Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz zoli03 #88224 üzenetére

    #88185-ben írta. :U
    Amúgy ha nem lenne jobb a tárcsafék mint a v, akkor miért tér át mindenki arra. Ha v-fékkel bármikor fejre lehetne állni, akkor mindenki maradt volna annál. Volt több v-fékem is nem gagyik (pl. Avid FR-SD5 combo tristop fékpofával) volt több tárcsafékem is (Avid Juicy, Elixir-R, BB7, most XT785 van) a v kanyarban sincs a tárcsához képest, aki mást mond az hazudik. Eleve amit mondasz az legfeljebb tiszta időben, mérsékelt meleg esetén, szennyezetlen felni fékpofa esetén és első fékezésnél igaz. Nedves-sáros időben vége, hosszabb lejtőzésnél vége főleg melegben és ha nem 40kilós valaki vége.
    Konkrétan hosszú lejtőn mentem lefelé, nyáron úgy, hogy a gyerek is mögöttem ült kb 130kilók voltunk bringával együtt. A lejtő közepétől elkezdett puhulni, olvadni a fékpofa egyre rugalmasabb lett, már úgy húztam azt hittem elszakad a bowden. Végül épségben leértünk, de ha hosszabb lett volna a lejtő lehet, hogy elszállunk. Ennek hatására vettem rá két hétre a Juicy5-öst, lementem ugyanott 1ujjal húztam és egyenletes tempóval biztonságban leértem. Na azzal tényleg bármikor, bármilyen időjárási körülmények között fejre lehet állni.

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

Új hozzászólás Aktív témák