Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flash-

    veterán

    válasz Zoliwrc #251040 üzenetére

    "de szerintem az országunkba feleslegesen kicsi a 34"

    hát edzegetek már egy ideje, de mivel 178 centimmel 90 kiló vagyok, hiába megyek sikon relative gyorsan, nekem nagy áldás az 50/34, egy hosszú emelkedőn ami
    kb 1 óra(Csobánka-Dobogókő) kell a 34 es tányér hozzá hátul pedig 28 vagy néha kis könnyítés gyanánt a 32 es hátsó fogaskerék hogy meglegyen a 75-80 pedálfordulat akkor is amikor fáradok, rövid meredek dombra is ugyancsak kell nekem a 34, azokra hátul 21 vagy 24 es fogaskerék vele ugyancsak kell..
    (sőt így hogy elől 50-34 van így le is tudom cserélni a 11-32 őt 11-28-ra ,ami előny hisz minél kisebb egy átfogása a sornak annál kevesebb a fogak közti ugrás legalábbis jelen esetben én a váltásnál +1 et nyerek, ami síkon pont jól jön ha olyan áttételen tekerek amin már pörgetek ha váltanék akkor a következő fokozat viszont meg már nehéz..)

    persze ez erő függő nekem amatőrnek pont a fentiek miatt nem most fog kelleni az 52/36, max ha fogyok 20 kilót mert akkor ugye ugyanazzal az erővel nehezebb áttételt is el fogok tudni forgatni felfele... de akkor is inkább 11-25 re cserélném mert akkor még jobbak lenne a fogkiosztás...

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

Új hozzászólás Aktív témák