Hirdetés

Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz tvamos #22556 üzenetére

    Ezeknek ennyi az ára itthon is. Ezekkel sokkal jobban jársz mint azzal a gagyi, össztelós borzalommal. Az ilyen bringák, hobbi xc kategóriába sorolhatóak. Túrázáshoz megfelelő lesz. A teleszkóptól csodát nem érdemes várni, én úgy tudom ezekben az alap suntour villákban nincs hidraulikus csillapítás csak egy rugó, de ha rosszul tudom akkor javítsatok ki.
    Sajnos a minőségi össztelós bringák elég drágák. Ezek zsebbenyúlósabbak jóval, viszont cserébe sokkal többet is nyújt mint egy ilyen alap merev vázas monti. Ha nem túl jó a hátad, akkor valóban nem lenne rossz egy jó össztelós gép. Én a térdem miatt vettem először össztelóst és nem bántam meg. Volt egy elég súlyos sérülésem és vigyázni kell a térdeimre, merev vázas bringával terepen nem szívesen közlekednék már. Lefele jövet, annyi ütés éri a térdemet a pedálon keresztül, hogy megfájdul. Nem bírja, össztelósal meg csapathatok ahogy csak tetszik és mint ha puha szőnyegen gurulnék, a különbség óriási. De egy ilyen bringa 3-5 ször annyiba kerül, mint az a hobbi xc merev vázas amit most néztél. Egyébként a gerincnek jót tesz az is ha megerősíted a hát és has izmaidat. Pl húzódzkodás, felülések, illetve vannak még remek gyakorlatok, amik a gerinc nagyobb terhelése nélkül dolgoztatják meg a hát izmaidat. Ehhez viszont meg kéne látogatnod egy edzőtermet.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák