Hirdetés

2019. május 25., szombat

(#17251) regener válasza laskr99 (#17249) üzenetére

regener
(PH! kedvence)

Szereintem fordítva gondoltad mint leírtad :D

(#17252) Bluesummers válasza kgymac (#17240) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

Melyik az a funny topic?

Mindig olvass utána kivel üzletelsz! https://goo.gl/eqLk5X

(#17253) laskr99 válasza regener (#17251) üzenetére

laskr99
(PH! addikt)

Jaj igen, most úgy van, szóval ne én legyek az eladó hanem a vevő :D

Keresek DFI Lanparty alaplapokat Socket A, Socket AM2 , Socket 478 és 775 foglalatokra, de más is érdekel!

(#17254) zsamiatt

zsamiatt
(senior tag)

Sziasztok,
Nem találtam a megoldást, viszont nagyon szeretnék eltávolítani egy általam létrehozott topikot(?). Konkrétan egy állásbörze hirdetésemet ami 2012-s és baromira nem aktuális már! Egyszerűen nem értem, hogy ez a funkció miért van így elrejtve :W

Atis

(#17255) Ndruu válasza zsamiatt (#17254) üzenetére

Ndruu
(MODERÁTOR)

Nincs elrejtve, egyszerűen nincs ilyen funkció. Mivel moderáció van az oldalon, csak a moderátorok tudnak törölni, akiknek itt tudod jelezni, ha valamit töröltetni vagy módosíttatni szeretnél.
Linkeld be oda a szóban forgó topikot vagy hozzászólást és intézkedni fognak.

Harrrr!!!!

(#17256) Bluesummers

Bluesummers
(senior tag)

Üdv!
Sokat agyaltam, s lenne egy nagyon jó ötletem, hogyan lehetne az ilyen pszichopata csalóknak a dolgát megnehezíteni. SMS-es regisztrációs ötletem kudarcba fulladt, DE!
Az ilyen kis fapöcsöknek az E-MAILjét kellene bannolni. Ha pszichopata, akkor úgyis fogja folytatni, amíg rács mögé nem kerül, de azért nem lehet túl egyszerű mindig új és újabb e-mail címet csinálni, csak azért, hogy regisztrálhasson hardverapróra.
Na? Na? :) :R :R

SZERK: Továbbmennék. Új e-mail címmel regisztrált egyén ne tudjon írni privát üzenetet senkinek se 1 héten keresztül!

Pl. ASUS ROG-nál gyakorlatilag üldöznöm kell valami nagyfőnökségű fórumtársat, hogy engedjen hozzászólni topichoz, pedig kettő zsír új ASUS ROG notit (G751JY) és asztali gépet (G20)-ot is regisztráltam, továbbá saját névvel, saját adataimmal, saját telefonszámmal megáldva őket. :DDD

Egyszer egy ilyen csalót komolyan mondom elkapnék, eltörném szívesen az ujjait, csak hogy ne tudjon gépelni az elkövetkező 2-3 hónapon belül.... :((( :((( :((( :((( :((( :((( :(( :(( :(( :((

[ Szerkesztve ]

(#17257) kendeee

kendeee
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Általában hardveraprón adok-veszek. Nagyon hiányzik a régi felület, ahol fel volt tüntetve egy adott hirdető adatlapján a város, ahol lakik. Sok esetben úgy írnak rá egy hirdetésemre, hogy nincs aktív hirdetése a vevőnek így minden esetben meg kell kérdeznem hogy ez most személyes átvétel lesz vagy posta. Ez azért is fájó részemről mivel én is inkább a személyes átadást preferálom első sorban. Nem lehet ezt a régi rendszert bevezetni az új oldalra?

Talán már volt ilyen kérés/kérdés és már dolgozik rajta a fejlesztő csapat, akkor ez a kis posztom legyen tárgytalan. :)

Hogy ne legyen csak negatív visszajelzésem, a többi dolog mind használható, észszerű és egyszerű a használata. :C Ezért külön gratula a fejlesztő csapatnak.

Mindenkinek jó "mazsolázást" kívánok:

kendeee

Bálnabontás ma! Holnap halnap...CTRL+ALT+RESET...Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#17258) kendeee válasza kendeee (#17257) üzenetére

kendeee
(fanatikus tag)

Jajj, azt kihagytam ha az eladónak/leendő vevőnek van aktív hirdetése ott megjelenik a város, de az adatlapon külön nem.

Bálnabontás ma! Holnap halnap...CTRL+ALT+RESET...Dakota közmondás: Le kell szállni arról a lóról, amelyik megdöglött.

(#17259) gyulaszu válasza kendeee (#17257) üzenetére

gyulaszu
(fanatikus tag)

Igazából Te azt javaslod, hogy az adatlapon legyen kötelező mező a város?
Ugyanis ott van most is, de opcionális.
Nem néztem meg, de lehet hogy a hirdetésben kötelező egyet beírni?

gyulaszu

(#17260) kendeee válasza gyulaszu (#17259) üzenetére

kendeee
(fanatikus tag)

Igen, közben dobtam fel egy hirdetést és ugye a várost fel lehet tüntetni a hirdetésben. Ez kerülte el a figyelmemet és kevertem össze azzal, hogy azt az információt az adatlapról szerzi be a hirdetés, de nem :)

Érdekes számomra viszont hogy ez egy választható opció. Jobb szeretném kötelezőnek, igen. De ugye ez csak számomra releváns, másoknak lehet teher lenne. :)

(#17261) Scorp2011 válasza kendeee (#17260) üzenetére

Scorp2011
(őstag)

A hirdetésekben kötelező a város megadása. Adatlapon (tudtommal) nem tehető ez kötelezővé.

(#17262) kendeee válasza Scorp2011 (#17261) üzenetére

kendeee
(fanatikus tag)

Igen. Sajna ez van, együtt kell élni vele :) (nekem)

(#17263) r3dsnake válasza r3dsnake (#17250) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

RSS-re esetleg valami infó? Tök jól működött a megújulásig, azóta többször kérdeztem, és mindig csak "majd lesz" választ kaptam. Fejlemény van már esetleg?

(#17264) SUPREME7

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Csak Auto-UP-ot nem lehet külön vásárolni? Ha nem, nem tervezitek?

(#17265) A.Winston

A.Winston
(újonc)

HA-n elado nem tud vevo ertekelest valahogy kezdemenyezni? Eleg piti alakok vannak sajnos, es sok felesleges fusztraciotol kimelne meg a becsuletes hirdetoket, ha hamarabb kiszurhatja, hogy csak az idejet raboljak. :(

HA-s hirdetéseim BP-en belül 2k-ért házhoz viszem.

(#17266) gyulaszu válasza A.Winston (#17265) üzenetére

gyulaszu
(fanatikus tag)

Úgy érted, hogy mindenféle üzlet nélkül, pl. egy érdeklődőre indítanál egy értékelést?; :F
Ez így elég furán hangzana.
De lehet én értek félre valamit...

gyulaszu

(#17267) A.Winston válasza gyulaszu (#17266) üzenetére

A.Winston
(újonc)

Nem, sokszor nem indítják el az értékelést vevő oldalról eleve.
Olyan üzeletekre gondolok, ahol megtörtént a csere, csak nem került értékelésre.
Engem igazából csak az zavar, hogy néhányan webshopként fogják fel az itteni vásárolásokat.
Elállási idő, csere stb kapcsán. Holott nekem ebből semmi nyereségem nincs, időm is külön ingyen áldozom ha postázok valamit. Ráadásul ilyen filléres tételekkel reklamálnak. Néha inkább belemegyek, hogy nekem lesz bukó az egészből, mert az itteni admin igazságszolgáltatás kapcsán is felemás tapasztalataim vannak.
Tudom nem kötelező HA-t használni... Köszi, gratulálok ha erre jutottál.

Ezért vetődött fel bennem, hogy a vevői oldalról rejtett rizikókkal nem nagyon foglalkozik a rendszer egyenlőre. Valahogy őket is kellene védeni szerintem.

[ Szerkesztve ]

HA-s hirdetéseim BP-en belül 2k-ért házhoz viszem.

(#17268) Bluesummers

Bluesummers
(senior tag)

Erre valaki? :R
https://prohardver.hu/tema/javitsuk_a_prohardvert/hsz_17256-17256.html

(#17269) KpTm válasza Bluesummers (#17268) üzenetére

KpTm
(újonc)

Egy e-mail címet összedobni nincs két perc. És nincs hozzá szükség semmihez sem. Így nem működőképes az ötlet.

(#17270) svensson válasza Bluesummers (#17268) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Meglát egy nem regisztrált egyén egy hirdetést, meg akarja venni, regisztrál, de egy hétig nem tud privátot írni senkinek, addig pedig megveszik. Vagy esetleg regisztrál, mert meg szeretne hirdetni valamit, de egy héten keresztül nem tud válaszolni az érdeklődő e-mailekre. Szenzációs ötlet, tényleg. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17271) Bluesummers válasza svensson (#17270) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

SMS-sel jóvá lehetne hagyni, de sok a macera elvileg.

Neked van jobb ötleted csalók ellen? Igen, ne utalj előre, főleg nem ismeretleneknek.

(#17272) V/

V/
(PH! félisten)

Van ez a topik. Ez lenne az
Elolvastam a javaslat szerint a topik Összefoglalót. A képek értelmetlen dolgokat tartalmaznak. Ne rontsd másnak az üzletét, ÁSZF III.10/14 az semmi?
Tároljátok az arcképes személyi okmány képét, számát, a bankszámla adatait, ami kötelező elem a Hardveraprón hirdetést feladni szándékozó regisztrációjának a személyes adatok mellett. Csak kérni kell az adatvédelmi engedélyt.
Ezután tudatosítani a regisztrálóval, hogy ezen adatokat csalás esetén megkapja a nyomozó hatóság és a NAV.
Mert ezt egy mezei felhasználó nem tudja biztosítani adott esetben: DE FIGYELEM: csak és kizárólag olyan adatokat adj le a rendőrségen, ami atombiztosan köthető a csalóhoz, megérzés, félinformáció alapján senki mást ne keverj kellemetlen helyzetbe!

Sojha ne utalj előre! Főleg ne egy újoncnak!
Mert? Még mindig itt tart valaki? Többször írtam már 2019 közeleg évek óta előreutalást használunk egy csomó helyen. Haladni kellene már a korral.
A banki utalás esetén is a pénz visszaszerezhető.

Nem szándékozom azt a vitát megnyitni hogy egyesek szerint a Hardverapró történéseiben a Prohardve-nek nincsenek kötelezettségei, mert vannak.

[ Szerkesztve ]

(#17273) V/ válasza V/ (#17272) üzenetére

V/
(PH! félisten)

Előzetes kockázat csökkentés nem a Ne utalj előre
Ez sem az a megoldás ami ehhez hozzátartozik.
Tisztelt Felhasználó!
Sajnáljuk, ami történt, mi már kitiltottuk őt.

Bizonyíték sérülés.

Sajnos kifutottam a szerkesztési időből az előzőnél.

[ Szerkesztve ]

(#17274) stoon

stoon
(őstag)

sziasztok! két apró észrevételem van , lehetne-e ,hogy az apón külön válasszák/válasszátok a bányász vgákat és a nem bányászokat? (nagyon zavaró, hogy nem megfelelő leírást adnak róluk ,és ez által egy sima használtként hirdetik ) amásik észrevétel : vízhűtésnél az épített víz alkatrészeket, a compakt-tot nem lehetne elválasztani?

előre is köszi! :R

steam, origin uplay: artika78 -- Az élők, csak wickendező holtak!!!

(#17275) svensson válasza Bluesummers (#17271) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Biztosan jóvá lehetne, de az is biztos, hogy sokan még akkor sem SMS-eznének, ha egyébként ingyenes lenne. Pl. én sem.

Lehet bárkinek bármilyen jó ötlete, sajnos úgyis lesznek mindig csalók, akik "kijátsszák" az éppen aktuális rendszert. Az előreutalás meg csak rizsa, utánvéttel is lehet papírral megtömött dobozt kapni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17276) Bluesummers válasza V/ (#17272) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

"Tároljátok az arcképes személyi okmány képét, számát, a bankszámla adatait, ami kötelező elem a Hardveraprón hirdetést feladni szándékozó regisztrációjának a személyes adatok mellett. Csak kérni kell az adatvédelmi engedélyt." - egyetértek!! PayPal ugyanezt csinálja.

PayPal-en, ha kapsz párszor utalást rá, s még nincsen verified accountod, zárolják.
Csatolni kell a személyes okmányod, továbbá más dokumentumot (víz-, gáz-, telefonszámla, stb...), hogy ellenőrizzenek.

https://www.paypal-community.com/t5/Disputes-and-Limitations/Your-account-access-is-temporarily-limited/td-p/1628103

https://onmoneyline.com/paypal-please-confirm-your-identity-address/

(#17277) Bluesummers válasza svensson (#17275) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

Nem lenne kötelező SMS-t / személyes adatot megadni, ha valaki nem akarna eladni.

(#17278) svensson válasza Bluesummers (#17277) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Pont az adas-vetel miatt irtam. Ennyire nem egyertelmu? :)

(#17279) Bluesummers válasza svensson (#17278) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

"Biztosan jóvá lehetne, de az is biztos, hogy sokan még akkor sem SMS-eznének, ha egyébként ingyenes lenne. Pl. én sem."

Ezt így értettem: Biztosan jóvá lehetne hagyni az SMS regisztrációt, de az is biztos, hogy sokan még akkor sem SMS-eznének, ha egyébként ingyenes lenne a hirdetésfeladás. Pl. én sem.

Erre írtam, hogy ha nem akarsz belemenni egy adás-vételi oldalon a személyes adatait (pl. telefonszám) megadásában, nem kell eladni. Gyakorlatilag megerősítettelek, hogy ha nem akarsz tisztán játszani, akkor ne adj el itt. Egyértelmű. Jó, Te brutál kivétel vagy, PH! félisten. Itt az újoncokra kell koncetrálni, ne vedd magadra :P

(#17280) svensson válasza Bluesummers (#17279) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Lassan oda jutunk, hogy születési anyakönyvi kivonatot, erkölcsi bizonyítványt meg valami hivatalosan kiállított adás-vételi engedélyt kelljen feltölteni, elküldeni, stb., ha hirdetni akar az ember. Nem gondoljátok kicsit túl a dolgot? Nem az SMS meg a személyes adatok megadása fogja megállítani a csalókat.

(#17281) Bluesummers válasza svensson (#17280) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

Való igaz, hogy nem ez fogja megállítani. Fizikai csonkítás kell, mint középkorban, akkor már sokkal kisebb az esélye ennek. ;]

(#17282) svensson válasza Bluesummers (#17281) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Minden ok? :DDD

(#17283) Bluesummers válasza svensson (#17282) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

Sajnos annyira nem. Egy párszor engem átb@sztak, így szívesen látnám azokat az embereket megkínozva. Részemről nincs elfelejtve egy-két ügy, max pár év / évtized múlva az egyént jogilag ki fogom csinálni, elveszek tőle mindent. Nah ... ezért utálom mocskosul a csalókat.

(#17284) V/

V/
(PH! félisten)

Pénzvisszatérítéssel védi a vevőket a Vatera
Nem írnak itt róla, de azonosíthatóvá tették az eladókat is.

(#17285) gyulank

gyulank
(PH! addikt)

Nekem kérdésem lenne a hardverapró ingyenes használatával kapcsolatban. Szóval az utolsó két pont nem egészen világos. Mert az utolsó az, hogy 28 napnál hamarabb nem adhatom fel ugyanazt a hirdetést, az utolsó előtti pedig az, hogy nem adhatom fel többször.

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 Ubuntu Stúdió 19.04 x64

(#17287) gyulank válasza #50751744 (#17286) üzenetére

gyulank
(PH! addikt)

Ha akarom? Vagy akkor se? Vagy mit akarsz ezzel mondani? Érted, hogy mit nem értek?

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 10 H 1809/17758.1 x64 Ubuntu Stúdió 19.04 x64

(#17289) svensson válasza gyulank (#17285) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Egy dolgot egyszerre csak egyszer hirdethetsz meg, 28 naponként. Tehát nem hirdetheted egyszerre két hirdetésben, és nem hirdetheted meg, csak 28 naponta. Teccikérteni?

(#17290) gyulank válasza svensson (#17289) üzenetére

gyulank
(PH! addikt)

Akkor az a javaslatom, hogy fogalmazzák át az utolsó előtti mondatot.! Erre tippeltem, hogy legyen értelme az utolsó mondatnak, de ez így akkor sem egyértelmű. Tehát ha mondjuk úgy írnák ki ahogy most te, akkor nem lenne félreérthető.

(#17291) svensson válasza gyulank (#17290) üzenetére

svensson
(PH! félisten)

Szerintem most sem az. :N

(#17292) r3dsnake válasza r3dsnake (#17263) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

RSS? :)

(#17293) lezso6 válasza r3dsnake (#17292) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

RSS a Hardveraprón :K

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#17294) r3dsnake válasza lezso6 (#17293) üzenetére

r3dsnake
(PH! nagyúr)

:R Szuper, nagyon köszi!

(#17295) z67 válasza lezso6 (#17293) üzenetére

z67
(őstag)

Továbbra is csak a fizetős hirdetésekre?

Köszönöm szépen!

z

(#17296) 10ixob

10ixob
(újonc)

Üdv!

Tegnap délután fizettem ki majd 10000 Ft-ot hírdetésre.Miért nem létom még az oldalon ezeket a hírdetéseket?
Előzőleg vásárolt hírdetésre is ezt írja: 2018-11-21 15:02 PayPal Folyamatban 1 730 Ft
Ezt is 10 napja kifizettem. Mikor tudjátok ezt javítani?

Üdv:Attila

(#17297) Chosen

Chosen
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Hardveraprón mobilon lehetne a kategóriákat elrejteni, vagy kompaktabbá tenni amikor egy hirdetés van megnyitva? Amikor sok hirdetést nézek át mobilról, akkor minden egyes hirdetésnél át kell scrollozni a kategóriákon, mire bele tudok nézni, hogy egyáltalán érdekel-e.

iOS-en a “peek” 3D Touch fukciót rengeteget használtam erre a régi hardveraprón és iszonyat gyorsan át lehetett nézni rengeteg hirdetést, mert el sem kellett mennem a listából ahhoz, hogy belenézzek. Jelenleg ennyit látni a peek funkcióval egy hirdetésből: peek egy hirdetésbe(avagy semmi hasznosat, muszáj külön oldalon megnyitni)

[ Szerkesztve ]

(#17298) findajob

findajob
(újonc)

Hasznos lenne, ha napon belüli megtekintési számot (is) láthatnánk.
Különösen a hosszabbított hirdetéseknél, ha ránéz az ember azt látja:
pl. 538
Na ez igazán nem mond sokat, és hiába próbálom javítgatni, vonzóbbá tenni a hirdetést,
ki emlékszik napról-napra a megtekintés számra ?
Így a visszacsatolás nem működik.

Az egy szám helyett lehetne pl 11 / 265

(#17299) colomb2 válasza findajob (#17298) üzenetére

colomb2
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Vagy grafikont is rajzolhatna (mondjuk kattintasra :DDD)

Vigyázat, csalok!

(#17300) findajob válasza colomb2 (#17299) üzenetére

findajob
(újonc)

Ez tréfa vagy a jobbító szándék megnyilvánulása ?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.