Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laychi

    veterán

    válasz Csavez™ #16221 üzenetére

    Ez nem így volt...
    Te nem fogadtad el, hogy nálunk rebar on több valamivel a pont, illetve, hogy a HT off is hoz.
    Meg te estél nekem olyanokkal, hogy ddr4/4ever... holott én sosem kampányoltam a ddr4 mellett és az 5 ellen sem. Valakivel biztos összekevertél.
    Te személyeskedtél, aztán tereltél. De aki visszaolvas láthatja.
    Szóval:
    Te azt modtad, hogy neked pont rebar ON hoz többet, rebar off-5fps vagy valami ilyesmi.
    A tesztek alapján G-sync off a beállításod nvpanelben, így igazad lehet.

    blu79-nél is, nálam is hoz némi pluszt a rebar off(valószínűsíthető ő is g-sync on beállítást használ), de leginkább a HT off, ami hoz nekünk, Hubba12 DDR5-ös rendszerénél is HT off, több fps, alacsonyabb feszen tudja járatni a prociját, ő maga osztotta meg a tapasztalatait.
    Te ezt hülyeségnek tartod, "mert hogy hozna már többet HT off"....

    Garsza is mért rebar off és több fps-e lett,, mint előtte rebar on, bár nála extrémebb 313 vs 325, ott valami stabilitási probléma is lehetett vagy ki tudja.

    Most csináltam méréseket és valahol igazad lesz(g-sync off), valahol meg nekem(g-sync on).
    Ugyanis G-sync ON futtattam múltkor a teszteket, miután egy még nem stabil beállításnak köszönhető kifagyás után alaphelyzetbe állt az nvidia driver, amit kb pár nappal ezelőttig nem néztem és így g-sync on futtattam a teszteket.
    Azóta még annyi változás történt a rendszereben, hogy a 2x8GB B-die SR kit le lett cserélve 2x16GB B-die DR kitre, ami befolyásolhatja a teszt végeredményét, illetve a ram is feszesebb időzítést kapott, mint akkor amikor magamnak mértem, ami szintén befolyásolhatja valamelyest az eredményt.

    Most futtattam g-sync off-os és g-sync on-os teszteket is,

    Rebar off, HT on G-sync off

    Rebar on, HT on, G-sync off

    Rebar off, HT off, g-sync off

    Rebar on, HT off, g-sync off

    Rebar off, HT on G-sync on

    Rebar on, HT on G-sync on
    Rebar off, HT off G-sync on

    Rebar on, HT on G-sync on

    Más órajel/időzítés párosnál pro és kontra nagyobb különbségek jöhetnek. rebar on-off illetve g-sync on-off párosításnál,

    Tesztmetódus:
    windows indításakor hwinfo indítása, win defender kikapcsolása.
    2 perc elteltével játék indítása, játékindítás után 20mp bench indítása.

    13600k-P55 E44 R48

    :R

    Eladó 1x16GB G.Skill Ripjaws DDR5 4800 CL38(F5-4800S3838A16GX1-RS) SODIMM 40 Euro +Posta 6,49-14,49 euro, választást rád bízom.

Új hozzászólás Aktív témák