Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cserfa

    csendes tag

    válasz westlake #174 üzenetére

    Szia westlake!

    Cserfalusi László vagyok, Cserfa nickkel. Váltottunk pár szót már, én vagyok az a tanár, aki mefvette tőled az egyik ATI X1900XT kártyádat.

    Most segítségért fordulok hozzád, mert valahol, mintha olvastam volna tőled, hogy valakinek felkínáltad azt, ha elviszi a nyugatihoz (vagy hova) a BIOS chipjét, de beleégetsz neki egy jó BIOS-t.
    Nos, nekem most ugyanez a problémám.
    ASUS P5W64 WS Professional lapom van. Frissítettem a BIOS-t az 1101 verziójúra ((#1135) adm szólásában levő linkről szedtem).
    A firssítésnél valami rendellenességet láttam a verify-nél, a csík vége felé, de 5 sec alatt újraindult, azaz mire észbektam...
    Azóta se kép, se hang, egyáltalán semmit nem csinál a gép, a billentyűzetet sem kezeli.
    G0 steppingű Q6600 van benne (Nyugdíjastól vettem), eddig kifogástalanul működött a gép, leszámítva, hogy némely progi nem működött (pl. egyes DOS-os alkalmazásokat nem futtatott, mondván, ilyen-olyan parancsot nem tud végrehajtani, vagy mi, melyet az előbbi E6400-as procimmal megcsinált. Ezért is akartam frissíteni.
    Az előbbi, még működő BIOS a 903-as volt, gondolom, ha valaki azt visszaírná, megoldódna a gondom asszem. De remélem, a korszerűbb 1005 Final (a 1101-estől félek :) ) is jól múködik.

    Ha időd kevés, szívesen adok néhány ezer Ft-ot fáradságodért.
    Ha estleg már nem tudsz EEPROM-ot, azaz BIOS chipet égetni, megírhatnád, kihez forduljak, aki ért is hozzá.

    A BIOS-ok fenn vannak a neten, de ha kell, USB penen, esetleg floppyn én is el tudom vinni.

    Ill. van még egy kérdésem. Ha esetleg szerelésre adnám a fejem, és kiszerelném a fiam gépéből (neki GA P35-DS3 van) az ő E6400-as processzorát, azzal milyen esélyem van egy jó BIOS-t rátenni a CrashFree-vel? Szóval lehet, hogy most a Q6600-zal nem működik sehogysem, de BIOS feltevés után megint fog?
    Mondjuk ez komolyabb szerelés lenne, a fiamnak nem tetszik a dolog, addig nem lenne gépünk (csak a munkahelyemen, ill. egy ódon laptop itthon, amivel levelezni tudok), és elég sok dolgom van, hogy ne adjam egyelőre szerelésre a fejem. Pláne, hogy egyáltalán nem vagyok abban biztos, hogy a rossz BIOS esetén segít a CrahFree (habár akkor meg minek van?)

    Cserfalusi László

    Előre is köszönöm segítségedet.

    1! Hz Titanium Citizen Eco Drive karóra, 40 cm ventillátor (Eurotec, asztali), 46*32 zoll monitor alatti asztal (Bonazna tip.), etc.

Új hozzászólás Aktív témák