Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz azbest #96099 üzenetére

    Ezt én is így látom... ami a 40-es sorozattól én csak fogom a fejem... Nemrég volt több különböző gépbeszerzés is különböző helyeken ahol megfordulok... T440-et megeszi a fene az 1 slotos felépítéssel a T440s meg a forrasztott rammal... A T450 már megint tudott normális lenni ilyen szempontból. Egyébként a processzorok innen végig ilyen 15W-os hulladék CPU-kat kaptak... X260-nál egy kicsivel jobb a helyzet, de az sem acélos...

    Volt pár hónapja egy másik helyen egy gépbeszerzési tender... Én raktam össze, hogy mi kell bele... Ott annyi volt a korlát, hogy csak HP játszott... Hát azt hittem besírok. Ott is az utolsó normális gép a 70-es sorozat volt. Azután rámentek erre a buta ultrabook vonalra és nincs normális kétmagos CPU-s gép. Oké, akkor nézzünk Zbook-ot... Hát az meg nyilván más árfekvés volt...

    De nemrég egy kolléga aki külsőskét saját motyót használ, éppen a gépvásárlás posványába süllyedt. Apple vonalon mozog, de folyamatosan beleütközik a 8GB-os limitbe... Van/volt egy Lenovo Y szériás gépe, mert ott relatíve olcsón megkapja a 4 magot meg a sok memóriát. Ezt egyébként relatíve sokat látom mostanában szakmán belül. Üzleti gépek közül a gyengítés miatt nem tudnak választani, a workstation meg drága... Mi marad így? Hát a gamer szériák... Szóval akart váltani nagyobb Macbook-ra, de hát ott is beleszaladt a nagyobb változat milliós árába... És akkor azt mondta, hogy forrasztott cuccért amit 1-2 év múlva bővíteni kell és még throttlingol is, hát nem fog ennyit fizetni...

    Azért már elkezdtem keresni a T420 utódját, de ebből még bármi lehet biztos nem mostanság lesz.
    Egyik esélyes a T470p....talán amikor kicsit konszolidáltabb ára lesz. De nemrég belefutottam ebbe: Librem Az amit leírnak nem rossz... De nemrég néztem az új Dell XPS 13-at...15 beteges...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák