Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mezis

    nagyúr

    Üdv.!

    Van nekem egy régi, Fujitsu Siemens (a továbbiakban röviden FuSi) Lifebook C1020-as laptopom. Ennek az eredeti töltője nem védőcsatlakozós, hanem csak kétpólusú "borotva" kábellel csatlakozik a 230 V-ba. Mostanában vettem észre, hogy a földje (19 V-os tápkábel árnyékolás, laptop hátoldali COM port, VGA fém árnyékolása, stb.-n 90 V-os váltófeszültséget tudok mérni a védőföldelésemhez képest. DVM-el, 200 MOhmos méréshatárban a tápegység 230 V-os bemenete és a 19 V-os kimenet "föld"-je között 110 MOhmos ellenállást mérek. Így már nem csodálkozom, hogy sosem "csipkedett. Nem hiszem, hogy egészséges dolog pl UTP kábellel eljuttatni máshová is ezt a kis delejt, ezért szeretném megszüntetni. Megnéztem egy védőföldeléses laptop tápot, simán összekötve a védőföld a kimeneti 0-val, árnyékolásokkal.

    Megtehetem én ugyanezt egy 3. vezetékkel a FuSi tápegységével ? (Nem szeretném tovább bontani, mert eléggé munkaigényes.)

    Mi lehet benne, ami egyen feszültséggel mérve 110 MOhm-os kapcsolatot biztosít a kimenet és a bemenet között ?

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák