Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Helbika20

    tag

    Sziasztok!
    Mielőtt elszabadulnak az indulatok kódolási különbségeken, adok nektek egy kis "munkát" :D
    Megjöttek az ikrek (Nad 1020 preamp és 2140 végfokerősítő), lenne hozzátok egy pár kérdésem. :)

    Első kérdés: szeretik-e a ki-be kapcsolgatást vagy reggel be és este ki? Illetve hallgatózás előtt mennyit időt kell hagyni neki bemelegedni, üzemkésszé válni?
    Aztán: mindenképpen kell-e a földelés? (földhurok meg ilyesmik miatt kérdezem, azokkal sok baj van.)

    Friss tapasztalat: natúrba rákötöttem a gépre a preampot (csak azt), semmi földelés (nem tudom számít-e), gyorsan ki akartam próbálni, de a hangfalam még nincs itt. Fejhallgató kimenetre rákötve a fejest, bekapcsolom az erősítőt és egy halk, középmagas tartományba sorolható búgás megy át a fejhallgatón (balról jobbra, egy kábeles). Gondolom semmi jelentős, csak ha mégis valaki tudja ennek a magyarázatát, kíváncsi volnék rá.

    Továbbá:
    (tudom, kicsit elmosódott, de szerintem látható)
    a képen látható kétféle bemenet (LAB és NORMAL) a végerősítőre. Melyik mire való és melyiket használjam?
    Jobbra ettől van 3 kapcsoló, amiket szintén nem ismerek, de valaki bemutathatná nekem őket, külföldi irományok elég érthetetlenek voltak. (BRIDGING, S.L.C. és SOFT CLIPPPING)

    ezek gondolom - és hallásra is - valami effekteket raknak hozzá, valami okosság hozzá?

    ez a preamp kimenete (minek is mondom nektek?.. :D ), a kettő közül melyiket használjam és mire valóak? (nem kimenet, az biztos.. ;] )

    Egyelőre ennyi és köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák