Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    Közben rájöttem, hogy nem fogom bírni CD-lejátszó nélkül az elkövetkezendő hetekben (a gép meg sajnos hangos továbbra is, fejhallgatóm nagyon alap, meg nem is szeretek azon keresztül fülelni), szóval szétszereltem a CD-játékost. Ami elsőnek feltűnt, hogy a lézer nem ment vissza alaphelyzetbe, ott maradt valahol középen, és mikor beszedtem a tálcát, a lézer sem mozdult be úgy függőlegesen ahogy szokott (azt hiszem, világítani sem világított), csak ki-bekapcsolásnál volt ilyen függőleges bemozdulás a lézer részéről. Arra kezdtem gyanakodni, hogy maga az a kis motor, ami mozgatja a lézeregységet, nem igazán szuperál valami oknál fogva ( a lejátszást a lézer pickup mindig az elejéről kezdi, és tudtommal az első művelet, amit ilyenkor elvégez, hogy az elejére viszi a lézert)
    Végülis annyit csináltam, hogy azt a sínt, amin a lézeregység mozog, kicsavaroztam, és picit megmozgattam a lézeregységet mozgató kis motornak a pöckét, illetve a lézert is visszatettem legbelső helyzetébe. Ezek után megy a lejátszás. Sőt, 10-ből csak 1-2-szer van az, hogy nem olvassa a lemezt, vagy nem indítja el a lejátszást, és mégegyszer kell csinálnom a műveletet. Persze ez csak ideiglenes megoldás/javulás, valószínű azzal a pickup mozgató motorral van valami probléma, ami így időnként előjön, az is lehet, hogy csak némi kenőanyagra vágyik.

Új hozzászólás Aktív témák