Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antalmate

    újonc

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni a 2018 végén vásárolt Samsung 860 EVO 1TB 2.5" SSD-mel kapcsolatban, ami egy steames játék ~1.6GB frissítése után megadta magát teljesen.

    Fontos tudni: Egy Lenovo Legion Y520 laptopról van szó 16GB rammal és egy PCIE nvme 256GB SSD-vel (C meghajtó, 64 bites, Windows 10 fut rajta) és a szóban forgó, fent említett Samsung 860 EVO (D meghajtó), az alap 1TB 5400rpm HDD helyett (amit most jelenleg visszaraktam a laptopba).

    A kezdetek: A játék frissítése 100%-ig lement, ám az alkalmazás teljes mértékben beakadt, feladatkezelővel bezártam, majd arra lettem figyelmes hogy bizonyos alkalmazások ikonjai eltűntek, futtatva őket Hálózati erőforrás hibát írt ki. Nekiálltam megoldást keresni, közben észrevettem, hogy az "Ez a gép" fül alatt csak a C meghajtó látható (amin a windows is van). Újraindítottam párszor, pihentettem is a laptopot, 4-5 órája szenvedek vele de nem sikerült működésre bírnom.

    Probléma: sem BIOSban, sem Eszközkezelőben, sem egyéb programban (AOMEI Partition Assistant; Samsung Magician) SEM látja az SSD-t a rendszer, biztonsági mentés nincs (ha egyáltalán érne is valamit). Korábban nem volt rá panasz, ilyen meg végképp nem. Tárhelye kb. 80%-ig volt tele.
    Azóta a 10 másodperces indítás 2-3 perc töltőképernyőt vesz igénybe (ha bentvan a Samsung SSD is, nélküle/más HDD-vel ugyanúgy gyors).

    Amiket próbáltam:
    - Biosban: A Sata csatlakozás alapbeállítását RAID-ről ACHI-ra váltottam, többször újraindult, hogy javítsa magát, de nem csinált semmit így visszaállítottam (erről googleban olvasgattam).
    - Biosban: A boot-ot UEFI-ről átváltottam Legacy-ra, így értelemszerűen nem bootol egyáltalán a rendszer, viszont a Biosba visszatérve az alapinformációknál nem a PCIE-s SSD hanem a Samsung SSD neve szerepel. Nem vagyok szakértő, de ebből arra következtetek, hogy nem kellene halottnak/kukának lennie a Samsung SSD-nek, mert valamilyen formában de fel lett ismerve.
    - Átraktam egy másik laptopba és ugyanez szerepel a biosban - de mivel egy slotos, nem tudok OS-t mellé rakni.
    - A Samsung SSD helyére átraktam a másik laptop HDD-jét ami hibátlanul működik, ezután ugyanígy a korábbi gyári HDD-t visszaraktam, felismeri, működik minden rendben megy. Ebből az következik, hogy nem a laptoppal, illetve a kábellel/porttal van a gond, hanem a Samsung SSD-vel.

    És igazából itt állok most tanácstalanul, már a garanciának is utánanéztem, elvileg még az 5 éves határidőn belül vagyok, de mivel a Samsung szervíz már régesrég kivonult (korábbi laptopom Samsung volt és a szervíznél már akkor ment a terelés össze-vissza), így első körben megkímélném magamat a telefonálgatásoktól/levelezésektől/csomagküldésektől, ezért hozzátok fordultam, hátha tudnátok tippet adni.
    Ha esetleg kértek képet biosból vagy bármiről, akkor természetesen tudok csatolni. A legegyszerűbb valszeg az lenne, ha elvinném egy számítógép szerelőhöz az SSD-t, de így húsvét miatt az több időt venne igénybe. Esetleg szóbajöhet a formázás, a fontosabb dolgokat nem azon tároltam, de mivel sehol nem ismeri fel semmi, így nem tudom ennek a menetét.

    Köszönöm, ha végigolvastad. Várom az esetleges kommenteket, addig pedig mindenkinek sok locsolót! :D

Új hozzászólás Aktív témák