Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz ricsip #54122 üzenetére

    Seagate ST2000DM008
    csak nálam volt, újként vettem de mivel semmire nem volt jó (se nas, se szerver, se desktop) ezért chia bányába ment 24/7 read only módba ami tizenpármb-ot jelent percenként. Ennél nincs kíméletesebb kihasználás, azaz max az ha be sem kapcsolom. Garanciát is próbáltam de nem vették vissza, azt mondták hogy ez ilyen...Hát ja egyszámjegyű az írási sebesség, mint a régi quantum vincsijeimen 25 évvel ezelőtt...

    Chia plotolásra (azaz ami csak írási folyamat) nem volt alkalmas, arra 500gb-os kukázott hdd-ket használtam raid0-ba.
    Ssd-nél számít csak az írás, hddnél az a pár TB írás nem befolyásolja az élettartamot. 2000-4000 napos hdd-im vannak hibátlanul, egy ment tönkre 4000 üzemi nap után 24/7 folyamatos írásnál de az érthető . De leszereltem a bányákat, az az egy év üzem amit beleraktam az 500gb-osokba messze kevesebb mint az a sok év amit előtte mentek.
    Több doboznyi hdd-m van, leginkább csak a mechanikus behatás nyírja ki őket. Jó táp kell nekik és lehetőleg 50 fok alatt menjenek ennyi a titok.

    Doky586
    Berakom rendes gépbe, dokkoló már viccelt meg. Köszi!

    Ciccuka
    Eredeti a hdd sentinellem nem frissíthető verzió, nem szeretném elrontani de másik gépbe megnézem

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák