Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cadgers

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van egy Socet 775-ös gép, Gigabyte lappal, SATA DVD olvasóval, meg IDE vinyóval, 350-es FSP táppal, gond nélkül megy

    Ez a gép át lett szerelve egy másik házba, valamint az IDE vinyó helyett kapott egy vadiúj 1 terás Samsung SATA vinyót, valamint a SATA DVD olvasó helyett egy IDE DVD írót.

    Az a helyzet, hogy rohadtul nem ismerte fel a vinyót, hiába próbáltam auto, enhanced, combined, non-combined módokat, hiába próbáltam letiltani az IDE vezérlőt, sehogyan se volt hajlandó felismerni, már azt hittem hogy a vinyóval van a gond.

    Tápból minden kábel a megfelelő helyre került, kicseréltem a SATA kábelt, hátha azzal van gond, de a másikkal se ment.

    Lehúztam az előlapi ledeket, meg a speakert, csak a Power és a Reset gomb maradt, az előzőleg bedugott előlapi USB madzagokat is leszedtem a lapról

    Haverom közölte, hogy a gép az előzőben csak akkor ment, ha a SATA DVD olvasó IS rá van dugva a gépre. Rádugtam, semmi.
    Lekötöttem az IDE kábelt, és rajta hagytam a SATA olvasót meg a vinyót, és JÓÓÓÓÓ LETT!
    Visszadugtam az IDE kábelt, nem jó!
    Lekötöttem IDE kábelt, nem jó!
    Vártam fél percet, és CTRL+ALT+DEL, és megint jó
    Kikapcsoltam, visszakötöttem a ledeket, nem jó
    Lehúztam a ledeket, bekapcsoltam, nem jó
    Vártam, újraindítottam, nem jó
    Még mindig vártam, megint újraindítottam, JÓ

    Ha az USB vinyómat dugom rá azt mindig látja. IDE-s vinyót mindig látja, IDE DVD írót mindig látja. Satánál ha a vinyót nem látja akkor a sata olvasót sem, függetlenül attól hogy a 4 portból melyikbe dugom. BIOS-ban nincs konkrét AHCI megnevezés, meg IDE port emulálás, csak a fentebb felsorolt módok, de gondolom az Enhanced lesz az AHCI, abban a módban telepítettem rá a win7-et.
    BIOS reset nem segített, BIOS frissítés nem segített.

    Ti mire tippelnétek? Alaplap, vagy táp? Találkoztatok már ilyennel?
    Jelenleg az a felállás, hogy BOOT FAILURE üzenet után ha várok kb 1 percet és újraindítom, akkor már felismeri a sata cuccokat, addig viszont nem!

Új hozzászólás Aktív témák