Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz drAmano #23831 üzenetére

    Szia!

    Ne aggódj, minden további gond nélkül be lehet tenni az új gépbe is a SATA II-es merevlemezt. Írod, hogy csak az adataidra van szükség, így én a következőt csinálnám (te pedig a saját felelősségedre):
    - amikor még csak egy lemez van benne feltelepíted a rendszert az új gépre ( ha még nincs rajta )
    -ezek után bekötöd a régi hdd-t a számítógépbe ( gondolom nem nagyon kell leírni, hogy ezt a gép kikapcsolt állapotában, áramtalanítás után tedd ) Ami gond lehet ( mintha egyesek írták volna), hogy némely SATA II-es eszköz nem érzi jól magát SATA III-as porton, így ha valami gond lenne, akkor a SATA III-as port helyett a SATA II-esbe kösd a HDD-t ( szerintem nálad nem lesz semmi gond, és tán a többiek is csak arról írtak, hogy SATA I-es módban működött a meghajtó)
    -amikor bekapcsolod a számítógépet, akkor a Windowsnak fel kell ismernie és meghajtót fog telepíteni hozzá és ha minden jól megy minden partíciónak rendel egy-egy betűjelet

    Innentől kezdve használhatod a lemezt, pl. átmásolhatod az új merevlemezre az adataidat.

    Esetleg még annyit, hogy bár csak ideiglenesen az új PC-ben a merevlemez én betenném a házba és legalább egy csavarral rögzíteném. Így szerintem kisebb az esélye, hogy működés közben meglököd.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák