Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #75912448

    törölt tag

    válasz TCr #18402 üzenetére

    Nem hurrogniuk kellene, hanem meghallgatni :) Olyan emberkék szoktak hasonló ostobaságokat megjegyezni, mint pl a merci vs trabant összehasonlítás, akik életükben nem látták-hallották egyazon rendszerben a kettőt. Ha régebben volt is némi igazságalapja, napjainkban szorosabbá vált a verseny. Szándékosan nem azt írtam, hogy sokkal jobb a hangja (természetesen filmeknél, sztereó az más), úgy írtam, hogy sokkal jobban tetszik. Inkább más a hangja, nekem jobban tetsző hangfekvésben szól.

    Ha csak abba belegondolok, hogy leülünk 5-en a környezetemben található g30 mellé, és 3-an imádják a képminőségét, semmitől sem zavartava maximálisan megelégedve nézik, 2-en pedig hülyét kapunk a vibrálásától, akkor megfordul a fejemben, hogy érdemben foglalkozni sem kellene, hogy ki milyen különbséget hall 2 média chip digitálisan továbbított hangján. Említhetném az LCD banding és foltokat is, egyénenként totál másképp reagálunk arra is. Mások vagyunk, nagyban eltér az egyéni érzékenységünk. Pontosan ezért nem reagálok érdemben hangfal és HDMI kábel vitáknál.

    Picit könnyebb a helyzetünk, ha 2 chip képminőségét hasonlítjuk, hiszen váltva a HDMI bemeneteket, könnyebben láthatóak a finomságok.

    (#18404) Tamoo

    Biztosat még nem tudunk, ha kiindulási alapnak a tavaly hasonló időpontban, szintén az IFA-n bemutatott Dune 101/301 médialejátszókat vesszük, akkor bízhatunk a novemberi megjelenésben, ugyanis a 101-es tavaly abban az időben már kapható volt.

    Lesz Dune HD TV-102/202 is, ezek kissé gyengébb procival, 3D nélkül kerülnek piacra. Úgy vélem a legkisebb valamivel 30e ft alatt-körül lehet, ehhez kell viszonyítani a 103D árát. Nem hinném, hogy túlságosan drága lesz, hiszen be kell szorítaniuk a többi modellt is (203D/403D/Base3D), mégpedig úgy, hogy a Base3D nem nagyon kerülhet 60-70k fölé, hiszen a nagyságrendekkel jobb hardverrel megjelenő Popcorn A-400 300 euró alatti áron várható.

Új hozzászólás Aktív témák