Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatabike

    őstag

    válasz csumpa93 #47307 üzenetére

    Igen, meg tudod, csak arra nagyon oda kell figyelni, főleg egy 550 wattos tápnál, hogy nem szabad kisebb légszállítású ventilátort betenni, mint amilyen most van benne, mert az a hűtéshez van méretezve. Beleraksz egy lassú fordulatú, halk ventit, aztán esélyes lesz, hogy megsül a cucc, illetve megfelelő védelem esetén le fog oldani, és leáll a móka...
    Gondolom nem alsó tápos házad van, amiben külső levegő hűti a tápot, mert akkor nem pörögne fel a venti. Ez a gond a hagyományos házakkal, hogy a belső levegővel hűtik a tápot, amit már minden más hőtermelő egység felmelegített. Én erre azt találtam ki, hogy megfordítottam a tápot, felül van a ventilátor, és vágtam egy nyílást fölé a ház tetejébe. Így sosem pörög a venti, mert állandóan a külső, hideg levegőt kapja.
    Régen, mikor hátul volt a kis 80-as venti a tápokon, akkor meg a ventit fordítottam meg, és befelé tolta a levegőt a tápba, onnan meg a házba, aztán meg felül ki a szabadba...

    [ Szerkesztve ]

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Új hozzászólás Aktív témák