Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Landon

    őstag

    Sziasztok,

    Tegnap 2 órán keresztül Google-ztam az alábbi 'problémát' és találtam is egy halom forumot ahol erről érdeklődtek de egyszerűen nincs megoldás az alábbi kérdésre. Helyzet a következő: van egy ASUS Xonar DS hangkártyám amelybe egyszer a zöld bemenetbe van dugva egy stereo hangfal majd a narancssárgába van kötve egy subwoofer amely egy 5.1 rendszer része. Gondoltam így össze lehetne állítani egy 2.1-es rendszert de nem igazán jött össze. A stereo hangszóró megy de a subwoofer sehogy sem akar működni. Megpróváltam mindent ami a vezérlőpult hangok opció alatt van ill. ami az asus driver-ében van. Ugye a 2.1-es rendszerek elvileg a 'sima' 2 hangfalas beállítások mellett működnek szóval elvileg semmit nem is kéne állítani driverben.

    Tudom, hogy mp3-at elég nehéz megszólaltatni 5.1-en vagy 2.1-en keresztül, hogy rendesen szóljon minden hangszoró de nem lehetetlen mert még nagyon régen valahogy működött csak sajnos már nem emlékszem hogyan. Nem kell térhangzás csak szóljon a zene az összes hangszórón keresztül. Próbáltam rendes 5.1 szettel is ott is csak az első két hangszóró szól semmi más. Pedig nagyon jó lenne ha a basszust a subwoofernek keresztül adná és nem a első hangszórókon keresztül...

    Van erre valami megoldás? Elsősorban 2.1-re érdekelne az 5.1-es példát csak azért írtam mert hiába kötöttem a hangkártyára rendes (értsd: nem különböző settekből össze-vissza kötögetett) 5.1-es set-et az se ment úgy ahogy szerettem volna.

    Játék, film alatt még nem néztem a dolgot de ott annyira nem is érdekelne. Nekem a zenénél lenne fontos a subwoofer működése.

    Próbálkoztam winamp-al, raktam fel különböző szűrőket, kiegészítőket de egyik sem segített. :(

    Még annyit hozzátennék, hogy 2.1-nél ha a driverben beállítom az 5.1-et és a test-re nyomok akkor ott, de csak ott, megszólaltatja a sub-ot. A vicc az, hogy ha ugyanezt csinálom az 5.1-es hangfalammal ott a test-nél nem hajlandó a sub megszólalni...

    There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

Új hozzászólás Aktív témák