Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st3v3np3t3r

    veterán

    A múlt héten eljutott odáig a fiatal kolégám, hogy újrapaztáztassa a gépét. 3éves Asus Tuf fx505(R7-3750H+1660Ti) gyári pasztázás így nézett mikor levettem a hűtőt:

    Szemmel láthatóan, a paszta már nem igen fedhette rendesen a CPU és GPU hűtendő felületét. A paszta szinte kő kemény volt a CPU-n,GPU-n és a hűtőn, ezért a nagyját műanyag eszközzel szedtem le. A pasztázást megelőzően pár hónapig játékok közben 100Cfokhoz közel üzemelt, olyan 90-96Cfokon állítólag(ami hát nagyon egészséges). A 1660Ti kb.95Cfokon(Nvidia oldala szerint) környékén már sül, bár a CPU hivatalos adat szerint 105Cfokon maxolja a gyártó.
    Pasztázás után kb. még 2percet tudott működni, míg az alaplap be nem adta a kulcsot. 2perc után kikapcsolt gép…örökre… A CPU és GPU tápkör zárlatos lett :( és utólag kiderült, hogy a gyári SSD is :( A dual mosfeteket leszedtem, a mosfetek nem száltak szel, de a zárlat ugyan úgy megmaradt. :( Így a kolégának vennie kellett mási gépet. Gazdaságilag nem lett volna értelme javítani(kínából “200e Ft+egyéb költségek” értékben lehetett volna új alaplapot venni bele). Egyedül ami biztosan túlélte, az a 2TB-os HDD, ez működött külső usb-sata adapterben, az SSD nem.

    Mondtam neki, hogy az új gépre jobban vigyázzon és jobban figyelje a hőgokokat is, mert az új gép(szintén Asus Tuf, F15, 11.gen intel+rtx3050) GPU-ja már 93Cfokon hajlamos sülni!

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Új hozzászólás Aktív témák