Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LanyUs

    senior tag

    válasz SirRasor #84624 üzenetére

    SirRasor: a maxod neked is 185 körül van? Mert akkor pihenőben mehet a pulzus 150 alá, onnan indulsz meg újra. Tudom, hogy 200m nem sok, ezért nagyon vissza kell venni a tempót.
    175/185 / 400m már nagyon a határ, nekem Tom 172-es pulzust javasolt a tetejének.
    A pulzusod alapján ez egy megterhelő, kemény edzés kellett volna legyen, nem is értem hogy ez lett pihentetős :) Amúgy jó, hogy ezen pihensz, én már nyűglődök :D

    Never79: a testalkatod és edzésed hasonló, mint az enyém. Tapasztalatot gyűjtöttem ma. Mivel kicsit kapar a torkom gondoltam még kifutok egy erősebbre a laza nap helyett. Én 1 hete fejeztem be a kigyorsítás 4 hetét. Tettem bele 140 dombot is fel, majd le váltakozva. Városi forgalom kereszteződésekkel, sötétben indultam.
    90 perc dombos, limit 162 hrm városi forgalomban - emelkedő + 8 hrm, betonon 140m szint ( 18.00 km 1:31:35 5:05 /km Elevation 139 m Calories 2,125 ). Ez a pulzus jelenleg rekortán pályán 04:45-re, városban 04:50-05:00 közé dobja a tempót ( ez kb. 20 másodperccel jobb, mint fél éve ). Emelkedő 05:40 helyett 05:15-el ment felfelé, ott is érzékelhető a 20-25 másodperc, a 30 szintes domb tetején eddig meg kellett állnom egy pillanatra, most 172-es pulzussal futottam tovább, majd visszaállt 162-re. Persze, ha elkezdem erőltetni, akkor ki is tudom akasztani a pulzust, de utána hirtelen összeomlás jönne. Összességében elmondható, hogy fél éves sávos alapozás + kigyorsítás kb. 20 másodpercet hozott / km.
    60. percnél kezdtem érezni először a lábizmom, majd 80-nál már kényelmetlenül elkezdett feszülni, de még tartottam a lépést vele. Ez alacsonyabb sebességgel mostanában nem is jelentkezik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák