Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • den89

    tag

    válasz tothjozsi96 #7875 üzenetére

    Hát igen, az már egy komolyabb belemerülés a témába, amikről írtál. Ha szimplán csak a fűnyírónál maradunk, mérlegelni kell. Ha valakit nem vág földhöz most többet fizetni az akkusért, és úgy érzi megfelel neki, és azt szeretne, akkor vegye. Nekem pozitív róla a véleményem. Én most a 900-1000 m2-re is már azt vennék. Persze ekkora területre már komoly gép kell, minimum 300k, de ha akkora vágószélességet és önjárót szeretnék, mint a benzinesem, akkor inkább 400k. Szüleim szeretik az akkus fűnyírójukat, és én is szívesen nyírok náluk, ha úgy alakul. Másfelől az ő konkrét gépük egy játékszer (MTD LM 40 - 40V 4Ah). Kb 200-250 m2 átlagos minőségű füvet nyírunk vele, néha egy másik 400 m2-es helyen is, ott már kell hozzá a 2. akku. Nagy megkönnyebbülés faternak, hogy nem kell kábelezni (vagy pl egy benzineshez képest is egy áldás neki), és amúgy 10-ből mondjuk 8x végig ér 1 akkuval a 200-250 m2-en. Nyilván ez a gép egy 400+ m2 helyen vicc/játékszer lenne. Persze nem is volt drága, 4 éve akkuval együtt volt 90X ezer, később vettünk hozzá még egy akkut 40 ezer körüliért.
    Másik példa, az utcában lakó angol gyeppel rendelkező ürge, aki megvette a Husi akkus gépet, kb 300-350-ért a 300-350 m2 füves részére, és úgy nyírja vele, mint valami lassított felvétel (mondjuk csutkára lenyírja a legalsóra), és hallani, hogy folyamatosan elég magas fordulaton pörög a motor. De ő elégedett vele, és szereti, ez a lényeg. Mi meg legalább eggyel kevesebb benzines fűnyírót hallgatunk a környéken. :)

    a2d2 : így van. Csak nagyon nagyságrendileg szerettem volna a dologból kihozni, hogy első körben ugyan többet fizetsz az akkusért, de hosszútávon szinte ugyanott vagy. De legalábbis mondjuk 10 év alatt pár 10eFt ide vagy oda egyszerűen nem releváns eltérés. Én is úgy gondolom, hogy 10 évet bőven ki kell bírniuk az akksiknak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák