Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • den89

    tag

    Sziasztok!

    Szüleim vennének akkumulátoros fűnyírót. Elvárások: akksi minimum 36V, vágószélesség minimum 40 cm, fűgyűjtő min. 50 liter. Egyébként a nyírandó terület kb 300-350 m2, tehát jó lenne, ha ezt nagyjából ki is bírná az akksi. Talán a 36-40V-os 4-5Ah-s akksikkal nem esélytelen.

    Ezeket néztem ki:

    https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/makita/dlm431ptx1-p456052374/
    https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/mtd/lm-40-18al0so600-p420264591/
    https://www.arukereso.hu/funyiro-c4185/al-ko/energy-flex-42-9-li-sp-113694-p452419131/

    Makitát megtaláltam egy helyen 115 ezerért. MTD-vel az a gondom, hogy sehol nem találok róla véleményeket, illetve nem értem miért olcsóbb kb 30ezer Ft-tal a riválisainál, hiszen nem egy rossz márka, sőt.

    Valamelyikkel tapasztalat esetleg? Vagy ha hasonló árkategóriában (akksival max 120-130 ezer Ft) ajánlanátok, azt is megfontolnám. Köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz f4lcon #3366 üzenetére

    Köszönöm az infót és a választ!
    Jártam Obiban, gyakori vendég vagyok. :) Mondjuk fűnyíró ügyben nem nézelődtem ott. Van 1-2 Lux termékem (pl. csavarhúzó, esőztető), de megmondom őszintén azért egy 100 ezres fűnyírónál nem mernék ilyen saját gyártmányú terméket venni. Ennyi pénzért azért legyen valami ismertebb márka.
    Erre az akksi árra jó, hogy felhívtad a figyelmemet, ráadásul ami gyárilag jár az MTD-hez (40V-4Ah, az 41 990 Ft). Bár most megnéztem, a linkelt Makitához és az AL-KO-hoz sem sokkal olcsóbb az akksi, mindkettőhöz 38-40 eFt körül van. Annyi, hogy Makitához egyesével is lehet venni (18 V-os 20 ezer Ft körül van, de hát valószínűleg nagyjából egyszerre lesz csere érett a 2 db 18V-os akksi).
    Őszintén, ha MTD és LUX márka közül kellene döntened ugyanolyan áron, akkor melyik mellett döntenél? A Makitát is megtaláltam 115 ezerért, azon a 15 ezren pedig már nem múlik. Egy előnye a LUX-nak, hogy fele annyiba kerül az akksi. De ki tudja, hogy ugyanolyan megbízható-e az akksi és a gép, mint a márkásabb társai.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz f4lcon #3368 üzenetére

    Van más Makita cuccom, de az vezetékes. Úgyhogy kelleni fog hozzá az akku és a töltő. Egyébként úgy általában dicsérik a Makita cuccokat, én is elégedett vagyok az ilyen márkájú sarokcsiszolómmal.
    Igen, azért ez érdekes, hogy a gépet önmagában annyiért megkapod, mint amennyi a 2 akksi és a töltő... De hát ez általában így van az akkus gépeknél. Szegélynyírómmal is ez volt a helyzet.
    Egyelőre a Makita felé hajlok.
    Köszi a segítséget!

  • den89

    tag

    válasz f4lcon #3371 üzenetére

    A 60 V miatt elgondolkodtam rajta, viszont csak 2 Ah. Egyébként az a gond, hogy full kiszámíthatatlan így a leírásokból, hogy mennyit bír ki ezeknek az akksis fűnyíróknak az akkuja. Pl ez PowerWorks, amit belinkeltél, azt írják, hogy 350-400 nm-t lehet vele lenyírni (külföldi oldalon láttam a 350-et). Míg mondjuk, amit feljebb linkeltek [link] 2x20V (4Ah) arra azt írják akár 650 nm-re is elég (tuti kamu)... MTD LM 40 (40V 5Ah) [link] megint csak azt írják, hogy 350 nm, de valahol úgy írják 1 óra (az alatt azért bőven le lehet nyírni 4-500 nm-t is). A Makita DLM431-re (2x18V 5Ah) [link] pedig azt írják, akár 540 nm. Nyilván attól is függ, mekkora a fű, milyen gyorsan halad az ember. De milyen idegesítő lesz, ha megveszem valamelyiket és 5 perccel a vége előtt lemerül... de hát ez ezzel jár. Azért mégis jó lenne tudni, hogy kibírná-e a kb 350 nm-es fűnyírást, ami kb 35-40 perc szokott lenni.

    Az akku árakon azért sem akadok fenn annyira, mert nem úgy veszek meg most valamit, hogy mi lesz, ha 5-6-8 év múlva új akksit kell venni. Ha összeadja az ember a benzin (+olaj, egyéb karbantartások) vagy az áram árát, amit a nyírásra költ ennyi idő alatt, az is simán megvan 20-30 ezer Ft 5-6 év alatt, csak azt nem egyben kell kifizetni, ezért másként gondolkodunk róla. :)

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    Egyetértek, teljesen ember, gép és körülményfüggő, ahogy te is írtad. Csak jó lenne, ha reálisabban írnák le, mennyit bírnak egy töltéssel, vagy lennének valami általánosan elfogadott paraméterek, ami alapján megadnák mennyit bír az akksi. Valami átlagot írhatnának (nem a kamu számokat), ami átlagos körülményeknek felel meg, pl száraz, átlagos fű méret (6-7 cm), sík terület, minimális plusz terheléssel számolva. Írtam az MTD Hungáriának, hogy mégis szerintük mennyit bír az MTD LM 40. Visszaírtak, hogy kb 40 perc átlagos körülmények között, az akku feltöltése pedig 120 perc. Nekem ennyi kellene, nem a kamuzás az 5-600 nm-es számokkal.
    Jó kis géped van egyébként, jónak tűnik.
    Makita DLM431-re lennék még kiváncsi, hátha van valakinek, mi a véleménye róla és mit bír az akksi.

  • den89

    tag

    válasz okezsoke #3391 üzenetére

    Szia!
    Makita gépeket dicsérni szokták, nem hiszem, hogy mellélőnél vele. Én a szüleimnek rendeltem a napokban egy akkus fűnyírót, jövő hét végefelé érkezik meg, írok majd róla pár mondatot. :) Egyébként nekik is kb 300 m2 a fűvel borított része a teleknek, én is ebben az árkategóriában nézelődtem (100-120 eFt) . Remélhetőleg ki fogja bírni egy töltéssel az akksi. Egyébként ezt a fűnyírót rendeltem:
    [link]
    Én is Makitán gondolkodtam még:
    [link]
    Itt találtam meg legolcsóbban:
    [link]
    Ezt is nézegettem:
    [link]
    Szerintem árban ne nagyon menj ez alá, amit kinéztél. De ha tervezel később más akksis gépet, akkor jó választás a Makita. Azt azért még gondold át, hogy a 38-as vágószélesség elég-e neked. 40-43-assal azért jobban tudsz haladni, lehet azon is múlik, hogy kibírja-e egy töltéssel. :D Meg annyi, hogy akksi csere márkától függetlenül nem lesz olcsó játék (Makita és pl az MTD esetében is 40 eFt körül).

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz okezsoke #3396 üzenetére

    Igazából az ár és a márkahűség döntött az MTD mellett. Szüleim ezt választották, 100 eFt volt náluk a lélektani határ, és jelenleg is egy MTD fűnyírójuk van. Én a Makita felé hajlottam inkább, magamnak azt vettem volna. Az MTD szénkefementes, javítsatok ki, ha tévedek, de az elvileg előny?!
    Így van, nagyobb vágószélességűeket linkeltem. A Riwall-ról sokat nem tudok, azon kívül, amit neten látni/olvasni róla. Az alapján nem tűnik rossz gépnek. Ami érdekes, hogy önjáró. Viszont ez akksis fűnyírónál szerintem nem igazán előny, mert biztos, hogy elég rendesen húzza az akksit.
    Egyébként túl nagy választék nincs ebben az árkategóriában, szerintem a Makita lehet a legjobb ár-értékben. Még saját márkás fűnyírókat tudsz venni ebben az árban (Obi, Bauhaus), de én ilyen noname márkákat nem szívesen vennék.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    Szintén az a véleményem, hogy ezek az akkus gépek sajnos nem ilyen 400-500 m2-es fűnyírásokra lettek kitalálva. Egy normális fűnyírásnál szerintem maximum 4-4,5 cm marad a fű, hogy ne kelljen 5-6 naponta füvet nyírni. Na most erre ANOka gépe 1+3 feltöltés alatt képes, f4lcon gépe pedig 1+1 feltöltéssel (bár nála 5 cm-re volt állítva, 4 cm-nél valószínűleg neki is kellene 1+2 feltöltés). ANOka gépe 120 eFt + vesz hozzá akksit, tehát kb 150-160 eFt-nál van, és még akkor is közben fel kell töltenie a felmelegedett akksikat 1-1x, f4lcon pedig elvileg végig ér a 2 akksival, de ő meg már 200 eFt-nál van a plusz akkuval. Ráadásul jelentősen csökken az akku élettartama ilyen használat mellett, ami náluk szükséges. Egy jó benzines fűnyíró 80-100 eFt (persze arra költeni is kell, az is tény). Sajnos ez még nem kiforrott technika közepes-nagy telekre. De mindegyik technológiának megvan az előnye-hátránya, nem vitatom.
    Egyébként fentebb írtam, hogy én is most rendeltem a szüleimnek egy akkus fűnyírót (100eFt az akkuval együtt), náluk kb 260-270 m2 a füves rész, nagyon bízom benne, hogy egy akkuval végig lehet érni. Eddig elektromos fűnyíróval volt nyírva, utoljára, amikor nyírtam náluk kb 40 perc alatt végeztem mindennel együtt, tehát a gép nem ment többet 30-35 percnél. Ennél sokkal nagyobb területre nem mernék akkusat venni, mert szerintem kiidegeli az embert (jó 1 akksi csere még belefér, de akkor az már tuti elég legyen, ne kelljen izgulni :D). Majd nyilatkozom a gépről, ha már kipróbáltuk.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz okezsoke #3408 üzenetére

    Végülis akkor mekora a terület? Korábban 300 nm-et írtál. Most 350-400. :) Mert szerintem nem mindegy, abból a szempontból, hogy milyen gépet vegyél. 350-400-nál én már inkább benzinest vennék. De ha mindenképp akkusat szeretnél, akkor szerintem vedd a nagyobb vágószélességű Makitát (DLM431) vagy a Riwallt ( [link] ), amikett korábban is linkeltem neked. Árban ugyanott vagy, sőt a Riwall esetében olcsóbbra jössz ki, mint a Makita DLM382-vel, de mégis 5, illetve 8 cm-rel szélesebb vágószélességűek. De így tippre, szinte biztos, hogy nem lesz elég 1 akksi, készülj fel, hogy pihensz 1 órát, vagy beszerzel még 1 akkut.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz okezsoke #3412 üzenetére

    Na ekkora részre szerintem pont jó lehet az akkus fűnyíró. Ha vársz egy hetet, akkor megmondom, hogy a szüleimnél kibírta-e az MTD LM 40 (40V 4Ah) egy töltéssel a kb ugyanekkora területen. :) Ezeket a különbségeket találtam a két Makita között:
    - Vágásszélesség: 38, illetve 43
    - Súly: 14, illetve 18 kg
    - Fűgyűjtő: 40, illetve 50 l
    - Fordulatszám: 3700, illetve 3600 1/p
    - 431 esetében van töltöttségjelző led, ez elég hasznos lehet.
    - 382 esetében vásárolható hozzá mulcsbetét, 431 esetében nem találom ezt.
    Még az szólhat a 382 mellett, hogy egy könnyebb, kompaktabb gép, ha esetleg neked ez is befolyásoló tényező. Másfelől meg lehet pont azon a +5 cm vágószélesség különbségen múlik majd, hogy végigérsz-e egy töltéssel. :D

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz okezsoke #3414 üzenetére

    Az AL-KO is jó állítólag, főleg ár-érték arányban. Arról nem tudok nyilatkozni. Azzal ne foglalkozz, hogy a leírásban hány nm-t ígérnek. Ezt úgy is te fogod tudni kitapasztalni, hogy nálad mennyit bír adott körülmények között. Egyébként meg ez géptől is függ, akár ugyanolyan akkuval is lehet, hogy egyik gép bír 45 percet, a másik meg csak 35-öt ugyanolyan körülmények között. De ez jó hír lehet, hogy a 40V 4Ah-val 400 nm-t ígérnek, én is pont ugyanolyan akkus gépet rendeltem. :)
    Korrekt gépnek tűnik a Bauhaus-os, de én valahogy irtózom ezektől a saját márkás gépektől. Meg ahogy írod is, ez nem ilyen kis telekre való, főleg ha sokat kell forgolódnod, vannak szűk helyek, stb, ja és nem utolsó sorban 54 ezer Ft hozzá az akku. :U

  • den89

    tag

    válasz okezsoke #3432 üzenetére

    Jó lesz az, szerintem jó vétel. A te telked méretére ideális kell, hogy legyen. Kíváncsian várom a beszámolódat. Én már tűkön ülök, hogy a szüleim akkus fűnyíróját kipróbáljuk. :D

  • den89

    tag

    Na megérkezett és ki is próbáltuk: MTD LM 40.
    Ár-érték arányban teljesen korrekt. Könnyen összeraktuk, praktikus, könnyen használható gép, az akku ki-be rakása, töltőre felrakása-levétele is nagyon egyszerű (szüleim miatt örülök ez utóbbiaknak). Kicsit féltem, hogy a 48-as vágószélességű fűnyíró után, milyen lesz. De egyáltalán nem probléma, sőt sokkal könnyebb, praktikusabb vele nyírni ekkora területen (most pontosabban próbáltam megsaccolni, 230 m3 körül van a fűvel borított része a teleknek). Édesapám is szívesen nyírta vele, pedig nincs mindig oda a fűnyírásért... ezzel szinte gyerekjáték volt a kábel huzogatós, nagyobb darab elektromos fűnyíró után.
    Nem vártuk meg, hogy 100%-ra töltsön az akksi, mert idő szűkében voltunk. Kb 90-95%-os lehetett, amikor elkezdtük a nyírást. 6 állítható magasság van rajta, abból alulról a 2-on nyírtuk, ami kb 3,5 cm lehet, abból kiindulva, hogy az alsó 2,5 cm, a felső pedig 7,5 cm. 1 hete volt nyírva a fű, szóval nem volt annyira nagy, de pont ráfért a nyírás. Kb fél óra volt a nyírás (durván amennyit ment a gép), gond nélkül kibírta az akksi, maradt még benne szufla. 300 m2-es területig nyugodt szívvel ajánlom. Majd ha nagyobb fűnél is kipróbáltuk, és kíváncsi még valaki, akkor írok a későbbiekben róla. Kérdés van esetleg, akkor válaszolok. Egy apróság azért, hogy ne csak dicsérjem: egy kicsit hangosabb, mint amire számítottunk. Persze egy benzines fűnyírótól így is bőven elmarad.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    Még valami (elnézést már nem tudom szerkeszteni a hozzászólásomat). Arról most is megbizonyosodtam, hogy ezek az akkus fűnyírók nem közepes-nagy telkekre valók, és nem is nagyon gazos területre. Meg arról még nincs tapasztalatom, hogy 2-3 hetes fűvel hogyan boldogul. Egy szóval 300-350 m2-ig jó, de én ilyenbe nem mennék bele, hogy közben akkukat kelljen cserélgetni, meg esetleg fel kelljen töltögetni közben, stb. De egy menet közbeni akku cserének sem örülnék, utána meg azzal bíbelődjön az ember, hogy melyik akkut mikor rakja fel tölteni (nem árt megvárni, hogy kihűljön, majd utána ajánlatos töltőre rakni), melyiket töltötte fel, melyiket nem, stb. 6-8 év után meg 2x30-40 ezerért akkut venni, háát ennyiért már egy egész jó benzines fűnyírót kap az ember... De mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mi fér bele neki, és mi neki a praktikus. Ez csak az én véleményem.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz Morris #3444 üzenetére

    Akkus vagy benzines fűnyíróra gondoltál?
    A terület nagysága alapján azt mondanám, hogy vegyél egy akkus fűnyírót. Viszont, ha szép sűrű a gyeped és nem nyírod 1-2 hetente, akkor nem tudom hogyan fog vele boldogulni. Szüleimnél is kb ekkora a terület, mint nálad, oda jó vétel volt az akkus fűnyíró. Nem rossz minőségű füvük van, de nem gyep minőségű, kutya is van, itt-ott gazos is kicsit, és azért max 2 hetente le lesz nyírva. Ha csak most a friss vetés miatt hagytad meg ekkorára a füvet, és később hetente-kéthetente fogod nyírni, akkor jó lehet az akkus. Ha visszább olvasol, akkor van 1-2 gép, amit kipróbáltak a kollégák (köztük én is).
    Viszont ha benzinest veszel (valószínű ez a jobb vétel, ha jó minőségű füved van/lesz, mert az akkusra nem vennék mérget, hogy bírni fogja), akkor szerintem semmiképp ne vegyél ekkora "dögöt" :D , mint amit stickermajom írt. Ő is írja, hogy mekkora szenvedés vele nyírni. Ezek jóval nagyobb területre valók a tiednél. Szerintem önjárót sem biztos, hogy ki tudnád használni.
    Esetleg ez? Ez pl "csak" 29 kg, és egy Husqvarnával biztos nem lősz mellé: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz Morris #3447 üzenetére

    Mondjuk ha a benzines nem bírja, akkor az elektromosnak is szenvedős lesz. De ha már gyakrabban fogod nyírni és nem friss vetés lesz, akkor a mostani benzineseddel sem kéne, hogy gond legyen. Elektromosból 50-60 ezertől már teljesen jókat kapsz, arra felesleges 100-120 ezret költeni, nem lesz annyival jobb. Csak mondjuk lődd be, mekkora vágószélességűt akarsz, esetleg milyen márkákat preferálsz, és máris leszűkül a kör néhány darabra.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz Morris #3449 üzenetére

    Friss vetésű, sűrű, jó minőségű fűre nem merném ajánlani az akksisat. Mondjuk ez érthető, hogy fűgyűjtőset szeretnél. Mivel benzinest nem akarsz, marad az elektromos. Makita jó lehet, vagy most pl ezt találtam: Husqvarna LC141C. Annyi, hogy ennek csak 41 cm a vágószélessége. Bár ekkora területre szerintem teljesen jó, könnyebben forgolódsz, elférsz a szűkösebb helyeken, stb.

  • den89

    tag

    válasz Morris #3452 üzenetére

    Persze, nem mindig lesz friss vetés. :D De mivel jó sűrű lesz a füved, és azért ilyenkor gyorsan is nő, én neccesnek tartom az akkusat. Ha "közepes" minőségű füved lenne, tehát nem olyan sűrű, itt-ott hiányos, kicsit gazos (szüleimnél ilyen), akkor nyugodtabb szívvel ajánlanám. Gondold át, mi lenne neked praktikus. Nézd meg, melyik hány kg, szerintem se menj 20 kg fölé. Önjárót szerintem nem használnád ki ekkora területen.
    Örni: furcsállom, hogy ilyen kevés helyen árulják ezt a fűnyírót, és hogy szinte sehol nem találtam róla véleményeket. Pedig szerintem semmivel nem rosszabb, mint pl. a 120-130 ezres Makiták (DLM431, DLM432). Obi, Bauhaus saját márkás gépek vannak hasonló árban még,de ezek nálunk nem igazán játszottak. Esetleg még Riwall 4640, de arról nem tudok nyilatkozni. Azért az MTD mégis egy ismertebb, megbízható márka (szerintem). Egyébként 240-250 m2-ig tuti elég, de arra már nem vennék mérget, hogy 300 m2-t is biztosan lenyír vele az ember egy töltéssel, akkor elég kapkodósan kell csinálni.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz okezsoke #3439 üzenetére

    Köszi az infókat és a videót is. :) Végülis akkor így egy használat után elégedett vagy vele? Mert nem igazán tűnt úgy, hogy maximálisan elégedett vagy. Friss vetésű, sűrű fű, ahogy a videón is láttam elég nagy volt már, erre nem meglepő, hogy nem volt elég 1 töltés. De ha 1-2 hetente fogod nyírni, akkor azért remélhetőleg elég lesz. Bár 300 m2 akkor is necces lesz, nem? MTD LM 40-nel is így vagyok, hogy 300 m2 már igencsak kérdéses lenne, ha siet az ember, akkor 1 hetes fűnél talán oké. A kb 230 m2 még kényelmesen megvolt, de nem volt túl nagy a fű. Talán olyan 15-20% maradhatott az akksiban. Szóval olyan 250-260 m2-ig kb elég, de ennél nagyobb részen már valószínűleg rá kéne tölteni, főleg több hetes fűnél. Nem kell nagyra meghagyni és nem lesz gond. Reméljük maximum csak tavasszal az első nyírásnál kell kicsit rátölteni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz HagaNRG #3528 üzenetére

    Vigyázz! Husqvarna LC153 és LC153S nem ugyanaz. A sima LC153 29 kg, az S pedig 37 kg. A könnyebbik a sima tologatós, a nehezebb pedig az önjáró. Több oldalon keverik egyébként a kettőnek a specifikációit. Ilyenkor (is) érdemes megnézni a hivatalos oldalt. Viszont ott azt írják, hogy 31 kg az LC153S. Érdekes. :F [link]
    Kerékméretek (ez viszont tuti):
    - LC153: 305 mm a hátsó, illetve 203 mm az első.
    - LC153S: 203 mm a hátsó és az első is.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz okezsoke #3535 üzenetére

    Akkor jó, ha elégedett vagy vele. Mi is ezt tapasztaltuk az akkus fűnyíróval (MTD LM 40), hogy gyerekjáték és élvezet vele a fűnyírás. Ár-érték arányban szuper (97eFt). Elhamarkodottan azért nem vágom rá, hogy bárkinek ajánlom. Első körben azt tudom mondani, hogy ha hetente van nyírva a fű (közepes minőségű=nem pázsit, de nem is túl gazos), akkor 250 m2-re könnyedén elég második fűnyírási magasságon (35 mm). 300 m2-re necces, de sietősen szerintem arra is elég lehet. Majd írok arról is, hogy mit bír 2-3 hetes fűnél, de faternak annyira megtetszett, hogy szerintem nem mostanában hagyja meg 2 hetesre a füvet. :D Egyébként méltánytalanul kevés infót és tapasztalatot olvasok erről a fűnyíróról neten (szinte semmit nem találtam). Míg mondjuk a Makitáról, AL-KO-ról, de akár Einhell-ről, Riwall-ról és Hecht-ről is bőven találni, és nem hiszem, hogy azért, mert rosszabb vagy kevésbé ismertebb márka, de még csak nem is drágább ezeknél.

    Ez így oké, hogy 5 nap után összeszedtél 2 tartálynyi füvet, és ez alapján tippre könnyedén kibírja a 300 m2-t. Csak ez így annyira nem mérvadó. Várom majd a tapasztalataidat, ha egyben lenyírod a 250-300 m2-t (és azért minimum 7-8 napos a fű). :) Nyilván az egészben az sem mindegy, hogy mekkora, milyen minőségű a fű, mekkora magasságra van állítva a gép, milyen tempóban nyírod, stb… de hát ezt te is tudod.

    De lényeg, hogy mindketten elégedettek vagyunk, azzal amit vettünk. Azért talán egyetértesz, hogy 300 m2 fölé nem nagyon ajánlott ez az akkus megoldás. Kivéve, ha valaki belemegy abba, hogy vesz még 1 akkut, és felváltva töltögeti őket. De nekem ez kicsit bohóckodás és idővesztegetés kategória. :N

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz okezsoke #3542 üzenetére

    Értem. Aztán ki tudja ám, hogy azzal spórolsz-e többet, hogy leállítod és újraindítod, vagy megy feleslegesen mondjuk 15-20 mp-t. :) Oké, az erős szó, hogy bohóckodás, de legalábbis idő-és pénz pazarlás. Csak gondolj bele. Lemerül az 1. akksi, feltöltve kell lennie a másiknak, amit jó esetben nem felejtettél el feltölteni. Oké. Na a lemerült 1. akksit hagyd kihűlni, majd csak ezután rakd fel tölteni. Majd ha végeztél a nyírással, a 2. akksit is hagyd kihűlni, és azt is rakd fel tölteni. Aztán ha kipurcan kb egyszerre a két akksi, akkor darabja 30-40 ezer Ft. Tehát 60-80 ezerért vegyél akkukat. Ennyiből már veszel két elektromos, vagy egy benzines fűnyírót. De kinek mi. :) Nekem nagyobb telken nem jutott volna eszembe az akkus fűnyíró, csak hát fater is öregszik már, meg erre a telek méretre optimális választásnak tűnt.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz den89 #3543 üzenetére

    Egyébként még annyi, hogy egy kicsit félek azért, hogy ha majd aktuális lesz az új akku vásárlás, addigra fogják-e még gyártani. Ez sajnos márkától függetlenül benne van a pakliban, hogy esetleg 6-8 év múlva már nem gyártják az akkut... de ne így legyen. :)

  • den89

    tag

    válasz okezsoke #3545 üzenetére

    Jogos. Szerencsére MTD esetében is ugyanazt az akksit használják az összes gép esetében. Csak nem várható a közeljövőben generációváltás.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz jozsi252 #3559 üzenetére

    Nem hangzik rosszul a 49 999 Ft. Csak add hozzá a töltő és a 2 db 4Ah-s akku árát, és máris ott vagy 80 ezer Ft-nál. Ezért az árért van egy noname fűnyíród, amiről semmit nem tudni (mennyit bír egy töltéssel, szervíz, stb). Ennél meg aztán főleg fenn áll a veszélye a márkásabb fűnyírókkal szemben, hogy ha pár év múlva szükséged lesz akkura vagy akár töltőre, nem találsz hozzá vagy nagyon nehezen. Vagy ha bármi gond van a fűnyíróval, akkor valószínűleg kuka.

    Hozzáraksz még 10-20 ezer Ft-ot:
    - MTD LM 40 (97eFt)
    - Dolmar AM-3738XE4 (90eFt, Makita gyártja)
    - Makita DLM380PM2 (105 eFt).

    Mégis akkor megbízható márkájú géped van, minimálisan drágábbért.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz syler123 #3561 üzenetére

    Az MTD biztos szénkefe mentes, a másik kettőt nem tudom.

    HagaNRG: rendben, de ez már alap lassan szinte minden márkánál, hogy több száz termékük használ ugyanolyan akkut. Annyiban azért megkövetem magam, hogy közben én is kicsit jobban utánanéztem ennek a márkának, és tényleg jó ár-érték arányban és többnyire dicsérik is. De én akkus terméket pont nem vennék ilyen saját márkásat, amiről nem tudni, hogy 5-10 év múlva jelen lesz-e még a piacon, épp lehet-e majd kapni az akksit, ha elromlik, vagy szimplán 5 év múlva kifingik a fűnyíró. Egyáltalán akkor el lehet valahová küldeni szervízbe? Mert én nem találok neten semmit. Ezt az oldalt találtam: [link] De ezzel sokra nem mész. Makita vagy MTD oldalára felmész, azért sok helyen találni szervízt. Persze ilyen akkus gépeknél ki tudja, a szervíz is tud-e bármit csinálni, és ha tud, nem kerül -e annyiba, hogy annyiból már egy új gépet kapnál... :D Most az megint más, hogy ilyen saját márkás cuccból veszel egy 10 ezres sarokcsiszolót, aztán 5-10 év múlva elromlik, na bumm, buktál egy 10-est. De 80 ezer Ft szerintem már nem ez a kategória, legalábbis nálam. :)

    Egyébként azért is szajkózom állandóan ezt az akku vásárlás dolgot, mert van a családban egy Electrolux kéziporszívó (60 eFt volt annak idején), és elég nehezen tudtunk hozzá akkut szerezni 3 évvel a vásárlás után... és ahogy egy porszívót, úgy egy fűnyírót is szerintem a többség legalább 10-15 évre vesz.

    jozsi252: nem támadásból írtam azt, amit. :) Köszi, hogy belinkelted! Lehet sokaknak jó perspektíva.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz HagaNRG #3583 üzenetére

    Hogy állsz a döntéssel?

    Az a gond, hogy 90 ezres géptől már 170 ezerig lassan felsorolsz mindent. :D Szerintem a terület nagyságod alapján nem kellenek neked 160-170 ezres "dögök", mint amik szóba jöttek. Jól rémlik, hogy 500 m2 a nyírandó terület, + 1-2 kisebb rész a ház körül, ház előtt? Őszintén, ekkora területen nem használnál ki egy 160-170 ezres gépet. Bőven elég egy 120-130 ezres kategóriájú 500-as, 650-es B&S motorral rendelkező gép. De én még azt is megkockáztatom, hogy elég lenne a 90-100 ezres kategória.

    Próbálok neked segíteni az elmúlt napok alapján, amiket összegyűjtöttünk:
    - 90-100 ezerig: AL-KO Classic 4.65 SP-B, AL-KO Classic 4.66 SP-A, MTD SMART 46 SPBS (írtó jól néz ki a képen, amit linkeltél)
    - 120-130 ezerig: Husqvarna LC153S (a képen, amit küldtél 500 euróba kerül, de az nem az LC253S? Csodálkoznék ha ennyibe kerülne a 153S. Képek alapján az a 253S, vagy én látom rosszul?), Makita PLM4621N2, Makita PLM4628N, AL-KO Classic Plus 5.18 SP-A
    - 160 ezerig: Honda HRG466SKE , Makita PLM5113N2 , Husqvarna LC 253S
    Ja és azért vedd figyelembe a gépek súlyát, ha sokat kell kanyarognod, meg pl árokpartot is nyírnál vele, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz HagaNRG #3596 üzenetére

    Mazda 3 - Mazda CX-5, árkategóriában és márkában nem tér el annyira egymástól, ellenben a kinézett 90-170 ezres fűnyírók közül árkategóriában és márkában is rengeteg fajta felmerült. Legalább a Mazda egy márka és árkategóriában közel hasonló (8 vs 10 millió, legalábbis újonnan). :D De fűnyíróknál nézted az alsó-középkategóriát és a közép-felsőkategóriát is és mindenféle márkát. :)
    "Az élet úgy hozta, hogy ma történt meg a nagy vásárlás." Csak azt nem írtad meg, hogy végül mit vettél. :)

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz HagaNRG #3600 üzenetére

    Jó nyilván egyik egy SUV másik pedig egy kis-közepes méretű autó. De úgy értettem, hogy ott legalább a márka és az ár közel azonos volt. :) Egyébként nekem is nagyon tetszenek a Mazdák, bár a 3-asért nagyon sokallom a 7,5-8 milliót. Na de elnézést az off-ért, ez nem ide való téma. :D

    Na ezért hajtogatom én napok óta, hogy az a Husq LC153S most nagyon jó árban van. Én szinte biztos, hogy azt venném. De nagyon tetszik az MTD is, amit lefényképeztél.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz tibcsiworld #3616 üzenetére

    Igazából az Obi oldalán és az árukeresőn is látod a véleményeket. Arra jó, amit a leírtak alapján produkál. Többet nem kell tőle elvárni. 15 nm-re persze, bőven jó. 120 nm-re már lehet nem ezt venném, nekem herótom van az akku cserélgetős fűnyírástól.

    Mondjuk a következő lépcsőfok a 75-80 ezres gépek, pl:
    - AL-KO Easy Flex 34.8 LI
    - POWERWORKS P48LM35K2
    - Lidl-s Parkside PRMA 40-Li A1, ami hétfőtől lesz a boltokban (Az oldalon középtájt látod. Akkuval ugye ez is 80 eFt, bár ezen az oldalon azt írják a csomag tartalmazza a töltőt, akkor csak elvileg a két akkut kell hozzá megvenni, tehát akkor a 2 akkuval "csak" 70eFt a gép? Többiek?)

    Viszont ezek meg már közel 2x annyiba kerülnek, mint az általad kinézett gép. Kettő között árban meg nem nagyon van semmi, így ár-értékben nem tudsz jobbat venni a kis füves részedre, mint ez a kinézett gép. Ha meg tudsz barátkozni az akku cserélgetéssel, és mindenképp akkusat szeretnél, akkor olcsóbban nem tudod megúszni, az biztos.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz syler123 #3618 üzenetére

    Igazad van, az Obis Lux is ez az árkategória. Szóval ilyen árban szinte semmi más akkus gépet nem találni (43 ezer akkuval együtt). De ez tényleg a nagyon kicsi füvesitett részre jó.

    Akkor valószínű az újság írja jól a tartozékokat.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz tibcsiworld #3620 üzenetére

    Az esetleg nem játszik, hogy megveszed a gépet akku nélkül kb. 35 eFt [link] és veszel mellé egy 18V 4Ah akkut töltővel? 2 helyen most akciós, 17eFt [link] . Bár akkor már 52 eFt-nál vagy, és egyelőre úgy is elég neked az alap 3 Ah akku, így a 42eFt elég világbajnok ár számodra. De azért a 4 Ah-val már esélyes lenne, hogy kibírja a 120 nm-t.

    Egyébként rengeteg elektromos fűnyírót találni ám 50 ezer alatt. Feljebb is írták pl. Makita ELM3320, Makita ELM4120, de akár Einhell, AL-KO, MTD is van.

  • den89

    tag

    válasz syler123 #3623 üzenetére

    Az szép. Nem gondoltam, hogy a 42 ezresnél találni olcsóbbat. :D Ráadásul 20V 4Ah akku, nem is rossz. Ezt egyáltalán hogy éri meg nekik legyártani, miből van ez a gép? Más gépeknél csak maga a 18-20V-s akksi kerül 15-20 ezerbe...

    Nekünk az MTD LM 40 kb 40 percet (250-300 m2) bír egy töltéssel (40V 4Ah). Akkor ez talán kibír jó esetben 20 percet, annyi idő alatt meglehet egy 100-120 m2 nem túl nagy fű esetén.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz HagaNRG #3628 üzenetére

    Akkor megszületett a nagy döntés. Grat mindkét géphez. Típusszámokat nem írtál. A Stiga ez volna? [link] Korrekt gépnek tűnik, annyira nem noname ám, csak kevésbé elterjedt. Egy valami érdekes, hogy 55-ös szám van a típusszám nevében, de mégis elvileg 53 cm a vágószél, több helyen is ezt írják. De a többi 55-ös típusszámú Stigánál is így látom. Nem mintha bármit is levenne a gép értékeiből. Egyébként sejtettem, hogy nem fogsz megalkudni egy 100-130 ezres géppel, érezni lehetett a szavaidból. Márpedig te is mondtad, hogy igazából elég lett volna az olcsóbb is. :D Na de jó kis gépek, jól is néznek ki (Stigának csak a kereke nem tetszik nekem, amúgy tök jól néz ki), használd őket egészséggel!

    A Parkside-on is meglepődtem, hogy egész jól néz ki. Ennyi pénzért sokkal gagyibbakat látni, sőt nekem még a sokat emlegetett akkus Makitáknál is jobban bejön (az MTD-nél azért nem). :) Az a fél óra menet idő azért kicsit soknak tűnik nekem. Azt úgy értetted, hogy a fű kiöntéssel meg mindennel együtt, nem? Tehát maga a gép menetideje lehetett mondjuk 20-25 perc? Vagy fél órát folyamatosan ment? Bocsi, csak azért is furcsállanám, mert bármilyen 18V akksis fűnyíróról olvas az ember, nem nagyon bírnak 15-20 percnél többet. Egyébként milyen akku van benne, 1 db 18V 4Ah? De azért is lenne érdekes a fél óra, mivel a legtöbb gép 36-40V 4Ah-val bír max 40-45 percet. Akkor a két akkus verziója bírna 1 órát? Nem létezik. :DPersze ha nagyon kicsi volt a fű és mivel kis méretű kést kell meghajtania, lehet, én elhiszem neked.

    Úgy látom itt fórumon, hogy mindenki szereti szépíteni, mennyit bír az akkus fűnyírója. Mert sokan azt az időt szeretik mondani rá, amennyi nekik az egész fűnyírás (fűkiöntéssel, leállítgatással, stb). Én próbáltam reálisan beszámolni, hogy az MTD LM 40 (40V 4Ah) szüleimnél olyan 35 percet megy a 240 nm-en (ez kb a tényleges munkaideje és nem állítgatjuk le a kanyarodásoknál meg ilyesmi). Ez után kb 15-20% marad az akkuban. Tehát átlagos felhasználással (7-10 napos fű, nem pázsit, de nem is túl gazos) bírhat kb 40 percet, és max 280-300 nm-t. :)

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz HagaNRG #3638 üzenetére

    Így van, korrekt árban vetted. Nem sok helyen találni neten, de azokon az oldalakon 190-195 eFt körül van, de korábban még drágább volt. 500 euró meg ugye kb 170-175 eFt. Szóval durván 20 eFt-tal olcsóbban vetted a mostani árához képest. Teljesen jó.

    Nincs gond a kinézetével, szerintem jól néz ki. A kerekeit csinálhatták volna kicsit dizájnosabbra, és még pöpecebb lenne. De természetesen a lényeg, hogy fűnyírásra jó legyen, márpedig arra bőven jó lesz. :)

  • den89

    tag

    válasz HagaNRG #3640 üzenetére

    Persze, nincs ezzel gond. Csak nincs igazi összehasonlítási alap így az akkus fűnyírók esetében a fórumon. Mert természetesen mindenki különböző magasságállításon, különböző méretű és minőségű füvet nyír, vagy pl. minden kanyarban leállítja a gépet, hogy addig se szívja az akkut. :D Jó lenne nagyjából azonos terhelés alatt letesztelni őket (pl. 1 hetes fű, 4-4,5 cm vágásmagasságon, stb). Persze ez nem egyszerű, aláírom. Meg hát nyilván nem is gondolok arra, hogy stopperral méregessük. De pl. annyi simán megoldható, hogy ránéz az órára az ember, amikor kezdi és, amikor végez. Aztán abból levon egy 5-10 percet (fűkiöntés, ivószünet, stb). Talán legalább az elkerülhető lenne, hogy valaki irreálisan rossznak vagy irreálisan jónak lásson egy-egy ilyen akkus gépet egy-egy vélemény alapján.

    U.i: jól bevásároltál. :D

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz den89 #3641 üzenetére

    Még annyit az akkus témához, hogy szüleim számára szerencsére ideális vásárlás volt. Utólag pedig örülök neki, hogy az általam kinézett gépek közül az olcsóbbat választottuk (97eFt állt szemben a 120-130 ezres Makita DLM431, DLM432 típusokkal). Teljesen megfelel nekik és már azért megérte, hogy a korábbiakkal ellentétben apám szívesen nyírja a füvet. :D

    Szóval bátran ajánlom másoknak is, hogy 300 m2-ig vegyenek akkus fűnyírót, mert egyszerűen gyerekjáték vele a nyírás az elektromossal és a benzinessel szemben. A látottak, olvasottak után pedig azt is megértem, ha valaki a Lidl-s Parkside gépet veszi meg 70-80 ezerért, mert nem hiszem, hogy sokkal rosszabb lenne a 100-120 ezres márkásabb gépeknél.

    Nyilván vannak minőségbeli, összeszerelésbeli, egyéb különbségek ár-márka tekintetében, meg ugye ki tudja, hogy melyik márka fogja még az aktuális akkut gyártani pl 6-8 év múlva... de ez utóbbi kiszámíthatatlan sajnos és sokan nem is gondolkodtak ilyen hosszútávon ezekkel a fűnyírókkal.

  • den89

    tag

    válasz inf3rno #3645 üzenetére

    Persze, hogy gyengébb az akkus. Játékszer a benzineshez képest, de nem feltétlenül rossz értelemben. Hétvégén 3 éves unokahugi is tologatta a szüleimnél, persze felügyelettel és segítséggel. Kapott egy játék fűnyírót, de ő úgy gondolta, hogy inkább a rendes fűnyírót tologatná. :) Nagyobb (300 nm+), gazosabb területre azért nem ajánlom. De ilyen 250-300 nm-ig, ha 1-2 hetente van nyírva a fű, teljesen optimális választás az akkus. Egyébként nyilván az sem mindegy, hogy pl. 33-as vágószélességű vagy 43, milyen anyagminőség, stb. Nekem mondjuk az ilyen 33-35-ös vágószélességű gépeket nehéz komolyan venni.

    f4lcon: ez szép és jó. De ezek mind ilyen 150-200 ezres gépek, persze hogy ezek teljesítenek a legjobban. :D

    BrandonXXV: 2Ah-s akkuval esélytelen a 270 nm-t lenyírnod. 36-40V 4-5Ah-ssal már simán meglesz, ha 1-2 hetente le van nyírva. Nekünk könnyedén megvan a 250 nm kb fél óra alatt egy 40V-s 4Ah-s akkus fűnyíróval (hetente nyírva egyelőre). A Makita meg a mi MTD-nk azért 35-40 percet könnyedén elmegy, ha nem 3-4 hetes füvet akarsz velük nyírni. De ha gazosabb és ritkán nyírjátok, akkor szerintem ne erőltesd, mert csak idegeskedni fogsz, hogy nem bírja végig, és 5-10 perccel a vége előtt lemerül. Aztán várogass, hogy kihűljön az akku, feltöltsd, aztán újra nekivágj a munkának.

    HagaNRG: így már hihetőbb, hogy 15-20 percet bír. Nem bántásból mondtam, hogy számomra hihetetlen, hogy kibír fél órát. Na de na. :)

    Jó néhányan várjuk majd a beszámolót a Lidl-s Parkside fűnyíróról. Szóval, aki megveszi, előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz Örni #3724 üzenetére

    Végülis akkor nem az MTD lett a befutó? Hogyhogy inkább Hecht mellett döntöttél? Csak kíváncsiságból kérdezem. :) Árban kb ugyanott vannak (akkuval, töltővel ~95eFt). Vagy annyival áron alul sikerült megvenni, hogy feléje billentette a mérleget? Akkor értem. :) Meg mondjuk az akku olcsóbb egy 10-essel a Hecht-hez, ez tény.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz ragabor #3729 üzenetére

    Akkus: gyerekjáték ezzel nyírni a benzineshez képest, az tény. De az 500 nm miatt nem ajánlom. Szüleimnek vettem 240 nm-re akkusat, kb 20% marad az akkuban a végére 1 hetes fűnél. Szóval max 300 nm-re ajánlatos, ha egy töltéssel akarod végigcsinálni. Ugyanúgy 40V 4Ah, mint a Parkside. Szóval minden fűnyírásnál még egyszer fel kellene töltened az akkukat. Amihez jó tudni, hogy a felmelegedett akkukat nem árt hagyni kihűlni, és csak aztán felrakni tölteni. Tehát az 1-1,5 órás fűnyírásból lesz bő 3 órás. Mivel kb 40 perc után lemerül, hagyod hűlni legalább 30-40 percet, aztán bő 60 perc alatt feltölt, majd újra 40 perc nyírás, aztán ha végeztél megvárod, hogy kihűljön és csak aztán rakod fel tölteni...

    Elektromos/kábeles: ehhez te tudod, hogy a te esetedben mennyire lenne macerás, mekkora kábel kellene, esetleg át kell dugni egyik aljzatból a másikba, stb. Nyilván sokkal egyszerűbb az akkus és ebből a szempontból a benzines is sokkal szabadabb. De ezzel a géppel lenne a legkevesebb gondod a kábelhúzogatást, kábelkerülgetést leszámítva.

    Benzines: a szavaidból arra következtetek, hogy nem igazán akarsz benzinnel, olajjal dolgozni, gépet karbantartani. Meg ugye ott van a hangja, a szaga, ráadásul súlyra is jóval nehezebb, mint egy akkus vagy elektromos gép. Bár valószínűleg ezzel végeznél először, ,incs a kábellal bajlódás, vagy az akkutöltés. Ha ügyes vagy és nem túl nagy a fű, akkor ezzel bő 1 óra alatt végzel.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz inf3rno #3780 üzenetére

    Ugyanilyen akkuval működik az én gépem is (annyi, hogy 1 db 40V 4Ah), vágószélesség is majdnem ugyanekkora. 240 nm a nyírandó terület, 30-35 perc TÉNYLEGES menetidő után marad az akkuban kb 20-25%. Saccra az enyém és a Parkside is max 300 nm, 40-45 percet bír.

    Igazából pontosat úgy sem fog tudni mondani senki, senki nem méri stopperrel a menetidőt és nem méri le hány centi a fű. :) De nagyjából látható mekkora területre valóak ezek a gépek. Hogy most 250 vagy 300 nm-t bír, 35 vagy 45 percet az már egyéni felhasználás és természetesen a fű függvénye.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz Victoryus #3849 üzenetére

    Szia!

    Akkus fűnyírót max 300-350 nm-ig ajánlanám jó szívvel, amit kb 35-40 perc alatt nyírsz le 1 hetes fűnél egy 40 cm körüli vágószélességű géppel. 36-40V 4Ah-5Ah akksi kb ennyit bír ki optimális körülmények között. Ha lemerül az akksi, érdemes hagyni kihűlni és csak aztán felrakni tölteni, tehát ha nem végzel elsőre, akkor a töltéssel együtt minimum 1,5 óra kiesik a fűnyírásból. Vagy veszel még egy akksit 30-40 ezerért, ha mindenképp akksis fűnyírót szeretnél és nagy a terület.

    Ha visszaolvasol, nagyjából másoknak is ekkora területet sikerül lenyírni és ennyi időt bír. Ez a 80-120 ezres árkategória. Ha feljebb mész árban és akksi kapacitásban, akkor kicsit nagyobb területre is jó lehet. De szerintem felesleges ennél drágábbért venni.
    Érdemes visszaolvasni, sok tapasztalatot megosztottak a kollégák, és én is.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz hülyegyerek #3900 üzenetére

    Általánosságban elmondható, hogy ezek a 100-120 ezres árkategóriás gépek egy töltéssel kb 35-45 percet mennek és olyan 250-350 nm-t tudsz lenyírni velük (tapasztalat). Fenntartásokkal kezeld azért a teszteket, mert valószínűleg mindenki más körülmények használta a gépeket, és nyilván senki nem stopperrel mérte. Legtöbben azt az időt írták be, amennyi az egész fűnyírás volt (fűkiborítással, stb-vel együtt).

    Ekkora területnél készülj fel, hogy nem fogja kibírni egy töltéssel az akksi. Vagy veszel még egyet hozzá 30-40 ezerért, vagy ha lemerül az akku, akkor abbahagyod 1,5-2 órára a fűnyírást (fél óra az akku hűlése, és 1-1,5 óra a töltés).
    Egyébként itt fórumon visszaolvasol, akkor vannak tesztek, vélemények:
    Makita DLM431PTX1
    Makita DLM380PM2
    Makita DLM380Z
    Makita DLM382 és link
    MTD LM 40
    Al-Ko EnergyFlex 46.9 Li SP
    Riwall 3740i
    Ferrex Aldis fűnyíró
    Parkside Lidl-s fűnyíró
    Azért youtube-on találni elég sok tesztet, nézz körül.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz hülyegyerek #3909 üzenetére

    Akkor ideális neked az akkus fűnyíró, ha ekkora a füves terület. :) Szüleimnek vettünk akkus fűnyírót májusban, náluk is szinte ugyanekkora a fűvel borított rész. Be is linkeltem feljebb (MTD LM 40). Viszont ez már nem nagyon van sehol raktáron, meg állítólag kivonul MO-ról az MTD, ki tudja hogy lesz hozzá alkatrész, akksi.

    Jó lehet a MakitaDLM431, DLM432. Esetleg még a Lidl-s Parkside-ot is dicsérték, bár hosszútávú tapasztalat nyilván nincs vele (alkatrész, akku). Szerintem ha hajlandó vagy rááldozni 100-120-at, akkor inkább márkásabb gépet vegyél (Makita, esetleg AL-KO). AL-KO Energy Flex 42.9 Li Sp Edigital-on most akciós.

    Azzal egyetértek, ha már akkus fűnyíró, ne nagyon legyen több 20 kilónál. MTD 15 kg, Makiták 17-18 kilósak. A linkelt AL-KO kicsit nehezebb, 22 kg, de ránézésre van is benne anyag.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    Sziasztok!

    Van 1-2 akkus fűnyíró egész jó áron az edigital-on. Így hirtelen ezt a kettőt találtam, ami azért nem rossz akció:

    AL-KO 42.9 Li 123 900 Ft (átlagára 135 eFt körül van [link] )
    AL-KO 46.9 Li Sp 150 034 Ft (átlagára 165 eFt körül van [link] )

    Minden esetben érdemes utánanézni, hogy mennyi az adott termék átlagára. Mivel ők is, mint a legtöbb webshop, hajlamosak egy sosem volt magas árat áthúzni és úgy "leakciózni".

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz den89 #4012 üzenetére

    Közben még nézelődtem, amik jó áron vannak:

    Black & Decker ST1823 akkumulátoros fűszegélyvágó 25 190 Ft (átlagár: 30 eFt)
    Einhell GE-CM 18/30 Li 46 990 Ft (átlagár: 50 eFt)
    Fieldmann FZR 2110-Li 55 990 Ft (átlagár: 60 eFt)

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz #97520896 #4194 üzenetére

    Bekapcsolódva a "vitába", több helyen utána olvasva: 4-5 cm körül van az ideális fű magasság télre. A túl rövidre vágott fű (3-3,5 cm) sem jó, ahogy nyilván a hosszú sem. De az 5 cm körülit még nem nevezném hosszúnak, szóval szerintem ne foglalkozz a szomszédokkal. Hagyd akkorára, ami számodra megfelel.

    Olvasnivaló a témában:
    [link]
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz Boost3er #4379 üzenetére

    Szia!

    MTD SMART 46 SPOE
    STIGA Combi 48 SEQ
    STIGA Combi 53 SEQ

    Annyi, hogy egyik sem B&S motor. De ebben az árkategóriában én nem is találtam olyat, ami önindítós és B&S motor lenne. Azok kb 180-190-től kezdődnek. Egyébként a Stigákkal szerintem nem lősz mellé.

    bako01: teljesen használhatóak ezek az olajcsere készletek. Én obiban vettem 4 ezer Ft-ért. [link] Tavaly és idén is ezzel cseréltem le. Nincs vele gond, 5 perc az egész.

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz szajmon1001 #4377 üzenetére

    Szia!

    HagaNRG kolléga vett tavaly egy Stiga gépet, szerintem nagyon meg volt vele elégedve. Itt kifejtette részletesen: [link] Annyi, hogy szerintem ő nagyobb, erősebb verzióját vette, és az B&S motoros volt. Amit te linkeltél az nem az, de attól még jó lehet. Ha kicsit hozzá tudsz még rakni, akkor B&S motorral szerelt gépet vegyél. Vagy ha megelégszel kisebb vágószélességgel és kicsit kisebb teljesítménnyel, akkor [STIGA Combi 48 Q B]

    [ Szerkesztve ]

  • den89

    tag

    válasz Lauda #4417 üzenetére

    Mekkora terület? Mert abból, hogy fél óra alatt kaszálod le, nem találjuk ki. :) Ha nem túl nagy a terület (max 150-200 m2), akkor szerintem egyikkel sem lősz mellé, ha nem zavar a kábel. Mondjuk inkább Makita, Bosch, mint Hecht.

    Egyébként én ódzkodom így ismeretlenül is a kábeles fűkaszáktól, engem biztosan zavarna. Egy fűkaszával forgolódik az ember, jobbra-balra nyír, lóbálja, vagy épp maga előtt, maga mögött nyírja, én ezt nem tudom elképzelni kábeles verzióban, hogy ne zavarna. Én meggondolnám az akkusat, ha van egy kicsivel nagyobb keret rá (~60k-tól vannak jók)

    Fűnyíróban sem szeretem az elektromos fűnyírót, bár 10-15 évig azzal nyírtam szüleimnél. Nekik vettünk helyette egy akkusat (gyerekjáték az elektromoshoz képest használni és jóval gyorsabban is végezni náluk a fűnyírással), nekem pedig benzines van. A fűnyíró mellett egy akksis szegélynyíróm van, azt szeretem, amire használom nekem teljesen megfelel. [Bosch EasyGrassCut 18-230] Ezt még esetleg el tudnám képzelni elektromos verzióban, annak akinek kis területre kell és tényleg csak szegélyek, nagyon kis részek nyírására, de nekem nem játszott a telek nagy mérete miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák