Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • niof

    addikt

    válasz btraven #91437 üzenetére

    Bármilyen furán hangzik, de részben egyetértek veled. Vannak olyan felvételeim, amik sosem jelentek meg, élőben rögzítették, közönséghang is van benne, gyenge a kódolása, nem jól szól, de mégis élvezem, mert maga a zene jó, és elfeledteti, hogy milyen rosszul szól. Itt jön az be, hogy sokan elfelejtik, hogy zenét hallgassanak, és inkább a készülékeket hallgatják, ami nonszensz szerintem. Alapvetően egy Sokol rádión is lehet élvezni a kedvenc zenédet, mert az attól még ugyanaz a zene, és nincs mindig lehetőség magas minőségben élvezni. Jó példa, hogy a melóban egy 1000Ft körüli Sencor headset-et tudok csak használni, mert hallanom kell a környezetemet is. Tök fos hangja van, de attól még halkan, háttérnek teljesen jó.
    A többi része azért kérdéses a mondandódnak. Én még a Hi-Fi-ben azért hiszek kicsit, a Hi-End-ben viszont cseppet sem. Nekem mindig is az volt a véleményem és a tapasztalatom, ha egy készülék műszakilag rendben van, akkor nem igazán áll a zene útjába. Na persze hogy élvezed e, ami kijön belőle, az más kérdés. Az alapfelvetés az, hogy technikailag mindegyiknek egyformán kellene szólnia, ha teljesíti a szabványokat, de mint tudjuk, ez nagyon sok tényező miatt nem valósul(hat) meg, ezért ez egy erősen idealizált eset. És erre épít az audió biznisz, hogy költs rá jó sokat, hogy megtaláld a Szent Grált (nem fogod)! Maximum a neked tetsző, és elérhető legjobbat találod meg (ez mindenkire igaz), ha kitartóan keresel. De lehet, hogy egy pontot elérsz, ami még nagyon távoli a céltól, de ettől függetlenül elégedett leszel, megnyugszol, hátradőlve figyeled, ahogy a többiek rohannak a végtelen felé, és zenét hallgatsz. ;)

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák